دسته ها
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

از راز هزار ساله تا راه حل های سریع برای خانه تکانی

  • یلدا محمدی
  • 5 فوریه 2019
  • ۰

احتمالا اگر با شنیدن واژه خانه تکانی به یاد آهنگ “خونه تکونی مهستی” نیفتید، به طور حتم تمام روزهای پرتب و تاب آخر سال و شب‌های عید، دویدن‌ها و تلاش‌ها برای تمیزی و نظافت و اتمام کارهای نیمه تمام را به یاد خواهید آورد. خانه تکانی یکی از سنت‌های دیرینه در بین ما ایرانی‌ها و البته چند کشور همجوار است و چه مشتاق انجام آن باشیم و چه نه، گریزی از آن هم نیست.

شما برای خانه تکانی چند روز زمان نیاز دارید؟ انجام چه کارهایی در خانه تکانی برایتان دشوار است؟ آیا همیشه دوست نداشته‌اید که در هنگام خانه تکانی یک نیروی کمکی، تمام کارهای شما را سرو سامان می‌داد و شما را از رنج و زحمت مضاعف خانه تکانی نجات می‌داد؟ در این مقاله، به سراغ راه حل جالبی رفته‌ایم که می‌تواند شما را در رسیدن به این آرزو کمک کند. همچنین ابتدا تاریخچه و پیشینه‌ای از سنت خانه تکانی در بین ایرانی‌ها، آورده شده است.

پیشینه هزارساله خانه تکانی

داستان خانه تکانی به دوران زرتشتیان قبل از اسلام برمی‌گردد، زمانی که دین زرتشت، آیین رسمی مردم ایران بود. در این دوران، مردم عقیده داشتند که آمدن بهار، یک رستاخیز بزرگ محسوب می‌شود؛ رستاخیزی که در طی آن، دوران سرد زمستان پشت سر گذاشته می‌شود و نعمت و فراوانی دوباره بر زندگی مردم سرازیر خواهد شد. از همین‌رو، مردم همگی تلاش می‌کردند با تمیزی خانه و گرد و غبار، کهنگی و حتی رد پای شیطان را از بین ببرند تا با چهره‌ای نو به استقبال بهار بروند.

 نقاشی ساختمان، نقاشی منزل و خانه توسط متخصصان آچاره با بهترین کیفیت و کمترین قیمت

علاوه بر این، این مردم اعتقاد داشتند که در هنگام این رستاخیر، نیاکانی که در قید حیات نیستند، دوباره به منزل خودشان، فرزندان و نوادگانشان سر می‌زنند و اگه خانه را تمیز و مرتب ببینید، برای آنها دعای خیر و برکت خواهند کرد.

الفبای خانه تکانی

خانه تکانی موارد متعددی را شامل می‌شود و معمولا نیاز به یک برنامه ریزی و تعیین همه جزئیات دارد. همچنین در خانه تکانی بسیار مهم هست که از کدام بخش خانه تکانی را شروع کنید. برای مثال بهتر است، بخش‌هایی مانند شستشو و تمیزی حمام و دستشویی را به آخرین اقدامات خانه تکانی موکول کنید و در ابتدا به سراغ تمیز کردن اتاق‌هایی بروید که رفت و آمد چندانی در آنها صورت نمی‌گیرد. در این حالت این اتاق‌ها تا آخرین روزهای خانه تکانی تمیز خواهند ماند.

نقاشی ساختمان، نقاشی منزل و خانه توسط متخصصان آچاره با بهترین کیفیت و کمترین قیمت

کارهایی که در خانه وقت زیادی می‌طلبند، مربوط به شیشه شویی، تمیزی آشپزخانه، شستن فرش، تمیز کردن کمد و نظم دادن دوباره به بخش‌های مختلف خانه است. همچنین بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا قبل از نو شدن سال، خانه را نیز نو کنند. بدین معنی که حتی نقاشی ساختمان، تعمیر وسایل خانگی و یا حتی تعمیر مبل را در لیست کارهای خانه تکانی قرار می‌دهند.

راه حل سریع برای خانه تکانی

همگی ما بر این واقعیت تاکید داریم که دنیا و دغدغه‌های مردمان عصر جدید، با مردمان روزگاران گذشته بسیار فرق دارد. این روزها، وقت چندانی برای انجام کارهای منزل، به ویژه خانه تکانی وجود ندارد، چرا که افراد بسیار زیادی از مرد و زن، تا آخرین روزهای سال، مشغول به کارند. اما خانه تکانی نیز از آن اصولی است که همه ما به آن پایبند هستیم و تلاش می‌کنیم به هر نحوی که شده، آن را انجام دهیم

خانه تکانی سریع

اما در عصر جدید، راه‌حل‌های جالبی نیز برای جبران وقت کم به وجود آمده است و یکی از مهم‌ترین آنها که می‌تواند به راستی راه حل سریع برای خانه تکانی باشد، استفاده از خدمات آنلاینی است که در همین حوزه فعالیت می‌کنند.

این سرویس‌ها با به کار گرفتن نیروهای متخصص و خدماتی، می‌توانند کارهای هر خانه‌ای را قبل از رسیدن سال جدید، به خوبی انجام دهند و به این ترتیب، خانه تکانی با صرف زمان کمتری به پایان خواهد رسید.

مزایای استفاده از سرویس‌های آنلاین خدمات در خانه تکانی

یکی از مزایای استفاده از این خدمات آنلاین، یافتن وقت اضافی برای به انجام رساندن کارهای نیمه تمام زیادی است که معمولا تا پایان سال طول می‌کشد. از این زمان اضافی حتی می‌توان برای برنامه‌ریزی برای سفر، انجام کارهای کودکان و خریدهای پیش از عید نیز بهره برد.

همچنین بسیاری از ما در انجام کارهای خانه تکانی چندان خبره نیستیم و انجام رساندن برخی از کارها، ممکن است از ما زمان بیشتری بگیرد. در حالی که نیروهای خدماتی، معمولا در کارهای خود مهارت کافی را دارند و با داشتن امکانات کافی، با صرف کمترین زمان، نتایج قابل قبولی ارائه می‌دهند

اما یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از خدمات آنلاین، یافتن سریع نیروهای خدماتی خبره است. در دنیای امروز، یافتن افرادی که در کار خود مهارت دارند، چندان هم آسوده نیست که یکی از دلایل آن را می‌توان جمعیت زیاد و حضور تعداد زیادی نیروی متخصص در نظر گرفت که سازماندهی درستی در دنیای کار نیافته‌اند. در حالی که در این سرویس‌های خدمت رسانی، معمولا نیروهای متعهد و خوبی گردآوری شده‌اند و تنها با یک کلیک به آنها دسترسی خواهید داشت.

معرفی یکی از سرویس‌های آنلاین ارائه خدمات

یکی از این سرویس‌های آنلاین ارائه خدمات که در قالب یک اپلیکیشن (نرم‌افزار) موبایلی ارائه خدمت می‌کند، “آچاره است. این اپلیکیشن در حال حاضر قادر به پشتیبانی بیش از ۳۰۰ خدمت به صورت حضور در محل را دارد و یکی از خدماتی که می‌توان برای خانه تکانی از این اپلیکیشن کمک گرفت، سرویس خانه تکانی و یا نظافت منزل آن است که توسط نیروهای خدماتی متعهد و کاربلد ارائه می‌شود. در صورت تمایل برای آشنایی با سرویس خانه تکانی آچاره، به وبسایت آچاره مراجعه کنید..

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.