دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

نکاتی در رفتار با داماد که پدر خانم ها و مادر خانم ها باید بدانند

  • سمیه نیک فرجام
  • ۶ دی ۱۳۹۷
  • ۰

اگر دوست دارید که روابط خوب و سازنده ای با داماد خانواده خود داشته باشید باید در روابط و نحوه رفتار با داماد خود دقت داشته باشید. باید توجه داشته باشید که در هر رابطه ای احترام سازنده ترین عنصر است.

وارد شدن عضو جدید در هر خانواده ای به عنوان عروس یا داماد می تواند نگرانی هایی را در پی داشته باشید. زیرا با وجود شیاهت های فرهنگی که در میان خانواده ها وجود دارد تربیت هر فرد بسیار خاص و ویژه است در نتیجه برای شکل گیری روابط عاطفی موثر نیازمند زمان بیشتری هستید. بنابراین با وارد شدن داماد به عنوان عضو جدید خانواده نباید درباره رفتار با داماد دچار نگرانی باشید.

 رفتار با داماد چگونه است

رفتار با داماد:

برقراری ارتباط با افراد کاری دشوارر نیست فقط بایید شناخت درستی از یک فرد و ویژگی های افراد داشته باشید که این امر نیازمند زمان بیشتر است. یک اصل مهم که برای شکل گیری روابط خود در میان نزدیکان باید به آن توجه کنید این است که قبل از به دست آوردن شناخت نباید صمیمیت های زیاد به وجود آید تا موجب کم رنگ شدن احترام شود.

خانواده زمانی که داماد وارد خانواده آن ها می شود دوست دارند تا در اولین برخورد اعتماد او را جلب کنند. شاید ارتباط گرم و صمیمی در برخورد اول برای بسیاری از افراد مشکل باشد بنابراین هنگام رفتار با داماد نیز باید به این موضوع توجه کنید.

برای اینکه در آینده با داماد خود دچار مشکل نشوید و رابطه ای خوب داشته باشید باید در اولین برخوردهای خود توجه و دقت بیشتری به خرج دهید. احترام، محبت و ارزش دادن به این افراد می تواند در مراحل اول تصور و برداشت خوبی را از شما به آنها بدهد.

حمایت نکردن بی مورد از دختر:

بهترین راه برای جلب اعتماد همسرتان این است که بیشتر از دختران از داماد خود حمایت کنید این کار می تواند احساس امنیت و صمیمیت خوبی را در او ایجاد کند. همچنین موجب می شود تا در صورت نیاز سخنان شما را بر دیگران ارجعیت دهد.

رفتار با فرد داماد خانواده

با داماد خود حرف بزنید:

دعوا و بحث میان زن و شوهر در بیشتر رابطه ها وجود دارد زمانی که دختر و داماد شما نیاز به مشورت دارند می توانید به تنهایی با او حرف بزنید. با شکل گیری این رابطه شما می توانید علت و مشکل اصلی زندگی آنها را متوجه شوید و بهتر به آنها کمک کنید.

دخالت نکردن:

شما به عنوان والدین زمانی می توانید وارد مسائل شخصی زندگی دختر خود شوید که داماد و دختر شما از شما تقاضای کمک داشته باشند در غیر این صورت رفتار شما نوعی دخالت محسوب می شود که در رفتار با داماد می تواند اعتماد را از بین ببرد.

رابطه با داماد

دلسوز باشید:

اطرافیان شما به ویژه داماد یا عروستان تفاوت بین دخالت و دلسوزی شما را متوجه خواهد شد پس سعی کنید دلسوز باشید تا بیشتر به حرف های شما توجه شود.

ابراز علاقه:

می توانید برای پر رنگ تر کردن رابطه خود با دامادتان آنها را به مهمانی خانوادگی دعوت کنید و از او در حضور دیگران تعریف کنید. با بالا بردن اعتماد به نفس صمیمیت بیشتری را ایجاد می کنید که بر پایه صداقت و اعتماد است.

رفتار کردن با داماد

قضاوت نکردن:

بدون شناخت کافی روی انسان ها قضاوت نکنید. قضاوت کردن می تواند احترام و ارزش افراد را از بین ببرد. زمانی که شما در رفتار با داماد او را مورد سرزنش و قضاوت قرار می دهید نوعی کینه را در او ایجاد می کنید که نه تنها بری رابطه شما بلکه برای رابطه عاطفی دختر شما نیز مضر خواهد بود.

اعتماد کردن:

با حفظ احترام و ارزش بیشتر به داماد خود اعتماد کنید و به او بگویید که من توانایی خوشبخت کردن دخترم را در شما می بینیم. بیان اینگونه از جملات موجب می شود تا او تمام تلاش خود را برای حفظ و نگه داشتن زندگی خود داشته باشد.

حمایت کردن:

جوان ها زمانی که از سوی والدین خود مورد حمایت قرار می گیرند می توانند بهترین ارتباط را با آنها داشته باشند. شما به عنوان پدر زن و مادر زن برای حمایت از دختر و داماد خود باید تلاش کنید. این موضوع می تواند در رفتار با داماد روابط شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.