دسته ها
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

آنچه باید قبل از جلسه خواستگاری مورد توجه قرار دهید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

خواستگاری می تواند در نوع شروع روابط دو خانواده و آشنایی شما با همسر آینده تان تاثیر بالایی داشته باشد و به همین علت است که بیشتر افراد قبل از جلسه خواستگاری حرف ها و نحوه رفتار خود را در جلسه مرور می کنند.

همانطور که می خوانید خواستگاری نقش مهمی در آشنایی دختر و پسر دارد و سهل انگاری نسبت به این جلسه آشنایی می تواند در آینده مشکلات مهمی را برای جوانان ایجاد کند. به طور کلی یک جلسه خواستگاری به مراحل مختلفی همچون جلسه قبل از خواستگاری، خواستگاری و بعد از خواستگاری تقسیم می شود که هر یک باید به خوبی مورد تحلیل باشند.

 نکات قبل از جلسه خواستگاری

نکاتی که باید قبل از جلسه خواستگاری رعایت کنید

معمولا قبل از شروع خواستگاری شما از شب قبل با خودتان تصور می کنید که چگونه باید در جلسه خواستگاری رفتار کنید تا موجه به نظر بیایید و در مقابل نیز چه کارهایی را نباید انجام دهید که شخصیت شما را زیر سوال ببرد. این قبیل از سوالات سوالاتی هستند که قبل از خواستگاری به ذهن خطور می کنند و باید به آن ها پاسخ داده شود.

ما در اینجا چند موضوع کلی که شما باید قبل از خواستگاری رفتن به خوبی راجع به آنها فکر کنید را بیان می کنیم که به زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ظاهری، اخلاقی، تحصیلی و شغلی مربوط می شود. و در حقیقت قبل از جلسه خواستگاری باید بدانید که در هریک از این زمینه ها چه همسری ایده آلی را برای خود مد نظر دارید. همچنین بیان می کنیم که قبل از خواستگاری باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خواستگاری

وضعیت اقتصادی و فرهنگی:

داشتن شباهت فرهنگی و اقتصادی میان دو نفر عامل مهمی در تعیین خوشبختی و انتخاب درست خواهد بود. قبل از رفتن به جلسه خواستگاری باید بدانید که به لحاظ اقتصادی و فرهنگی چه فردی را مد نظر دارید و زمانی که می دانید تفاوت زیادی بین شما و همسر آینده تان وجود دارد باید بیشتر در رابطه با انتخاب خود تجدید نظر کنید.

قبل از خواستگاری باید سوالاتی که در این زمینه برای شما دارای اهمیت است را جمع آوری کنید تا از طریق پرسیدن این سوالات بتوانید به معیارهای مناسبی دست پیدا کنید.

ظاهر فرد:

یکی دیگر از مسائلی که شما باید قبل از جلسه خواستگاری بر روی آن فکر کنید ظاهر فردی است که به عنوان همسر آینده خود قرار است انتخاب کنید ممکن است برای برخی از افراد ظاهر معیار با اهمیتی نباشد اما در مقابل برای برخی دیگر عامل تعیین کننده ای باشد.

شما بادی خود را در یکی از این دو دسته یا حتی در حد واسط آن قرار دهید و از این طریق معیارهای خود را برای انتخاب و گزینش همسر انتخاب کنید.

آشنایی قبل از خواستگاری

ویژگی های عطفی:

شما فردی منطقی یا احساسی هستید؟ دوست دارید همسر آینده شما رفتاری منطقی یا احساسی داشته باشد؟ این دسته از سوالات می تواند در تعیین ویژگی عاطفی برای خود شما و فرد مقابلتان دارای اهمیت باشد.

از این طریق شما متوجه می شوید که فردی را که به عنوان شریک زندگی خود انتخاب خواهید کرد به لحاظ عاطفی باید دارای چه ویژگی هایی باشد. توجه داشته باشید که تفاهم داشتن در این مورد می تواند پایه ای برای ایجاد تفاهمات دیگر باشد.

قبل از جلسه خواستگاری سوالات مرتبط با این موضوع را گردآوری کنید و از سوالات کلیدی تر برای تفهیم ویژگی عاطفی فرد مقابل خود استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از فرد بپرسید که در هنگام عصبانیت یا دعوا چه کارهایی انجام می دهید.

اهمیت قبل از خواستگاری

ویژگی های اخلاقی:

ارزش هایی که هر یک از افراد ر جنبه های اخلاقی و مذهبی برای خود دارند متفاوت است و شما باید از میزان این تفاوت ها آگاه باشید. زیرا این دسته از عوامل در تعیین خوشبختی شما تاثیرگذار هستند و زوج هایی که به لحاظ اخلاقی و اعتقادات مذهبی به یکدیگر نزدیک هستند راحت تر موضوعات را درک می کنند.

توجه داشته باشید که شما نمی توانید تغییری در فرد مقابل خود ایجاد کنید و اگر با این تصور پیش می روید که بعد از ازدواج او را تغییر خواهید داد کاری بسیار اشتباه انجام می دهید.

شغل و تحصیل:

از دیگر معیارهایی که قبل از جلسه خواستگاری باید به خوبی راجع به آن فکر کنید این است که دیدگاه شما نسبت به میزان تحصیل و شغل همسر چگونه است و آیا با تحصیل کردن و شاغل بودن او مشکلی ندارید؟

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.