دسته ها
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

آموزش تکثیر برگ انجیری و نحوه نگهداری از این گیاه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۰

برگ انجیری از دسته گیاهان آپارتمانی است که برای پرورش دادن در چنین فضاهایی مناسب است شیوه تکثیر برگ انجیری بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این گیاه را در فضای آپارتمان خود رشد دهید.

گیاه برگ انجیری، به لحاظ ظاهری از گیاهان بالا رونده است و برگ های آن به شکل قلب هستند این گیاه قابلیت رویش در فضاهایی با نور کم را دارد و دوام آن بالا است. برای تکثیر، رشد و نگهداری از این گیاه نکاتی جالب توجه است که باید درباره آن بدانید و اطلاعات لازم را کسب کنید. این اطلاعات شامل نحوه آبیاری و نحوه فراهم کردن بستر و خاک مناسب گیاه می باشد. تکثیر برگ انجیری به شیوه خانگی

نحوه تکثیر برگ انجیری:

روش مناسبی که برای تکثیر این گیاه می توانید از آن استفاده کنید روش قلمه زدن است که شما در این روش یک شاخه از گیاه را که دارای ۲-۳ برگ سالم و مرغوب است را با استفاده از یک چاقوی تیز برش می دهید.

گلدانی که برای کاشت این گل آپارتمانی انتخاب می کنید باید قطر آن ۱۳ سانتی متر باشد تا فضای کافی برای رشد ریشه ها وجود داشته باشد. گلدان را با خاک کمپوست پر کنید و قلمه کنده شده را باید در عمق کمی از گلدان قرار دهید به شکلی که جوانه بر روی خاک ظاهر شود.

  • بلج

گلدان را در محلی مناسب قرار دهید و با استفاده از یک تکه چوب آن را به آرامی به دیوار تکیه دهید تا در حال رشد گیاه بالا برود و رشد بهتری داشته باشد. دمای مناسب برای رشد این گیاه ۱۲ درجه سانتی گراد است و نور نیز باید به میزان کافی وجود داشته باشد.

رشد برگ انجیری

برای اینکه گیاه شما از رطوبت خوبی برخوردار باشد بعد از تکثیر گل انجیری باید کیسه پلاستیکی بر روی آن قرار دهید تا رطوبت داشته باشد. زمان مناسب برای انجام قلمه زدن این گیاه اواسط بهار می باشد همچنین خوابانیدن نیز یکی دیگر از روش های مناسب برای تکثیر و رشد این گیاه می باشد.

زمانی که این گیاه به خوبی رشد کرد باید گیاه قلمه کهنه را از گیاه اصلی جدا کنید و این کار را باید با تعویض گلدان انجام دهید.

نگهداری:

نگهداری گیاه برگ انجیری بسیار راحت است و آبیاری مناسب برای آن هفته ای ۱ بار است و زمانی که سطح خاک گلدان شما خشک باید می توانید این کار را انجام دهید. رطوبت کافی محیط نیز باید ۵۰-۷۰ درصد باشد که با غبار پاشی می توانید این کار را انجام دهید.

تکثیر کردن برگ انجیری

برای تکثیر برگ انجیری باید توجه داشته باشید که خاک مناسب شما خاکی سبک باید باشد و دارای ترکیبات خاک برگ باشد. زمانی که گیاه شما به اندازه کافی رشد کرد باید آن را به گلدانی بزرگ تر انتقال دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.