دسته ها
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

انواع مدل سبد بافی با تریکو به همراه آموزش بافت سبد با نخ تریکو

  • ندا خوشرو
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  • ۰

مدل سبد بافی با تریکو از انواع هنرهای بافتنی زیبا و پرطرفدار است و اگر شما در هنر بافتنی کمی مهارت دارید می توانید به کمک کامواهای تریکو سبدهای تزیینی و سبدهای ساده ای را ببافید.

سبد بافی با تریکو از انواع روش ها برای بافتن سبدهای تزیینی است و شما می توانید به کمک نخ های تریکو سبدهای تزیینی زیبایی را در منزل ببافید و از این سبدها برای نگهداری لوازم آرایش و نخ کاموا و … استفاده کنید.

نخ کاموای تریکو نسبت به نخ کامواهای معمولی از ضخامت بیشتری برخوردار است و شما می توانید با کمک کامواهای تریکو و میل مخصوص آن ها وسایل مختلفی نظیر کریر نوزاد و سبد و کیف و … را در منزل ببافید.

سبد تزیینی با تریکو

آموزش مدل سبد بافی با تریکو به صورت مرحله به مرحله

سبدهایی که با کامواهای تریکو بافته می شوند زیبایی و جذابیت خاصی دارند و اگر شما در زمینه بافتنی مهارت لازم را دارید می توانید در صورت تمایل سبدهای تریکوی زیبایی را در منزل ببافید. در مطالب قبلی بافتنی با تریکو و بافتنی با دو میل را مشاهده کردید در ادامه آموزش سبد بافی با تریکو به همراه مدلهایی از سبد تریکو را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم با کمک این مطلب بتوانید در بافت سبدهای تریکو مهارت لازم را بدست آورید.

بافت سبد با نخ تریکو

  •  بلیط کیش

مراحل بافت سبد با نخ تریکو

  • کاموا کلفت به قطر ۰.۵ سانت
  • میل قلاب بافی با ضخامت ۱۰ میلی متر

آموزش سبد بافی با نخ تریکو 

برای بافت سبد با تریکو ابتدا کاموا را دور انگشتتان ۲ دور بپیچید تا یک حلقه ایجاد شود سپس دانه اول را درون این حلقه بیندازید.

مراحل بافت سبد با نخ تریکو
ردیف اول دور حلقه را ۶ دانه پایه بلند ۲ تایی ببافید و ردیف دوم روی هر کدام از دانه ها ۲ دانه پایه بلند ببافید که جمعا ۱۲ دانه باید بافته شود.

بافتن سبد با نخ تریکو
در مرحله بعدی سبد بافی با تریکو به ترتیب ردیف های بعدی را به صورت ۱۸ دانه و ۲۴ دانه و ۳۰ دانه ببافید. توجه داشته باشید که برای ایجاد ۱۸ دانه روی ۱۲ دانه ردیف قبلی باید به صورت یک دانه در میان یک دانه اضافه نمایید.

نحوه بافت سبد با تریکو
بعد از بافتن ردیف ۳۰ دانه ای به اندازه ای که تمایل دارید قد سبد بلند شود ( بدون در نظر گرفتن قد دستگیره ها ) ردیف های ۳۰ دانه ای را روی یکدیگر ببافید.

بافتن سبد با نخ تریکو
برای بافتن دستگیره ها ابتدا باید محل دستگیره ها را مشخص کنید و بعد از رسیدن به محل دستگیره ها روی ردیف قبلی یک زنجیره به طول شش دانه ببافید و ته این زنجیره را به شش دانه بعدی در همان ردیف وصل کنید و بافت سبد را ادامه دهید تا به جای تعیین شده برای بافت دسته بعدی برسید و همین روش را ادامه دهید.

بافت سبد با کمک نخ تریکو
برای تکمیل کردن دستگیره ها ردیف بعدی را روی زنجیره و دانه ها ببافید توجه داشته باشید که تعداد دانه ها همچنان ۳۰ دانه است. بعد از بافت سه ردیف سبد تریکو آماده است و در این مرحله از سبد بافی با تریکو باید انتهای کاموا را کور کنید.

مراحل بافت سبد با تریکو

سبد تریکو ساده

مدل های سبد تریکو

برای بافتن سبدهای تریکو می توانید از کامواهای تک رنگ استفاده کنید همچنین اگر شما تمایل دارید سبدهایی که با تریکو می بافید زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشند بهتر است از ترکیب دو یا چند رنگ کاموا برای بافت آن ها استفاده نمایید.
سبدهایی که با کمک نخ تریکو بافته می شوند را می توانید به کمک ربان و مروارید و … تزیین کنید و از این سبدها به عنوان وسایل تزیینی در قسمت های مختلف منزل خود استفاده نمایید. در ادامه توجه شما را مدلهای سبد بافی با تریکو جلب می کنیم که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شما همخوانی و مطابقت داشته باشند.

سبد تریکو تزیینی

بافت سبد با تریکو

آموزش سبد بافی با تریکو

مدل سبد تریکو

بافت سبد سه رنگ با تریکو

بافت سبد سه رنگ با تریکو

بافت سبد تزیینی با تریکو

سبد بافی با نخ تریکو

بافت سبد گرد و مستطیل با تریکو

سبد بافی با تریکو

مدل سبد تریکو خاکستری و صورتی

سبد تریکو صورتی و خاکستری

مدل سبد تزیینی

سبد تریکو صورتی و سفید

بافت سبد سه رنگ با تریکو

بافت سبد با نخ کاموا تریکو

بافت سبد تریکو زرد و خاکستری

سبد تریکو زرد و خاکستری

مدل سبد

سبد تریکو ساده

تزیین سبد تریکو با مروارید

سبد بافی با تریکو

سبد بافی با نخ تریکو

سبد تریکو خاکستری و قرمز

سبد بافی با کمک نخ تریکو

سبد بافی با نخ تریکو

بافت سبد سه رنگ با نخ تریکو

سبد تریکو زیبا و شیک

سبد تریکو رنگی

سبد تریکو رنگی

مدل سبد تریکو زیبا و شیک

سبد تریکو زیبا و جدید

تزیین سبد تریکو

تزیین زیبا سبد تریکو

بافتن سبد تریکو

سبد تریکو زیبا و جذاب

مدل سبد بافی با تریکو

مدل سبد تریکو ساده و زیبا

در این بخش از هنر در خانه مجله آرگا با آموزش سبد بافی با تریکو و مدل هایی از سبدهای تریکو آشنا شدید که امیدواریم با مشاهده این مراحل بتوانید سبدهای تریکو را به راحتی در منزل ببافید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.