دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

نحوه کاشت هسته انبه و رشد بهتر آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

برای کاشت میوه انبه بهترین روش استفاده از روش کاشت هسته انبه است که باید روش های جوانه زدن هسته، کاشت و نگهداری از آن را بدانید.

کاشتن میوه ها و انواع سبزیجات در منزل از علاقه بسیاری از افراد است که دوست دارند تا این میوه های را در خانه و به دست خودشان پرورش دهند. از میوه های پر طرفدار برای کاشت دانه انبه است که در اینجا نحوه کاشت و نگهداری از آن را برای شما علاقه مندان بیان خواهیم کرد. کاشت هسته انبه قبل از انجام دارای مراحلی که برای داشتن میوه ای خوب آن را انجام دهید.

 روش آسان کاشتن انبه

نحوه کاشت هسته انبه:

در مرحله اولیه کاشتن میوه انبه باید ابتدا دانه آن را از گوشت میوه جدا کرد و ۲ روز در مقابل نور خورشید قرار دهید و سپس پوشت رویی هسته که کمی صفت است را با چاقو برش دهید و هسته اصلی آن را برای شروع کار بردارید.

بعد از جداسازی هسته اصلی باید در ادامه کاغذی مرطوب را انتهخاب کنید تا هسته را درون آن بپیچید. باید دقت کنید که رطوبت باید کافی باشد تا هسته خشک نشود و همچنین زیاد بودن مقدار آن نیز می تواند موجب پوسیدگی هسته شود.

بعد از پیچیدن هسته در کاغذ آن را در کیسه و سپس در ظرفی در بسته قرار دهید. در این مدت باید هسته را در فضایی تاریک نگهداری کنید و هر روز میزان رطوبت آن را چک کنید.

نحوه کاشت هسته انبه

در مرحله بعدی نوبت به تهیه خاک مناسب و گلدان مناسب برای کاشت هسته انبه می رسد خاک باید دارای قابلیت زهکشی و رطوبت و آب مناسب باشد.

گلدان خود را با استفاده از خاک و کود مناسب پر کنید و مقداری آب بر روی آن بریزید هسته را در قسمتی مسطح از سطح خاک قرار دهید و به آرامی آن را به داخل خاک فشار دهید. این  گلدان را باید در مقابل نور آفتاب قرار دهید و در مقابل سرما از آن به خوبی محافظت کنید.

زمان مناسب برای رشد و نمو این نهال ۲-۳ ماه است که باید در این مدت به خوبی از نور آفتاب بهره مند شود. نگهداری از نهال این میوه کمی زمان بر است و نیازمند دقت و توجه کافی است که باید مراقبت و نگهدار یاز آن نیز به خوبی صورت بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.