دسته ها
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

آشنایی با مکان های دیدنی وان ترکیه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

وان یکی از شهرهای زیبای ترکیه است و به دلیل برخورداری از طبیعتی بی نظیر محل مناسبی برای بسیاری از گردشگران است مکان های دیدنی وان ترکیه دارا جاذبه های طبعی و چشم اندازی از مناظر دوست داشتنی و تکرار نشدنی است.

دریاچه وان از مهم ترین مکان های دیدنی وان ترکیه است که در میان گردشگران بسیار شناخته شده است و بسیاری از گردشگران با شهر به این شهر زیبای ترکیه حتما از این دریاچه پر آب نیز دیدنی می کنند. این شهر همچنین دارای زیستگاه ویژه ای است که موجب شده است تا گونه های مختلفی از حیوانات نایاب در این سرزمین دیده شوند گربه سان های از شمار حیواناتی است که در شهر وان وجود دارد.

   جاذبه های طبیعی وان ترکیه

مکان های دیدنی وان ترکیه:

این شهر علاوه بر دیدنی های طبیعی خود دارای جاذبه های تاریخی ارزشمندی است که قدمت بیشتر این آثاربه دوران ۵۰۰ هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و از وجود تمدن های عظیمی همچون سلجوقیان، بیزانس و عثمانیان خبر می دهد که شامل قلعه ها و کلیساهای ارزشمند است.

جاذبه ها و مکان های دیدنی وان ترکیه

دژ وان:

این دژ در کنار ویرانه ای از شهر قدیمی قرار گرفته است و دارای قدمت ۳ هزار ساله است و از بزرگترین قلعه های سنگی در جهان است برج سردار نیز در کنار این قلعه قرار گرفته است که این برج نیز از آثار تاریخی این منطقه است.

مکان های دیدنی بی نظیر وان ترکیه

قلعه هوساپ وان:

این قلعه متعلق به دوران قرون وسطی است و با افسانه ها گره خورده است که به اعتقاد مردمان این منطقه محمودی سلیمان ان قلعه برای از بین بردن ظلم بنا کرده است. قلعه دارای دو بخش بیرونی و داخلی است نوع معماری این قلعه و جنبه محافظتی آن بسیار پر اهمیت است.  این قلعه از مکان های دیدنی وان ترکیه است.

مناطق تاریخی وان ترکیه

کلیسای صلیب مقدس:

این کلیسا بر فراز کوه های جزیره اوهتامار قرار دارد و معماری آن به دست آمریکایی ها در سال های ۱۹۱۵ و ۱۹۲۱ صورت گرفته است این کلیسای زیبا و چشم اندازه جزیره اطراف آن برای هر گردشگری جالب و تماشایی است.

مناطق گردشگری وان ترکیه

موزه وان:

این موزه پر اهمیت دارای مجموعه ای از آثار ارزشمند تاریخی است که در آن لوح با خط میخی دیده می شود سنگ قبرها و کتیبه های بر جای مانده از دوران اوراتیان در این زمینه اطلاعات مهمی را بیان می کنند.

جاذبه های ویژه وان ترکیه

جزیره آختامار:

این جزیره بیانگر عشقی جاودان است در گذشته بیان می شده که مردی از اهالی این جزیره که عاشق دختری در اطراف جزیره بوده هر شب برای دیدن عشق خود با قایق به دیدن او می رفته و با طوفانی شدن هوا هنگام برگشت در آبها غرق شده است کلیسای اطراف این منطقه که بسیار هنری اسنت بر این جاذبه توریستی افزوده است.

جاذبه های توریستی وان ترکیه

قلعه کاووستپه:

کاووستپه متعلق به دوران سرودوری دوم است این قلعه دارای استحکام بالایی است و دارای بخش های مختلفی است که یکی از آنها معبد داخل قلعه است که یکی از جاذبه ها و مکان ها دیدنی وان ترکیه به شمار می رود.

جاذبه های خاص در وان ترکیه

در این بخش با جاذبه های توریستی بی نظیر و معروف شهر وان آشنا شدید ترکیه از کشورهای زیبا و سرسبز دنیا است و بسیاری از شهرهای آن نیز دارای جاذبه های توریستی خاص و تماشایی هستند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.