دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

آموزش دوخت پانچو با روشی ساده

  • ندا خوشرو
  • ۹ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب آموزش دوخت پانچو پاییزی با روشی ساده و به صورت مرحله به مرحله را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم با مشاهده این مطلب مهارت لازم را در زمینه دوختن پانچو بدست آورید.

پانچو از انواع لباس هایی است که در عین سادگی شیک و امروزی است و شما می توانید انواع مدل های متنوع این لباس را در منزل به راحتی بدوزید. افرادی که در خیاطی مهارت زیادی ندارند هم می توانند با کمک مطالب آموزش دوختن پانچو مهارت لازم را در زمینه دوختن این لباس بدست آورند و پانچو با تن پوش شیک و بی نظیری را برای خود بدوزند.

خیاطی بدون الگو راحت تر از خیاطی با کمک الگو است و شما می توانید با به خرج دادن کمی خلاقیت لباس هایی زیبایی را بدون کشیدن الگو در منزل بدوزید. برای دوختن پانچو به الگو نیاز ندارید و پانچو از انواع لباس هایی است که با صرف هزینه و وقت کم دوخته می شود.

مدل مانتو پامچو

آموزش مرحله به مرحله دوخت پانچو

برای دوختن پانچو پاییزی می توانید از پتوی مسافرتی و شال پهن و پشمی طرح دار یا ساده استفاده کنید. در ادامه مراحل دوختن پانچو با ساده ترین روش را به شما عزیزان آموزش می دهیم که امیدواریم از دوختن این لباس پرطرفدار نهایت لذت را ببرید.

پانچو پاییزی

مراحل دوختن پانچو با ساده ترین روش

اگر پتو یا شالی که انتخاب کرده اید بدون ریشه است می توانید با کمک قیچی برش هایی عمودی با طول ۵ سانت و فاصله ۲ سانتی متری ایجاد نمایید سپس پتو را دولا کنید تا قسمت های ریشه دار را روی یکدیگر قرار بگیرند.

دوخت پانچو با پتوی مسافرتی
در مرحله بعدی دوختن پانچو قسمت جلو پتو را برش بزنید.

  •  آرون گروپس

دوختن پانچو در چند مرحله ساده

بشقابی را روی قسمت یقه قرار دهید و گودی یقه جلو را ببرید.

دوختن پانچو بدون الگو

سپس درزهای موجود در قسمت جلو لباس و دور یقه را لبه دوزی نمایید.

دوختن پانچو با چرخ خیاطی

اگر برای اولین بار است که خیاطی می کنید قبل از چرخ کردن درزهای قسمت جلویی و دور یقه لباس را سنجاق یا کوک بزنید سپس اقدام به لبه دوزی لباس با کمک چرخ خیاطی نمایید.

آموزش دوختن پانچو
قسمت دو پهلوی لباس که محل عبور کمربند است را علامت بزنید.

دوختن پانچو بدون استفاده از الگو

توجه داشته باشید قد بالاتنه از قسمت سرشانه تا گودی کمر است و فاصله جای کمر از قسمت درز جلو به اندازه ۱/۴ دور کمر است.

آموزشی ساده برای دوختن پانچو

به اندازه پهنای کمربند قسمت جلویی لباس را برش عمودی بزنید و دور تا دور این قسمت را دوخت دندان موشی بزنید. در صورت تمایل می توانید با کمک چرخ جا دکمه ای را به طول کمربند بدوزید سپس کمربند را از شکاف ها عبور دهید.

آموزش دوختن جادکمه روی پانچو مدل پانچو مدل پامچو

در این مطلب با نحوه دوخت پانچو بدون استفاده از کشیدن الگو آشنا شدید که امیدواریم از دوخت این لباس پاییزی ساده و بی نظیر نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده نحوه دوخت انواع لباس ها به بخش آموزش خیاطی مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *