دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

لاغری بازو با تمرینات ساده و راحت در منزل

  • فاطمه میرزایی
  • ۲۴ دی ۱۳۹۷
  • ۰

برای اینکه بازوهای خوش فرمی داشته باشید، حتما لازم نیست که تمرینات سخت و طاقت فرسایی انجام دهید. شما می توانید با انجام چند حرکت ساده و راحت، حتی در منزل به لاغری بازوی خود کمک کنید و زیبایی را به اندام خود بازگردانید.

دنیای دیجیتالی امروزه، افراد را تنبل و راحت طلب تربیت کرده است؛ از این رو اکثر افراد از ظاهر و اندام نامناسب خود شکایت دارند. لاغری بازو می تواند یکی از دغدغه های افراد برای خوش اندام به نظر رسیدن بدنشان باشد که در اینجا طریقه لاغر کردن بازو با چند روش ساده و راحت را به شما آموزش می دهیم.

لاغری بازو با تمرینات ساده و راحت در منزل

شل بودن بازوها موجب بد فرم شدن ظاهر افراد می شود، لذا به منظور خوش فرم و لاغر شدن بازو ها، حتما لازم نیست به باشگاه بروید، بلکه با انجام چند حرکت ورزشی ساده که در این مطلب به شما معرفی می کنیم و همچنین داشتن رزیم غذایی مناسب، می توانید یک اندام ایده آل داشته باشید.

لاغری بازو

شل و بزرگ بودن بازو ها که اغلب در خانم های بالای چهل سال دیده می شود و علت اصلی آن را می توان بالا رفتن سن و از بین رفتن کشش و انقباض عضلانی دانست، باعث ایجاد عدم اعتماد به نفس در افراد می شود. استفاده از یک رژیم غذایی سالم در کنار انجام حرکات مناسب ورزشی تاثیر زیادی در کاهش وزن و از بین رفتن چربی ها در نقاط مختلف بدن به خصوص لاغری بازوها دارد.

لاغر شدن بازو با طناب زدن

در حرکت طناب زنی، چون شانه ها بیشتر درگیر می شود، بنابراین برای لاغری بازو می تواند مؤثر واقع شود. برای این حرکت لازم است به مدت ۶۰ ثانیه هر روز آن را تکرار کنید.

لاغر کردن بازو

دمبل زدن

استفاده از دمبل یکی از روشهای مؤثر برای سفت کردن و عضله سازی بازوها می باشد. برای انجام این تمرین، لازم است یک جفت دمبل تهیه کنید. در صورت نداشتن دمبل می توانید از یک جفت بطری آب نیم لیتری استفاده نمایید؛ دقت داشته باشید بطری هم اندازه و یک شکل انتخاب کنید. سپس توجه داشته باشید در هنگام تمرین، کف دستها به سمت بالا باشد و پاها به اندازه عرض شانه یا کمی بیشتر از هم فاصله داشته باشند. عضلات شکم خود را منقبض کرده تا شکم حالت قوسی نداشته باشد و همچنین آسیبی به کمر نرسد؛ با خم کردن آرنج ها و رساندن دمبل تا نزدیکی سرشانه ها، عمل بازدم را انجام دهید. سپس همزمان با عمل بازدم، دمبل ها را پایین آورده و دست ها را در راستای شانه قرار دهید. این تمرین را می توانید به مدت یک ماه، حدود ۲۰ مرتبه و هر روز انجام دهید.

لاغری و سفت شدن بازو

روش دیگری برای دمبل زدن به این صورت است که در هنگام شروع این کار، دمبل را در کف دست و رو به جلو قرار می دهیم و بدون حرکت دادن ران، شروع به بالا و پایین آوردن دمبل می کنیم. این حرکت را به آرامی تا زمانی که عضله ی دو سر دچار یک انقباض شدید و یک جنبش در بالای این عضله شود، ادامه می دهیم.

ورزش شنا برای سفت شدن و لاغری بازو

حرکت شنا یکی از روشهای مؤثر و معمولی برای لاغر و سفت شدن بازوها می باشد که برای این تمرین لازم است، تعادل خود را بین دست ها و زانو ها حفظ کنید.

لاغر کردن بازوها

تمرین چرخش بازوها

برای انجام این حرکت ورزشی لازم است دمبل و یا دو بطری آب ۶۰۰ میلی لیتری را در دستان خود نگه دارید و شروع به حرکت چرخش بازوها نمایید. زمانی که ایستاده اید، پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و بازو ها را به صورت صاف در دو طرف خود بکشید. سپس دست های خود را در جهت جلو، ۵۰ دور بچرخانید و بالعکس، ۵۰ دور در جهت عقب بچرخانید. انجام این حرکات عقب، جلو موجب می شود که همه عضلات بازوها به خصوص عضلات دو سر بازو، ماهیچه سه سر، عضلات پشت و همچنین شانه سفت و محکم شود.

حرکت قیچی

این نوع ورزش نیز از جمله حرکات مناسب در جهت لاغری بازو ها به حساب می آید. برای این منظور صاف بایستید و دست های خود را به شکل مستقیم در جلو قرار دهید، سپس حرکتی مثل قیچی را با دست های خود انجام دهید. برای انجام این تمرین لازم است هر روز، روزی سه مرتبه و در هر مرتبه ده بار این حرکت انجام گیرد.

لاغری بازوها

حرکت بالا و عقب دادن بازو

این حرکت، تمرین خوبی برای چربی سوزی بازو می باشد. برای انجام آن، ابتدا بایستید و کمی پاهای خود را از هم باز کنید. سپس یک دمبل که مناسب وزن شما می باشد را به وسیله دو دست خود نگه دارید، طوری که آرنج در پشت سر شما قرار گیرد. بازوی خود را برای بلند کردن دمبل به بالا ببرید و سپس به آرامی به سمت پایین و پشت سر خم کنید. این تمرین را می توانید روزی سه مرتبه و در هر مرتبه ۱۰ تا ۱۲ بار تکرار نمایید.

بالا و پایین آوردن دست ها

روش انجام این تمرین به این صورت است که بایستید و پاهای خود را به عرض شانه از هم فاصله دهید. یک دمبل در کف دست راست و دمبل دیگر را در کف دست چپ قرار دهید؛ در حالی که بازوهای خود را ثابت نگه داشته اید، آرنج را خم کنید و دو دست خود را در روبه روی هم قرار دهید. در این تمرین ابتدا دست راست خود را به بالا برده و سپس دست چپ را حرکت دهید. سپس بعد از انجام چند مرحله، با هر دو دست خود به طور همزمان این تمرین را تکرار کنید. لازم است این حرکت ورزشی را روزی دو مرتبه و در هر مرتبه ۱۰ تا ۱۲ بار تکرار نمایید.

در پایان این مقاله، امیدواریم مطالعه و انجام این چند حرکت و تمرین لاغری بازو برای شما مؤثر واقع شود. ضمن اینکه به این نکته توجه داشته باشید که انجام این حرکات ورزشی، نباید بیشتر از چند دقیقه در روز طول بکشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.