دسته ها
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

مکان های دیدنی هندوستان و راهنمای سفر به این کشور زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

هند از کشورهای تاریخی جهان است در این کشور و در بیشتر مناطق آن همچنان آداب و رسوم و فرهنگ های قدیمی وجود دارد که جزو جاذبه ها و مکان های دیدنی هندوستان هستند و در سفر به این کشور آشنایی با این سنت ها جالب توجه می باشد.

وجود شبه قاره هند در این کشور از جاذبه ها و مکان های دیدنی هندوستان با اهمیت بالا است وجود این شبه قاره به لحاظ تجاری، فرهنگی، توریستی و تاریخی دارای اهمیت است. در این کشور وجود آیین و مذاهب گوناگون توجه بیشتر گردشگران را به خود جلب می کند و معابد مناطق مختلف آن به جاذبه های تاریخی توریستی نیز بدل شده اند. در گوشه و کنار هندوستان چشم اندازهای ویژه ای از مناظر و دریاچه های نیلگون دیده می شود.  مناطق توریستی هندوستان

مکان های دیدنی هندوستان برای گردشگران:

جابب است درباره تاریخ مردمان این ملت بدانید که در گذشته هندوستان از جمله کشورهای ثروتمندی بوده است که بعد از حمله انگلیس و به استعمار در آمدن این کشور این ثروت ها از مرز هند خارج و شاید اکنون مردم این سرزمین در دید جهانیان مردمانی فقیر باشند.

کشور زیبای هندوستان

غار آچانتا:

این بنای تاریخی صخره ای برش کاری شده است که متعلق به قرن دوم قبل از میلاد است و با محاصره شدن این غار توسط شکارچیان بریتانیایی نقاشی هایی از قایق رانی و خط های آبی، جنگل ها، حیوانات و کوه های برف وجود دارد که این بنا را تاریخی و ارزشند کرده است.

بناهای تاریخی هندوستان

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

پالولم:

پالولم از سواحل زیبا و تماشایی و از جمله مکان های گردشگری هندوستان است که دارای دریایی آرام و تماشایی است در این ساحل مجموعه ای از امکانات رفاهی مانند رستوران و هتل وجود دارد که ویژه گردشگران و مسافران است.

جاذبه های زیبا در هندوستان

هارماندیر صاحب:

این بنا یک معبد طلایی است و از معبد مهم مذهی سیک است این معبد زیبا و دیدنی در قرن ۱۶ بنا شده است و در قرن های بعد مهاراجه سینگ بنای آن را طلاکاری کرده است.

معبد طلا در هندوستان

تاج محل:

این بنای دیدنی مقبره ای ساخته شده از سنگ مرمر است که شاه جهان امپراطور مغولیان دستور داد تا به یاد همسرش این بنا ساخته شود این بنا بسیار مجهز و با معماری خاصی طراحی شده است.

خط ساحلی کرالا:

این خط ساحلی در هندوستان مجموعه ای از تالاب ها و دریاچه ها را به یکدیگر متصل کرده است و در آن گونه های ارزشمندی از آبزیان وجود دارد. خرچنگ، ماهی گوبی، قورباغه و پرندگان دریایی در اکوسیستم این خط ساحلی بسیار دیده می شوند. این ساحل یکی از مکان های دیدنی هندوستان از که دارای جاذبه های متنوعی است.

معبد ویروپاکشا:

با سفر به شهر همپی هندوستان می توانید از معبد تاریخی ارزشمند در این شهر دیدن کنید در حال حاظر این معبد به شکل گسترش یافته این در هندوستان می باشد و تحت حاکمیت حاکمان ویجایانگارابوده و در قرن ۷ قبل از میلاد به عنوان یک حرم کوچک بوده است.

چشم اندازی هندوستان

غارهای الوار:

این غارها در قرن ۵-۱۰ ساخته شده اند و از بزرگترین مجموعه غارهای تاریخی در جهان هستند حفاری های انجام شده در این غار اطلاعات مهمی را در اختیار انسان قرار داده است.

پارک ملی کانها:

این  پارک از مهم ترین حیات وحش در آسیا است و دارای گونه های ارزشمندی از حیوانات جنگلی است این منطقه از مکان های دیدنی کشور هندوستان است که برای هر گردشگری جالب و تماشای است.

خاجوراهو:

ترکیب زیبا و معماری تلفیقی عشق و هنر در این بنای معبد نشان دهنده معماری بی نظیر در قرون وسطی است و دارای ۸۵ محموعه است و بر دیوارهای آن نقش و نگارهای گوناگونی وجود دارد.

جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی هندوستان

در هندوستان معبدهای دیگری با معماری های جذاب وجود دارند که دارای ارزش تاریخی و فرهنگی نیز می باشند در کنار این بناهای تاریخی و جالب می توانید از جاذبه های طبیعی و توریستی نیز دیدنی کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.