دسته ها
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله رولی مجلسی به همراه نکات کلیدی تهیه و تصاویر تزیین آن

 • ندا خوشرو
 • 21 سپتامبر 2018
 • ۰

در این مطلب با طرز تهیه ژله رولی با دو روش مختلف به همراه نکات طلایی برای ایجاد طعم ایده آل و ایده هایی برای تزیین ژله رولی آشنا خواهید شد.

ژله رولی از انواع ژله های مجلسی خوشمزه و پرطرفدار است و این نوع ژله را می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید. در دستور ساخت ژله رولی از پودر ژله و بستنی وانیلی و آب جوش استفاده می شود.

ژله از انواع دسرهای مناسب برای پذیرایی از مهمان ها است و شما می توانید ژله های مجلسی نظیر ژله تزریقی و ژله رولی و ژله رنگین کمان و … را برای داشتن یک پذیرایی باشکوه از مهمان هایتان در منزل درست کنید.

تزیین زیبا ژله رولی

مواد لازم برای تهیه ژله رولی به شکل ساده

 • بستنی وانیلی : ۱/۲ لیوان
 • پودر ژله : یک بسته
 • آب داغ : ۱/۴ لیوان

مواد لازم برای تهیه ژله رولی به شکل گل رز دو رنگ

 • ژله : دو بسته
 • آب جوش : دو لیوان
 • بستنی : یک لیوان

طرز تهیه ژله رولی خوشمزه

برای درست کردن ژله رولتی ابتدا کف سینی با ابعاد ۲۰*۳۰ را نایلون پهن کنید سپس روی نایلون را با مقدار کمی روغن مایع چرب نمایید و سینی را در مکانی مناسب قرار دهید.
در مرحله بعدی طرز تهیه ژله رولی ۱ بسته پودر ژله را در ۱/۴ لیوان آب داغ به روش بن ماری حل کنید سپس بستنی را به پودر ژله حل شده اضافه کنید.

طرز تهیه ژله رولی با بستنی

مخلوط ژله و بستنی را مقداری هم بزنید تا بستنی آب شود.

حل کردن بستنی در ژله

مخلوط بستنی و پودر ژله حل شده را درون سینی بریزید.

ریختن ژله بستنی درون سینی

سینی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا مخلوط ژله بستنی به شکل اسفنجی در آید و زمانی که روی آن دست می زنید بستنی خیلی کم به دست های شما بچسبد.

روش تهیه ژله رولی
در مرحله آخر تهیه ژله رولی با بستنی بعد از مدت زمان ذکر شده سینی را از درون یخچال بیرون آورید و روی ژله بستنی را با فاصله هایی که دوست دارید برش بزنید.

برش زدن مایه ژله رولی

برش ها را رول کنید و به روش دلخواه خود این ژله مجلسی و خوشمزه را تزیین کنید.

رول کردن مخلوط ژله بستنی

ژله رولی تزیین ژله رولی به شکل گل

طرز درست کردن ژله رولی به شکل گل رز دو رنگ

ابتدا پودرهای ژله را به صورت جداگانه درون یک لیوان آب جوش حل کنید سپس نصف لیوان بستنی را به هر یک از ژله های حل شده اضافه کنید. در مرحله بعدی طرز تهیه ژله رولی درون سینی مناسبی نایلون یا سلفون بکشید و روی نایلون را مقداری چرب کنید سپس از دو سمت سینی به صورت همزمان ژله بستنی ها را به صورت آرام بریزید تا رنگ ها با یکدیگر ترکیب شوند و مخلوط ژله بستنی را به مدت ۶۰ دقیقه در دمای آشپزخانه قرار دهید تا حالت دو رنگ در ژله ها بیشتر ایجاد شود سپس سینی حاوی ژله بستنی را به مدت ۴۵ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا ژله بستنی خودش را بگیرد.
در مرحله آخر تهیه ژله رولی بعد از مدت زمان ذکر شده سینی را از درون یخچال بیرون آورید و با کمک چاقو روی سطح ژله ها را به صورت دالبری اریب برش بزنید سپس برش های ژله را رول کنید.

طرز تهیه ژله رولی به شکل گل رز

ژله رولی

ایده هایی برای تزیین ژله رولی

برای تزیین کردن ژله رولی روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید این نوع ژله را به صورت ساده درست کنید سپس با کمک ترافل های رنگی و شکلات های رنگی و پودر نارگیل و … این ژله خوشمزه را تزیین کنید همچنین می توانید ژله رولی را درون ظرفی مناسب به شکل انگور یا دسته گل بچینید.

ژله رولی

تزیین ژله رولی با روش ساده

تزیین زیبا ژله رولی

تزیین زیبا و شیک ژله رولی

طرز تهیه ژله رولی

تزیین ژله رولی به شکل دسته گل

تزیین زیبا و فانتزی ژله رولی

تزیین زیبا و شیک ژله رولی

تزیین شیک و زیبا ژله رولی

تزیین شیک ژله رولی

ژله رولی خوشمزه

تزیین ژله با ترافل

تزیین ژله رولی به شکل انگور

تزیین ژله رولی به شکل انگور

تزیین زیبا و شیک ژله رولی

تزیین شیک و بی نظیر ژله رولی

 

تزیین زیبا ژله رولی

تزیین ساده و شیک ژله رولی

تزیین زیبا ژله رولی

تزیین زیبا و جالب ژله رولی

تزیین شیک و ساده ژله رولی

تزیین ساده و جالب ژله رولی

طرز تهیه ژله رولی خوشمزه و خوش طعم

تزیین زیبا ژله رولی

تزیین زیبا ژله رولی

تزیین ژله مجلسی

تزیین ساده و شیک ژله رولی

تزئین زیبای ژله رولی

برای تزیین ژله رولی به شکل گل ابتدا برش هایی را روی ژله که درون سینی قرار دارد بزنید سپس از یک طرف روی ژله با کمک چاقو طرح بیندازید توجه داشته باشید که اگر روی سطح ژله به صورت هلال برش بزنید گلبرگ هایی به شکل هلال خواهید داشت و اگر به شکل هفت و هشت روی ژله برش بزنید گلبرگ های شما به صورت تیز خواهند بود سپس برش های ژله را رول کنید.

مراحل تهیه ژله به شکل گل

تزیین زیبا ژله رولی

برای تزیین ژله رولی به صورت قلبی می توانید ژله رولی های آماده را درون ظرفی مناسب که به شکل قلب است بچینید سپس ظرف حاوی ژله رولی را به مدت ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا ژله رولی خودش را به صورت کامل بگیرد.

تزیین ژله رولی به شکل قلب

تزیین ژله رولی

نکات طلایی برای تهیه ژله رولی

 • برای جلوگیری از خرد شدن ژله در هنگام رول کردن بهتر است ژله را بیش از حد درون یخچال قرار ندهید.
 • برای جلوگیری از له شدن ژله رولی در هنگام رول کردن بهتر است ژله را زودتر از موعد از یخچال خارج نکنید.
 • ژله را قبل از رول کردن به مدت نیم ساعت درون یخچال قرار دهید و در این مدت زمان ژله را تست کنید تا به خوبی خودش را گرفته باشد.
 • در طرز تهیه ژله رولی بستنی را از قبل تهیه ژله از فریزر بیرون نیاورید.

تزیین شیک و زیبا ژله رولی

 • زمانی که بستنی را به پودر ژله حل شده اضافه می کنید مخلوط این مواد را زیاد هم نزنید زیرا هم زدن بیش از حد  مخلوط ژله بستنی باعث می شود تا کف حاصل از بستنی از بین برود بنابراین ژله شما دو رنگ نخواهد شد.
 • در زمان ریختن مخلوط ژله بستنی در سینی توجه داشته باشید که ضخامت آن نباید بیشتر از نیم سانتی متر باشد و اگر ضخامت ژله بستنی در سینی بیشتر از اندازه ذکر شده باشد در زمان رول کردن ژله ترک می خورد.
 • به دلیل استفاده از بستنی، ژله رولی دارای طعم شیرینی است بنابراین بهتر است از ژله هایی نظیر آلبالو و بلوبری و کیوی که دارای شیرینی کمتری هستند در دستور تهیه ژله رولی استفاده کنید.
 • برای حل کردن پودر ژله به روش بن ماری درون کتری یا سماور آب بریزید سپس پودر ژله را درون آب جوش ریخته و روی بخار کتری یا سماور در حال جوش قرار دهید.

ایده هایی برای تزیین ژله رولی

در این مطلب با طرز درست کردن ژله رولی و روش هایی برای تزیین آن آشنا شدید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید ژله رولی خوشمزه و با تزیین بی نظیری را در منزل تهیه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.