دسته ها
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

عرضه هواوی میت ۲۰ با تراشه ۷ نانومتری کرین ۹۸۰

  • مرضیه نوروزیان
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
  • ۰

به تازگی اطلاعاتی از هواوی میت ۲۰ منتشر شده که نشان می دهد این گوشی به تراشه قدرتمندی تجهیز شده است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 خبرهای مجازی منتشر شده نشان می دهند که گوشی بعدی هواوی میت ۲۰ در ماه اکتبر و با پردازنده ۷ نانومتری به نام کرین ۹۸۰ ارائه می گردد. تراشه کرین ۹۸۰ به عنوان نخستین تراشه ۷ نانومتری عرضه می گردد.

مدیر عامل هواوی به این موضوع اشاره کرده که نخستین تراشه ۷ نانومتری را در نمایشگاه ایفا رونمایی و سری هوشمند میت ۲۰ دارای این پردازنده خواهد بود. 

گوشی هایی که به تراشه قدرتمند مجهز شده اند، از نظر ساخت کوچک هستند. به صورت منطقی می توان از تراشه جدید هواوی عملکرد پایدارتر، کارایی به کلی بهبود یافته و مصرف انرژی کمتری انتظار داشت.

ضمن اینکه قرار است کوالکام و اپل نیز به تراشه ۷ نانومتری تجهیز شوند. اپل در نیمه دوم سال از تراشه های جدید خود رونمایی می کند. این مسئله نشان می دهد بین اپل و هواوی برای معرفی تراشه رقابتی برقرار است.

این تراشه از طراحی ۸ هسته ای Cortex-A55 و Cortex-A76 و پردازنده گرافیکی برخوردار است. از جزئیات این گوشی چندان اطلاعاتی در دسترس نیست و تنها می توان گفت دارای تراشه ۷ نانومتری کرین ۹۸۰ است و در ماه اکتبر عرضه می گردد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.