دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

چه رفتاری با همسر ولخرج داشته باشیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۷
  • ۰

شاید شما در اطراف خود زوج هایی را دیده باشید که به لحاظ اقتصادی و نوع تفکرات در این زمینه دارای تفاوت هایی هستند به عنوان مثال ممکن است یکی از زوج ها ولخرج و دیگری فردی اقتصادی و اهل پس انداز کردن باشد در این صورت می توان شاهد اختلافاتی در این میان بود. حال باید دید برای داشتن رفتار درست با همسر ولخرج چه باید کرد؟

افراد به لحاظ شم اقتصادی می توانند با یکدیگر تفاوت های زیادی داشته باشند و این تفاوت می تواند در میان دو زوج نیز دیده شود زوج هایی که به لحاظ فکر اقتصادی با یکدیگر متفاوت هستند در نحوه پس انداز کردن، به دست آوردن درآمد و خرج کردن به شکلی متفاوت عمل می کند افرادی که همسری ولخرج دارند به خوبی متوجه این امر می شوند که بزرگترین مشکل همسرشان عدم توانایی در پس انداز کردن و ناآگاهی از نحوه خرج کردن صحیح است.

رفتار درست با همسر ولخرج

رفتار درست با همسر ولخرج:

تنها فردی که می تواند این رفتار را در همسر شما تغییر دهد خود شما هستید رفتارهای شما و نحوه برخورد صحیح با این ویژگی همسرتان می تواند مانع تشدید این موضوع و حل آن شود.

بیان کردن مشکل به همسر:

این مسئله بسیار مهم است که همسر شما از این ویژگی رفتاری خود آگاه باشد تا بتواند به کمک شما در مقابل این رفتار بایستد و آن را اصلاح کند به همسرتان بگویید که ولخرج بودن می تواند چه عواقبی داشته باشد و برنامه ریزی های خود را برای آینده و داشتن پیشرفت های مالی به یکدیگر بگویید. در صورت داشتن همسری ولخرج این راهکار اولین قدمی است که باید بردارید.

آیا همسر شما ولخرج است

برنامه ریزی درست برای مخارج و نیازها:

نیازهای اساسی خود و همسرتان را مشخص کنید و برنامه ریزی دقیقی از مخارج خود داشته باشید زوج هایی که می دانند برای چه چیزهایی باید هزینه کنند و در چه مواردی باید کمتر هزینه کنند می تواند راحت تر پس انداز داشته باشند و پیشرفت مالی خواهند داشت.

همسرتان را تغییر ندهید:

شاید بیشتر شما این تصور را داشته باشید که برای داشتن رفتار درست با همسر ولخرج، باید سعی کنید تا این رفتار را در او تغییر دهید و هر آنچه او شما تصور می کنید درست است را باید به او تحمیل کنید. در صورتی که همسر شما در عین حال که احساس می کند فردی مستقل و دارای قدرت و فکر اقتصادی است به پیشنهادات شما نیز در این مورد عمل می کند. مردانی که همسران آنها به لحاظ اقتصادی به آنها اطمینان بیشتری می دهند و آنها را باور دارند افراد موفق تری خواهند بود.

  •  آرون گروپس

در یک مثال واضح تر می توان زوج هایی که به دنبال مخارج عروسی هستند مثال زد اگر همسری ولخرج داشته باشید در اینگونه مخارج سعی می کند تا هزینه های شما را بالا ببرد برای این کار می توانید درباره صرفه جویی در مخارج عروسی بیشتر با او صحبت کنید و لزوم کم کردن برخی هزینه را به او یادآوری کنید.

یادگیری نحوه پس انداز:

پس انداز کردن از موارد مهمی است که می تواند موجب پیشرفت بیشتر اقتصادی زوج ها باشد زوج هایی که به طور ماهیانه برای خود پس انداز دارند در حقیقت به خوبی آموخته اند که با کم کردن هزینه ها و نحوه پس انداز درست می توانند راحت تر پیشرفت کنند.

علت ولخرجی همسر چیست

جیب مشترک داشتن:

بیشتر افرادی که همسر ولخرج دارند سعی می کنند تا پس انداز جداگانه داشته باشند و از این راهکار برای رو به رویی با این موضوع استفاده می کنند اما در شیوه ای مناسب تر بهتر است تا زوج ها به طور مشترک با یکدیگر مخارج و پس انداز داشته باشند این امر موجب می شود تا زوج ها به تمام جوانب مالی یکدیگر آگاه باشند و شیوه های درست تری برای پس انداز کردن و خرج کردن استفاده کنند.

همانطور که می دانید یکی از مواردی که بیشتر زوج ها باید در انتخاب فرد مناسب شریک زندگی خود انتخاب کنند توجه به همفکری اقتصادی و همکف بودن است. و نبودن این وجه اشتراک در مواردی می تواند اختلاف نظر و اختلاف سلیقه در میان زوج ها باشد پس اگر فکر می کنید که همسر شما به لحاظ اقتصادی دارای افکاری متفاوت است باید این موضوع را به او بیان کنید و به دنبال حل این موضوع باشید تا به اشتراکات بیشتری دست پیدا کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *