دسته ها
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲

مهمترین مکان های دیدنی تنکابن (شهسوار) که حتما باید ببینید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
  • ۰

تنکابن از شهرهای زیبا و سرسبز شمال ایران است که دارای جنگل هایی بی نظیر با قدمت بیش از ۳ هزار سال است از مکان های دیدنی تنکابن می توان به طبیعت زیبا و تماشایی آبشارهای آن اشاره کرد که در اطراف این شهر و مناطق روستایی با آب و هوای مطبوع آن قرار دارد.

تنکابن از شهرهای سرسبز خطه مازندران است و به عنوان شهرهای بزرگ و این استان شناخته می شود مناطق دیدنی تنکابن شامل طبیعت های سرسبز و دیدنی آن می شود که برای گردشگران بسیار جذاب و تماشایی است دشت های این منطقه بسیار معروف است و دارای آبشارهایی بزرگ با چشمه ها آب معدنی است که مورد توجه تورست ها می باشد.

       تنکابن و مکان های گردشگری

مکان های دیدنی تنکابن را بهتر بشناسید

تنکابن به دلیل سرسبزی و آب و هوای بی نظیر خود دارای گونه های مختلفی از حیوانات است که زیستگاه آنها جنگل های محافظت شده در این منطقه است. این زیستگاه ها و جنگل ها محل گردشگری و تفریحی برای گردشگران است که بسیار جذاب و جالب است.

دشت دریاسر:

این دشت به دلیل زیبایی سوژه خود به دشت بهشت اردیبهشت در ایران معروف است و از اطراف کوه های زیبایی آن را محاصره کرده است که بلندترین آن کوه الموت است و در مناطق پایین این دشت چشمه هایی سرازیر شده است که خواص درمانی دارد این منطقه به دلیل زیبایی و قرار داشتن انبوهی از گیاهان و درختان یکی از مکان های دیدنی تنکابن است.

مناطق سر سبز تنکابن

آبشارهای کوهسر:

این آبشارها در میان دو روستای کوهسر و سفیدآب قرار گرفته است و با گذر از جاده خاکی این منطقه چشم انداز زیبایی در برابر شما قرار می گیرد آبشارهای این منطقه در فصل های خاصی از سال پر آب تر هستند.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

مکان های دیدنی تنکابن برای گردشگران

مرداب نشتارود:

این مرداب در ۵ کیلومتری از شهر تنکابن قرار گرفته است و در انتهای بیشتر کوچه های آب مرداب هایی وجود دارد و در این محل گونه های مختلفی از ماهی تخم گذاری می کنند و برخی از پرندگان در این مرداب زیبایی خاصی به آن داده اند.

مناطق زیبای تنکابن

آبگرم فلکده و رودخانه لیرسر:

این آب گرم در مسیر جنگل های این منطقه قرار دارد و اطراف آن از درختان سر سبز و گونه های مختلف گیاهان پر شده است به دلیل خاصیت درمانی که این چشمه ها توریست ها بسیار از آن استقبال می کنند.

چشمه آب معدنی تنکابن

منطقه حفاظت شده بلس کوه:

این جنگل محافظت شده دارای گونه های مختلفی از حیوانات است و از مهم ترین آنها می توان به پلنگ، گرگ، خرگوش، مرال، گراز، دارکوب، چکاوک، عقاب و … است که محل مناسبی برای گردشگرانی که به زیستگاه حیوانات علاقه مند اسند می باشد.

مناطق جنگلی تنکابن

آبشار تودارک:

این آبشار ۷ متر ارتفاع دارد و از مکان های دیدنی تنکابن است که دارای منظره ای ویژه است و بیشتر گردشگران آن را به تابلوی نقاشی توصیف کرده اند در مسیر این آبشار از روستاهایی عبور می کنید که خود محلی مناسب و خاص برای گردشگری هستند.

آبشار زیبای تنکابن

پارک جنگلی چالدره:

این پارک در مسیر شهر تنکابن قرار دارد و با معماری بی نظیر و جالبی که درون پارک وجود دارد توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود کشانده است این پارک استراحتگاه مناسبی برای گردشگران می باشد.

چالدره در تنکابن

گشت و گزار در تنکابن می تواند تجربه یک سفر متفاوت با طبیعت خاص گردشگری را برای شما به همراه داشته باشد اگر فردی طبیعت گرا هستید و مکان های گردشگری و طبیعت گردی را دوست دارید می توانید این منطقه را برای سفر انتخاب کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *