دسته ها
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

با کشورهای کوچک جهان بیشتر آشنا شوید!

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • ۰

در دنیا سرزمین های بسیار کوچک با طبیعتی خاص و دیدنی وجود دارند که تا به حال نام آن به گوش شما نخورده است این کشورها با وجود کوچکی جمعیت انسانی خاص خود را دارند.

از میان کشورهای کوچکی که در جهان وجود دارند می توان به 10 کشوری که در مقام اول قرار می گیرند و کوچکترین کشورها محسوب می شوند اشاره کرد.

کشورهای کوچک جهان

1- پالائو:

این کشور که جزیره مانند است دارای مساحت 459 کیلو متر مربع است و از جمعیتی بالغ بر 21347 نفر تشکیل شده است این کشور طبیعت خاص خود را دارد و در آن گونه های مختلف گیاهی و حیوانی یافت می شود. یکی از دریاچه های واقع در این کشور دارای گونه هایی از عروس دریایی است.

 • خرید انواع قهوه
 • بلیط کیش

کشورهای کوچک جهان

2- نیووی:

این کشور در اقیانوس آرام قرار دارد و یک کشور وابسته به نیوزلند است مساحت این کشور 261/46 کیلومتر مربع با جمعیت 1190 نفر است. در این ایالت یک سوپر مارکت با یک فرودگاه اختصاصی وجود دارد.

کشورهای کوچک جهان

3- سنت کیتس و نویس:

شهروندان در این کشور می توانند با سرمایه گذاری در صنعت شکر یا خریداری زمین بالای 400 هزار دلار حق شهروندی دریافت کنند این سرزمین دارای مساحت 261 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 52329 نفر است.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

کشورهای کوچک جهان

4- شاهزاده نشین هات ریور:

این سرزمین کوچک در استرالیا واقع شده است این کشور توسط ایالت های دیگر به رسمیت شناخته نمی شود اما دارای واحد پولی خاص خود است. جمعیت این ایالت 30 نفر با مساحت 75 کیلومتر مربع است.

کشورهای کوچک جهان

5- تووالو:

تووالو یک سرزمین فقیر است که با اختصاص اینترنت به این کشور اوضاع آن کمی مساعدتر شده است این سرزمین دارای جمعیت 10959 نفر با مساحت 26 کیلومتر مربع است.

کشورهای کوچک جهان

6- نائورو:

این جمهوری کوچک استقلال های خاص خود را دارد در این سرزمین تعداد افراد با اضافه وزن زیاد بسیار است و دارای خطوط و امکانات حمل و نقلی نیست مساحت این ایالت 21 کیلومتر مربع با جمعیت 9591 نفر است.

کشورهای کوچک جهان

7- شاهزاده نشین سبورگا:

این کشور با مساحت 4/91 کیلومتر مربع دارای جمعیت 312 نفر است و یک ریز کشور ایتالیایی است ارتش این کشور تشکیل شده از مزبان و وزیر دفاع است.

کشورهای کوچک جهان

8- جمهوری مولوسیا:

کشوری با جمعیت 7 نفر و مساحت 0/055 کیلومتر مربع در ایالت آمریکا قرار دارد این کشور ویژگی فرهنگی و نمادهای خاص خود را دارد و از واحد پولی و امکانات دیگر بهره مند است.

کشورهای کوچک جهان

9- حکومت فرقه مالت:

مساحت این سرزمین 0/012 کیلومتر مربع است و دارای جمعیتی 113500 نفر است این کشور داراای واحد پولی و پاسپورت خاص خود است و در آن دو ساختمان از ایالت رم قرار دارد.

کشورهای کوچک جهان

10- شاهزاده نشین سیلند:

کشور سیلند دارای جمعیت 7 نفره با مساحت 0/004 کیلومتر مربع است این کشور یک سکوی دریایی است و هنوز به رسمیت شناخته نشده است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.