دسته ها
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

آنچه باید درباره میکروپیگمنتیشن بدانید

  • ندا خوشرو
  • ۸ شهریور ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب اطلاعاتی درباره میکروپیگمنتیشن روی لب ها و روی چشم ها و ابروها را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم با کمک این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

میکروپیگمنتیشن همان آرایش دائمی است که اغلب خانم ها امروزه از این روش برای داشتن ظاهری جذاب و متفاوت از آن استفاده می کنند و اگر شما نیز تمایل دارید همیشه ظاهری آراسته و مرتب داشته باشید و از هر گونه لوازم آرایشی بی نیاز شوید بهتر است از آرایش های دائمی استفاده کنید.

میکروپیگمنیشن چیست ؟

به القای ریزدانه های رنگی در حد فاصل قسمت رویی پوست ( اپیدرم ) و قسمت زیرین پوست ( درم ) میکروپیگمنتیشن می گویند و علاوه بر این از این تکنیک برای رنگین کردن نواحی مورد نظر پوست استفاده می شود همچنین میکروپیگمنتیشن روش مبتنی بر اصول پزشکی و علمی است که با استفاده از وسایل یک بار مصرف و استاندارد به شما این امکان را می دهد که بنا به خواسته مشتری نسبت به انجام آرایش دائمی اقدام کنید. این تکنیک همچنین علاوه بر کاربرد زیبایی که در حوزه پزشکی دارد دارای کاربردهای وسیع تری نیز می باشد و از آن برای متعادل سازی و بازسازی طبیعی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می شود و در نتیجه در طولانی مدت می تواند زیبایی و جذابیت بیشتر چهره را برای شما به ارمغان بیاورد. این تکنیک همچنین آسیب کمتری به پوست صورت شما وارد می کند و با تکرار و ترمیم هر چند سال یک بار آن رنگ این آرایش دائمی به قرمزی و یا سبزی نمی رود.

میکروپیگمنتیشن روی چشم و لب

از میکروپیگمنتیشن در حوزه میکاپ چه استفاده هایی می شود ؟ 

۱. بهبود ظاهر پلک های چشم
۲. جایگزین و یا اضافه کردن ابروها
۳. کشیدن خط چشم دائمی روی پلک بالا و پلک پایین چشم
۴. بهبود خط لب
۵. تقویت مژه های کم پشت
۶. از بین بردن لک ماه گرفتگی
۷. قرینه سازی ابروها
۸. مخفی کردن قسمت های بی مو سر
۹. آرایش دائمی چشم ها

آرایش دائمی چشم ها

اهمیت رنگ ها در میکروپیگمنتیشن

انتخاب رنگی مناسب برای انجام این تکنیک زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر شما در انجام این تکنیک از رنگ های غیر بهداشتی استفاده کنید سلامتی افراد به خطر می افتد.
برای اطمینان از عدم وجود حساسیت به رنگ مورد استفاده در این تکنیک بهتر است از ۷ روز قبل آزمون رنگ و حساسیت را انجام دهید و مقدار کمی از رنگدانه های مورد نظر را به صورت جداگانه وارد پوست کنید.

آرایش دائمی چشم و ابرو

انجام هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن

با کمک این تکنیک می توانید تاتو ابرو و هاشور ابرو نیز انجام دهید و شکل ابروهایتان را اصلاح کنید و به آن ها فرم و حالت دهید. همچنین می توانید با کمک تاتو ابرو با بالا بردن ناحیه های خارجی ابرو و شکل و فرم دادن به ابروهایتان چهره خود را جوان و زیباتر کنید. اگر ابروهای شما تناسب ندارند با کمک  این تکنیک می توانید تناسب را بین مدل ابروهایتان برقرار کنید.

هاشور ابروها

آرایش دائمی چشم ها

با کمک این تکنیک می توانید چشم هایتان را به صورت دائمی آرایش کنید و علاوه بر این آرایش دائمی چشم روی پلک چشم ها انجام می شود همچنین آرایش دائمی چشم ها باعث بیشتر به نظر رسیدن تراکم مژه های شما می شود.
از آرایش دائمی چشم همچنین برای کشیدن خط چشم روی پلک چشم ها با رنگ های مختلف و تصحیح افتادگی پلک چشم ها و کشیدن مژه و … استفاده می شود.

آرایش دائمی روی چشم ها میکروپیگمنتیشن

آرایش دائمی لب

آرایش دائمی روی لب با هدف های مختلفی نظیر ساخت مجدد حالت لب ها و تقویت رنگ لب ها و اصلاح تقارن لب ها و اصلاح چروک بالای لب ها با کمک تکنیک های پیشرفته و افزایش حجم لب ها به کمک تکنیک سایه روشن انجام می شود.
همچنین آرایش دائمی لب ها با کمک این تکنیک به معنی نیاز نداشتن به استفاده از لوازم آرایشی نمی باشد بلکه میکروپیگمنتیشن رنگی به لب ها می دهد که باعث می شود لب های شما بدون استفاده از لوازم آرایشی نیز آراسته و زیباتر به نظر برسد.

آرایش دائمی روی لب ها

آیا می توان رنگ میکروپیگمنتیشن را تغییر داد و یا پاک کرد ؟

در ترمیم امکان اصلاح رنگ ها وجود دارد ولی حذف رنگ ها مستلزم گذشت زمان می باشد و علاوه بر این شانس از بین بردن رنگ های این آرایش دائمی با لیزر زیاد نیست.

آرایش دائمی لب ها

آیا تکنیک آرایش دائمی دارای درد است ؟

با کمک بی حس کننده های موضعی و بلوک کردن اعصاب ناحیه مورد نظر می توان به سطحی قابل قبول از بی درد بودن رسید.

برای انجام میکروپیگمنتیشن کجا برویم ؟

برای انجام این عمل باید به مراکز آرایشی مجاز که دوره های این تکنیک را گذرانده اند مراجعه کنید و علاوه بر این آرایش دائمی را باید به شرط ایمنی و سلامت انجام دهید و از پیگمنتر بخواهید قبل از انجام این تکنیک گواهی آموزشی اش را به شما نشان دهد و از مجاز بودن دستگاه و رنگ و گواهی وزارت بهداشت مطمئن شوید.

   آرایش دائمی لب ها

در این بخش از آرایش و زیبایی مجله آرگا اطلاعاتی راجع به میکروپیگمنتیشن را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار دادیم که امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در زمینه این تکنیک آرایشی بدست آورید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.