دسته ها
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

روش جداسازی یارانه نقدی از خانواده و نکاتی برای تفکیک یارانه

  • نرگس کوهستانیان
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

افراد و مخصوصا زوجینی که می خواهند جداسازی یارانه را انجام دهند باید کارت ملی، شناسنامه و کپی مدارک پدر زوجین، کارت ملی و کپی شناسنامه و کپی مدارک شناسایی زوجین و اصل عقدنامه رسمی زوج و زوجه و کپی آن را تهیه کرده و بعد به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و فرم های داده شده را پر می کنید و تحویل می دهید بعد از یکی دو ماه یارانه جدا می شود.

دوستان در این مقاله می خواهیم درباره جداسازی یارانه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم. شاید برایتان سئوال باشد چطور می توان یارانه نقدی را از خانواده جدا کرد. ما در اینجا به سئوال شما پاسخ می دهیم؛ پس با ما همراه شوید و اطلاعات لازم برای جدا کردن یارانه را مطالعه نمایید.

جداسازی یارانه از سرپرست خانوار

تفکیک یارانه ها از خانواده و اعلام خانواده جدید برای دریافت یارانه نیز همانند سایر موارد اداری از جمله انتقال سند، ثبت نام برای موارد مختلف دولتی و… قوانین و مراحل خاص خودش را دارد و برای انجام این کار زمانی لازم است. برای جدا کردن یارانه باید موارد زیر را انجام دهید:

 برای اینکه یارانه خود را از خانواده جدا کنید لازم است ابتدا به یکی از مراکز مشخصی که می توانند آدرس آنها را از پلیس +۱۰ دریافت نمایند مراجعه کنید. و برای اینکه بتوانید خانواده جدید خود را جهت دریافت یارانه اعلام کنید لازم است ابتدا به دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و مدارک لازم  و شماره پیگیری را به آن ها تحویل دهید تا خانواده جدیدتان یارانه خود را دریافت نمایند.
 یارانه و جداسازی آن

مدارک لازم جهت تفکیک یارانه:

  • کارت ملی، شناسنامه و کپی مدارک پدر زوجین
  • کارت ملی و کپی شناسنامه و کپی مدارک شناسایی زوجین
  • اصل عقدنامه رسمی زوج و زوجه و کپی آن

جداسازی یارانه

نکات مهم:

  • تا یکی دو ماه برای جداسازی یارانه زمان لازم است.
  • ابتدا حساب بانکی تهیه و بعد به دفاتر خدماتی پلیس مراجعه کنید و شماره حساب و کارت خود را همراه داشته باشید.
  •  لازم است بدانید برای اینکه یارانه یک ماه را از دست ندهید بهتر است مراحل کار جداسازی را بین تاریخ دهم تا بیستم ماه انجام دهید.

با روش ذکر شده می توان اقدام به جدا کردن یارانه از سرپرست خانواده نمود، ضمن اینکه امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد، از همه شما دوستان علاقه مند دعوت می نماییم با کلیک بر روی اطلاعات عمومی مجله آرگا از دیگر مطالب مفید و کاربردی ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.