دسته ها
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

چگونه اول هفته پر انرژی داشته باشیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۰
  • ۰

طبق نظر بسیاری از روان شناسان نحوه شروع روز اول هفته می تواند در تعیین کیفیت تمام روزهای هفته مؤثر باشد و افرادی که اول هفته خود را پر انرژی آغاز می کنند انگیزه بیشتری برای روزهای بعد پیدا خواهند کرد.

شاید برای عده ای شروع اول هفته کار دشواری باشد و به پایان رسیدن تعطیلات آنها را بی انگیزه خواهد کرد و این امر می تواند میزان کیفیت و اثربخشی افراد را در روز اول هفته کاهش دهد بنابراین شما می توانید با انجام برخی فعالیت ها انگیزه بیشتری اول هفته پر انرژی داشته باشید.

شروع اول هفته پرانرژی با چند ترفند

اکثر افراد اولین روز هفته را بدترین روز تصور می کنند در صورتی که با چند روش مناسب و مفید می توانید در این روز انرژی کافی داشته باشید، در ادامه مطلب شما عزیزان را با چند ترفند مناسب جهت شروع یک هفته پر انرژی آشنا خواهیم کرد.

اول هفته پر انرژی

۱- انجام کارهای ساده  آسان در اول هفته:

برای شروع اولین روز هفته و کاهش بی انگیزگی می توانید از کارهای ساده و راحت شروع کنید تا انرژی بیشتری داشته باشید. برای انجام کارهای پیچیده تر شما نیاز به تمرکز دارید پس سعی کنید این دسته از کارها را در اواسط هفته یا در ساعات پایانی روز شنبه انجام دهید و انجام دادن یک کار ساده به طور کامل احساس آرامش بیشتری را به شما خواهد داد.

اول هفته پر انرژی

  •  نهال بیبی شاپ
  •  دکتر کرمانی

۲- انجام فعالیت های چالش انگیزه در اول هفته:

انجام دادن فعالیت هایی که با چالش همراه هستند تنوع و انگیزه بیشتری را در شما ایجاد می کنند این دسته از فعالیت ها دارای قدرت پتانسیل هستند و موجب تحرک و عدم بی حوصلگی می شوند. فعالیت های چالش انگیزی را انتخاب کنید که دور از تنش و استرس باشند.

۳- دور شدن از خستگی در طول روز:

این روش را می توانید در تمام روزهای هفته به کار بگیرید عمل کردن به آن در اولین روز از هفته می تواند تأثیرات مطلوب تری داشته باشد از راه های مختلفی برای مقابله با خستگی در طول روز استفاده کنید و در کنار کار، تفریحات و برنامه های نشاط بخش برای خود داشته باشید تا به کاهش استرس، خستگی و بی حوصلگی شما کمک کند.

استرس می تواند یکی دیگر از عواملی باشد که در شروع اولین روز از هفته تنش هایی را برای فرد به وجود آورد مدیریت و کاهش استرس با روش های مؤثر شما را برای زندگی بهتر هدایت می کند.

اول هفته پر انرژی

۴- شنبه را مثل روزهای دیگر تصور کنید:

اگر شما این نگرش را داشته باشید که تمام روزهای هفته مانند یکدیگرند و فقط شما هستید که می توانید این تفاوت را در کیفیت روزها ایجاد کنید راحت تر اولین روز هفته را آغاز خواهید کرد. تفکرات مثبتی نسبت به این روز را در خود ایجاد کنید تا بهره وری بیشتری در این روز داشته باشید.

۵- داشتن برنامه ریزی درست :

به منظور داشتن یک شروع هفته پر انرژی باید برنامه ریزی درستی داشته باشید از این رو، الویت های هفته تان را داخل دفترچه یاد داشت کنید و هر کاری که انجام دادید را تیک زده تا اطمینان حاصل نمایید که هیچ یک از کارهایتان جا نمانده است.

۶- اعتماد به خدا :

خداوند بهتر از هر کسی صلاح کار بندهایش را می داند و در صورتی که به آنچه می خواهید رسیده اید خدا را شکر گذار باشید و اگر هم به چیزی که می خواستید نرسیدید به حکمت خداوند رضایت داده و شکر گزارش باشیم زیرا، طبق تحقیقات انجام شده آن دسته از افرادی که به خداوند تیکه دارند آرامش بیشتری را در زندگی تجربه می کنند.

چگونه هفته پرانرژی داشته باشیم؟

۷-مثبت اندیش بودن :

به منظور شروع یک هفته پر انرژی بهتر است که به کارهایی که قرار است انجام دهید نگاه مثبتی داشته باشید زیرا، اینکار تاثیر زیادی در موفقیت زندگی خواهد داشت.

۸- داشتن استراحت و تفریح :

در برنامه تان زمانی را به تفریح و استراحت اختصاص دهید زیرا، باعث افزایش سطح انرژی در بدن تان خواهد شد و در نتیجه هفته پر انرژی را شروع خواهید کرد.

۹- لبخند زدن به محض بیدار شدن :

از دیگر راهکارهای مفید برای شروع یک هفته پرانرژی لبخند زدن به محض بیدار شدن است زیرا، طبق تحقیقات انجام داده شده لبخند زدن فواید بسیار زیادی برای بدن دارد و همچنین منجر به افزایش سطح انرژی بدن و تقویت بدن خواهد شد، اگر لبخند زدن در اول صبح کمی برای تان دشوار است خودتان را مجبور کرده تا بخندید.

شروع یک هفته پرانرژی با چند ترفند

۱۰- انجام نرمش های کششی :

بعد از خواب انجام نرمش های صبحگاهی را فراموش نکنید زیرا، منجر به افزایش انرژی در بدن  و جریان خون به ماهیچه ها خواهد شد بنابراین، با انجام حرکات نرمشی خود را برای شروع یک هفته پر انرژی آماده کنید.

امیدواریم مطالعه مطلب گفته شده برای شما دوستان عزیز مفید و سودمند بوده باشد، جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.