دسته ها
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

ماه رمضان و کاردستی های جذاب مذهبی برای کودکان

  • مرضیه نوروزیان
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

برای ساخت کاردستی باید از ایده های خلاقانه و متنوع کمک گرفت. در این مطلب قصد داریم نمونه ای از طرح های زیبای کاردستی ماه رمضان را به شما کودکان عزیز ارائه کنیم تا به کمک این ایده ها بتوانید آشنایی و شناخت خود را در این زمینه افزایش دهید.

کاردستی ماه رمضان به تصویر سازی کودک ما درباره ماه رمضان منجر می شود. با این کاردستی به طرز نامحسوس اما قابل درکی زمینه شناخت این ماه را برای کودک فراهم کرده ایم. همچنین برای ساخت کاردستی برای ماه رمضان می توانید از ایده های مرتبط با رمضان کمک بگیرید.

کاردستی ماه رمضان برای کودکان

پیش از شروع کار باید بدانید که این تصویر سازی بهتر است با مفاهیم کوچکی شروع شود. این رشد و شناخت یک شناخت نمادین است. به عنوان مثال با اینکه بیشتر مردم ایران مسیحی نیستند اما تصویر سازی خوبی در مورد جشن سال نو مسیحیان دارند. این مسئله در مدت کوتاهی توسط تصویرسازی با نمادهای مختلف به وجود آمده است. بابانوئل، درخت کاج تزیینی و… عناصر و نمادهای به کار رفته در جشن میلاد مسیح است. در عید نوروز باستانی نیز هفت سین به عنوان نمادی از آن مشخص می شود. اگر دقت کرده باشید بسیاری از شناخت ها در ذهن ما از طفولیت شکل می گیرد و در بستری از همین نمادها به وجود می آید. به عنوان مثال اگر ساعت ها درباره ماه رمضان و روزه گرفتن برای کودک صحبت کنیم، میزان آشنایی و درک او به مراتب کمتر از تصویری است که درمورد رمضان به او نشان می دهیم. البته زبان تصویر و کاردستی ماه مبارک رمضان نیز باید گویا و واضح باشد. در ادامه به بررسی کاردستی های زیبا برای ماه رمضان که دارای تصویر سازی های جالبی هستند، می پردازیم.

کاردستی مذهبیکاردستی زیبا و متفاوت ماه رمضان

کاردستی ماه رمضانایده ساخت کاردستی ماه رمضان برای کودکان

کاردستی بی نظیر مسجدکاردستی زیبای مسجد

کاردستی نماز جماعتکاردستی جالب نماز جماعت

کاردستی کاردستی جذاب ماه رمضان

کاردستی خلاقانه ماه رمضانکاردستی زیبای ارکان اسلام

کاردستی زیبای کعبهکاردستی زیبای کعبه

طراحی زیبای مسجدکاردستی جذاب مسجد با مقوا

کاردستی نمادین ماه رمضانکاردستی نمادین از ماه رمضان

کاردستی جذاب کعبهکاردستی جالب کعبه

کاردستی خلاقانه ماه رمضانکاردستی نمادین زیبا

مسجدخلاقیت برای ماه رمضان

کاردستی ماه رمضانکاردستی خلاقانه مسجد

کاردستی خاص و زیبای مسجد

این چنین یادگیری در ذهن کودک پایدار می ماند. حالا می توانید رمضان را به او معرفی کنید. چون پس زمینه ذهنی او درباره این مفهوم شکل گرفته است. نمادهای به کار رفته برای ماه رمضان نیز ماه، مسجد، نماز خواندن و… است. در این روند ضمن اینکه کودک شما با نماد و مفاهیم رمضان آشنا می شود، جنبه ای از سرگرمی و بازی نیز برای او ایجاد می شود. علاوه بر این، این کاردستی برای کلاس اولی ها و حتی بچه های کوچک تر نیز قابل درک است.

کاردستی جذاب مسجدکاردستی ایده آل مسجد

کاردستی زیبای مسجدکاردستی مسجد به شکل زیبا

کاردستی ماهکاردستی ماه رمضان ساده مخصوص کودکان

کاردستی زیبای ماه برای رمضانکاردستی زیبای ماه

کاردستی رمضانخلاقیت برای ماه رمضان

کاردستی نمازکاردستی زیبای نماز

کاردستی فانوسکاردستی جذاب فانوس

کاردستی جالب ماه رمضانکاردستی خلاقانه ماه رمضان

کاردستی زیبا و عالی ماه رمضانکاردستی جذاب ماه رمضان

کاردستی خلاقانهخلاقیت زیبا برای ماه رمضان

کاردستی ماه رمضان

با همین کاردستی های خلاقانه و زیبا فرصت  رشد و خلاقیت را به کودک خود بدهید. فراموش نکنید فرصت خلاقیت در دوران کودکی بسیار متفاوت تر از دوران بزرگسالی است. با دادن این فرصت برای تهیه کاردستی ماه مبارک رمضان و یا کاردستی های متفاوت به کودکان، به رشد ذهنی آن ها کمک خواهید کرد.

امیدواریم با ارائه ایده های کاردستی برای ماه رمضان توانسته باشیم  موجبات رضایت شما را فراهم کنیم و با استفاده از این ایده ها بتوانید کاردستی های خلاقانه ای همراه با کودک خود در منزل بسازید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.