دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

درمان خانگی سینوزیت با روش های گیاهی و طبیعی

  • نرگس کوهستانیان
  • ۷ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

پیشنهادات عالی و امتحان شده برای درمان خانگی سینوزیت را در این مطلب مشاهده نموده و با استفاده از موثرترین راهکارها برای درمان بیماری سینوزیت در منزل، از شر این بیماری خلاص شوید.

کسب اطلاع از روش های درمان خانگی سینوزیت به مبتلایان این بیماری کمک می کند تا با روش های ساده و صرف هزینه بسیار کم سینوزیت خود را در منزل درمان نمایند. اگر شما نیز از این بیماری رنج می برید در ادامه این مقاله ما را همراهی نموده و با درمان های خانگی سینوزیت آشنا شوید.

روش های درمان خانگی سینوزیت مزمن

سینوزیت به التهاب استر سینوس ها می گویند. زمانی که سینوس ها مسدود و پر از جرم می شوند، در نتیجه  باکتری ها در آن رشد کرده و عفونت را به وجود می آورند و در نتیجه فرد به بیماری سینوزیت مبتلا می گردد. روش های مختلفی برای درمان سینوزیت وجود دارد که خوشبختانه نتایج مثبت و ایده آلی نیز دارند. در ادامه با چند راهکار عالی برای درمان خانگی سینوزیت آشنا خواهید شد.

 درمان خانگی برای رفع التهاب سینوزیت

شستن و استریل کردن بینی

یکی از ساده ترین و طبیعی ترین راه ها برای درمان سینوزیت شست و شوی بینی است. شما می توانید سرنگی را پر کنید و آن را به داخل سوراخ بینی بریزید و نفس عمیق بکشید تا مایع از بینی خارج شود.

 درمان سینوزیت با بخور

بخور دادن نیز یکی دیگر از روش های خوب خانگی برای ورم سینوس ها می باشد. اگر روزانه سه الی 4 بار بخور داده شود زودتر به برطرف کردن التهاب سینوس ها منجر می شود.
درمان طبیعی برای رفع ورم سینوزیت

سرکه سیب برای درمان سینوزیت

چون سرکه سیب دارای اسید استیک است و همین ماده می تواند مانع ای در رشد باکتری ها  و جهت درمان التهاب سینوس ها باشد. ترکیب سرکه با یک لیوان آب گرم همراه با یک قاشق عسل کمک می کند زودتر مشکل رفع شود.

نوشیدن چای زنجبیل

نوشیدن یک لیوان آب جوش همراه با زنجبیل با کمی آبلیمو و عسل می تواند طعم آن را بهتر کند تا راحت تر بخورید و درمان شوید. بهتر است در زو 2 الی 3 بار مصرف شود.
درمان خانگی سینوزیت

نوشیدن چای شنبلیله

نوشیدن  2 بار چای شنبلیله همراه با عسل در روز یک درمان خانگی موثر برای سینوزیت محسوب می شود و می تواند به طرز معجزه آسایی به تسکین و رفع عفونت سینوسی کمک کند.

نوشیدن آب گرم به همراه عسل برای سینوزیت

با بهترین راهکارها برای درمان بیماری سینوزیت آشنا شدید، امیدواریم با به کارگیری این روش ها هر چه زودتر بهبود یابید و بیماری سینوزیت شما درمان شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.