دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

5 شیوه راحت برای لذت بردن از تجربه ی صوتی و افزایش کارایی هدفون

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

نحوه استفاده صحیح از هدفون و سایر محصولات صوتی طول عمر و کیفیت آن را مشخص خواهد کرد بسیاری از افراد بعد از خریداری این محصولات به تدریج از کاهش کیفیت آن شکایت می کنند.

برای حفظ میزان کیفیت هدفون و کاهش میزان مشکلات و آسیب هایی که  استفاده از هدفون به شما وارد می کند رعایت نکاتی مهم و آسان می تواند به جلوگیری از این مشکلات و افزایش عمر مصرف محصول قابل توجه می باشد.

  لذت بردن از تجربه ی صوتی و افزایش کارایی هدفون

مراقبت از کابل اتصالی هدفون:

از نکات مهم در رابطه با مراقبت از هدفون و کیفیت آن، نگهداری صحیح از کابل و سیم هدفون است پیشنهاد می شود بعد از استفاده کابل را به دور انگشت خود حلقه کنید این کار شکستگی کمتری در کابل ایجاد می کند و سیسم های ظریف داخلی کابل صدمه نمی بینند. برای نگهداری درست از هدفون آن را در جعبه ای مخصوص و یا کیف مناسب قرار دهید.

لذت بردن از تجربه ی صوتی و افزایش کارایی هدفون

تمیز کردن هدفون:

قرار دادن هدفون های مختلف بر روی گوش و داخل آن موجب می شود جرم های داخلی گوش بر روی آن قرار بگیرد علاوه بر آن تعریق نیز موجب مصدود شدن منافذ هدفون می شود. هر از چند گاهی هدفون ها را تمیز کنید و در زمانی که از هدفون های ضد آب استفاده می کنید می توانید آن را با آب بشویید.

استفاده از اپلیکیشن برای افزایش کیفیت صدا:

استفاده از برخی اپلیکیشن ها جلوه های صوتی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و با تنظیمات ویژه قسمت اکولایزر کیفیت صدای بالایی را دریافت می کنید در توضیحات ویژه نصب این اپلیکیشن ها در رابطه با نحوه استفاده از آن توضیحاتی ارائه شده است.

استفاده از تقویت کننده منبع صوتی:

زمانی که از اپلیکیشن های اکولایزر صدا استفاده می کنید می توانید در نحوه و کیفیت پخش از هدفون تغییر ایجاد کنید و برای تقویت میزان صدا و کیفیت خروجی از منبع صوتی باید از تقویت کننده های این منبع استفاده کنید این تقویت کنده ها نوعی مبدل صدا هستند که نویزهای موجود را کاهش می دهند.

  •  آرون گروپس

لذت بردن از تجربه ی صوتی و افزایش کارایی هدفون

خریداری منبع صوتی استاندارد و با کیفیت:

اگر به کیفیت میزان صدای هدفون اهمیت بیشتری می دهید خریداری یک هدفون استاندارد که سیستم صوتی مجهز و مناسبی داشته باشید یک انتخاب درست برای شما است که داشتن یک تجربه صوتی را برای شما لذت بخش تر خواهد کرد در خرید هدفون به فرمت FLAC در هدفون بیشتر توجه کنید تا امکانات بیشتری را در اختیار داشته باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *