دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

چگونه در ارتباط با جنس مخالف موفق باشیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  • ۰

رفتار هر فردی نشان دهنده ی شخصیت اوست در نتیجه در برخورد با دیگران باید بدانیم چه رفتاری درست و چه رفتاری نادرست است. این قانون در ارتباط با جنس مخالف نیز صدق می کند.

برای رابطه با جنس مخالف راه های گوناگونی وجود دارد شکل این رابطه در فرهنگ ها و کشورهای مختلف گوناگون است بنابراین برای برقراری این رابطه باید در چارچوب های فرهنگی عمل کنید. در این مطلب با چارچوب و ساختار صحیح این نوع از ارتباطات آشنا خواهید شد که توجه به این نکات رابطه ای مثبت و موفق را ایجاد می کند.

روابط مناسب با جنس مخالف

شیوه صحیح ارتباط با جنس مخالف:

در روابط خود به نحوی برخورد کنید که شأن و ارزش شما حفظ شود زمانی که شما به خود و ارزش های احترام می گذارید دیگراننیز در ارتباط با شما این حدود و حرمت ها را رعایت خواهند کرد پس روابط خود را طوری تنظیم کنید که به خودتان بها بدهید. انسان هایی که به نیاز های روانی سطوح بالا در خود توجه می کنند در ارتباط با دیگران احترام را حفظ می کنند و از اهداف سودجویانه دوری می کنند.

ارتباط با جنس مخالف

رابطه بر اساس حیا نه شرم:

میان شرم و حیا تفاوت وجود دارد. شرم به معنی خجالت و کم رویی در افراد است این نوع برخورد در روابط اجتماعی فرد را دچار مشکل می کند و مانع برقراری روابط اجتماعی بالا می شود اما اصطلاح حیا یک ویژگی اخلاقی و شخصیتی مناسب در فرد می باشد که نشان دهنده ی خویشتنداری و رعایت مسائل عرفی در انسان است.

حیا در فرد یک ویژگی مثبت و توانایی در او محسوب می گردد در حالیکه شرم می تواند موجب محدودیت هایی در برقراری روابط فرد با دیگران شود و یک ضعف در او باشد.

رابطه سالم با جنس مخالف

  •  آرون گروپس

کسانی که در روابط با جنس مخالف دچار شرم و خجالت زدگی می شوند نمی توانند برخورد اجتماعی مناسبی داشته باشند و در ارتباط با جنس مخالف تفاوت قائل می شوند اینگونه افراد در ارابطه با جنس مخالف دچار حالت های نامتعادل و به اصطلاح دست پاچگی می شوند که این مورد موجب ضعف اینگونه افراد در برقراری این نوع روابط می شود.

آن دسته از افرادی که در برخورد با جنس مخالف به اصطلاح حیا دارند در حین رعایت شئون و مسائل دیگر می تواندد رابطه ای سالم و اجتماعی برقرار کنند.

عدم اضطراب در برخورد با جنس مخالف:

عده ای از افراد در برخورد با جنس مخالف دچار اضطراب های غیر قابل کنترل می شوند که این اضطراب در رفتار آن ها مشخص خواهد شد این هیجانات به شکل های مختلفی در فرد دیده می شود حالت هایی همچون: دست پاچگی، ترس، نگرانی و بالا رفتن ضربان قلب.

نشانه رابطه درست با جنس مخالف

شما در روابط خود باید سعی کنید این اضطراب ها و هیجانات را کنترل کرده و بر آن ها غلبه کنید. روان شناسان در رابطه با جنس مخالف توصیه می کنند که اضطراب خود را کنترل نمایید و خونسردتر برخورد کنید این امر موجب تصمیم گیری درست و بروز رفتار صحیح در شما می شود.

عصبانیت را از خود دور کنید:

بعضی از رفتارهایی که در میان جامعه وجود دارد و در رابطه با جنس مخالف است رفتارهایی است پرخاشگرانه که موجب آزار و اذیت هایی در جامعه برای جنس مخالف می شود. به عنوان مثال: رفتارهای ناهنجار یک پسر نوجوان در برخورد با یک دختر، رفتاری نادرست است که عواقبی را در جامعه در پی دارد.

رعایت حدود در ارتباط با جنس مخالف:

نوجوانانی که در خانواده هایی با فرهنگ هایی به نسبت باز بزرگ شده اند در برخورد با جنس مخالف به مسائل شرعی و عرفی توجهی نمی کنند که این می تواند موجب بروز مشکلاتی در میان جامعه و برای خود افراد شود.

رابطه دوستانه با جنس مخالف

شرکت در مراسم های جشن تولد مختلط یا سایر جشن هایی که خانواده ها با حضور فرزندان در آن مشکلی ندارند محل شکل گیری بسیاری از این روابط نادرست می باشد.

در این مقاله با چگونگی برخورد صحیح و موفق با جنس مخالف آشنا شدید. در جامعه ی امروزه که روابط میان دختر و پسر گسترده شده و در محیط های مختلف کاری و آموزشی با این نوع روابط سرو کار دارید باید چارچوب ها و اصول برقراری این گونه روابط را نیز بدانید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *