دسته ها
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸

روش های لایه برداری پوست صورت و بدن و سه اسکراب خانگی

  • پرستو محمدی
  • 9 سپتامبر 2015
  • ۰

لایه برداری از پوست صورت و بدن برای هر شخصی لازم و ضروری است و بهتر است که هر فرد حداقل یک بار در ماه این کار را انجام دهد تا پوست خود را از سلول های مرده پاک کند و جوانی و شادابی را به پوست خود هدیه دهد.

هر روزه تعداد بیشماری از سلول های سطحی بدن ممیرند و سلول های جدیدی جایگزین آنها میشود ولی این سلول های مرده خود به خود و به راحتی از سطح پوست جدا نمیشوند و این امر باعث میشود که پوست شفافیت خود را از دست بدهد و کدر شود و حتی جوش های زیادی بزند. در نتیجه همه به لایه برداری پوست صورت و بدن نیاز دارند.

لایه برداری پوست چیست ؟

لایه برداری پوست یکی از اموری است که برای داشتن پوستی شاداب و زنده ضروری است و هر انسانی نیاز دارد حداقل ماهی یکبار پوست خود را لایه برداری کند تا سلول های مرده پوست جدا شوند و سلول ای زنده و جدید جای گزین آنها شوند.
وقتی لایه ی مرده روی پوست وجود داشته باشد اکسیژن رسانی به پوست کم میشود و علاوه بر آن باعث تجمع آلودگی ها و چرب روی پوست میشود و منافذ پوست را میبندد که این کار سبب جوش های چرکین و دردناک پوست میشود.
سلول های مرده سطح پوست تیره تر هستند و لایه برداری به روشن شدن پوست کمک بسیاری خواهد کرد. اگر مایل هستید پوستتان بعد از لایه برداری روشن تر شود میتوانید از ماسک برای سفید شدن پوست استفاده کنید.

لایه برداری پوست

وسایل مورد نیاز برای لایه برداری پوست :

وسایل مورد نیاز برای لایه برداری پوست

لیف، برس حمام و یا دستکش های مخصوص لایه برداری
اسکراب و یا محلول های پاک کننده
سنگ پا
لوسیون بدن

روش لایه برداری پوست بدن در حمام :

یکی از متداول ترین روش های لایه برداری پوست بدن و صورت لایه برداری در حمام است شما میتوانید یک لایه از پوستتان را در زمان 10 تا 15 دقیقه در حمام بردارید و پوستتان را شفاف و روشن کنید و از شادابی بیش از حد پوستتان لذت ببرید.
مراحل لایه برداری در حمام را به صورت مرحله ای در زیر برایتان آورده ایم:
1. دوش بگیرید و تمام بدنتان را به مدت 5 دقیقه خیس کنید تا پوستتان مرطوب شود و در هنگام استفاده از برس حمام و یا دستکش های مخصوص لایه برداری پوستتان قرمز و شکننده نشود.
2. لایه برداری را ابتدا از کف پا شروع کنید. کف پا باید همیشه تمیز و بدون ترک باشد برای اینکه پاهای تمیز و زیبایی داشته باشید حتما باید لایه های مرده ی کف پا را بردارید. کف پاها را باید با سنگ پا لایه برداری کنید.
نکته : اگر کف پاهایتان بسیار خشک و پینه بسته شده است برای لایه برداری راحت تر میتوانید قبل از ورود به حام پاهایتان را به مدت بیست تا سی دقیقه در مخلوطی از آب گرم و مقداری شیر قرار دهید تا پوستتان لطیف تر شود و سلول های مرده راحتتر جدا شوند.
3. بعد از لایه برداری کف پا باید پاها را لایه برداری کنید و به ترتیب به سمت بالا پیش بروید تا تمام بدنتان را از لایه های مرده جدا کنید.
4.دستهایتان را فراموش نکنید مخصوصا کنار ناخن هایتان را حتما لایه برداری کنید تا جذابیت ناخن ها و دستهایتان بیشتر شود
5.حال که پوست بدنتان لایه برداری شد میتوانید به فکر لایه برداری از صورت خود باشید. برای لایه برداری صورت باید با لطافت بیشتری کار کنید و اگر امکان دارد از اسکراب ملایم تری استفاده کنید.
بخاطر داشته باشید که نباید پوستتان را با خشونت لایه برداری کنید و باید در تمام مراحل لطافت داشته باشید تا پوستتان قرمز و آسیب پذیر نشود و بخاطر داشته باشید که فقط قرار است لایه نازکی را بردارید.
6. بعد از لایه برداری کامل پوست صورت و بدن پوستتان را با آب ولرم بشویید و از استفاده ی آب داغ بپرهیزید زیرا آب داغ باعث پیری زود رس پوست میشود.
7.از یک لوسیون بدن مناسب استفاده کنید لوسیون بدن دارای اسید هیدروکسی آلفا و بتا می باشد که سلول های مرده ی پوست را از بین میبرد.

نکته طلایی : از لایه بردار هایی که حاوی نمک دریایی، گردو، بادام زمینی هستند و دانه های ریزی دارند استفاده کنید.

لایه برداری باعث از بین بردن لک های پوستی نیز میشود زیرا لایه ای که توسط جوش و یا زخم تیره شده اند را از روی پوست بر میدارد ولی اگر احساس میکنید این لک های پوستس با لایه برداری دیر تر از بین میروند میتوانید از ماسک برا لک صورت استفاده کنید.

ساخت سه اسکراب عالی برای لایه برداری :

اسکراب بادام و عسل :

اسکراب عسل و پودر بادام

مواد لازم : عسل و پودر بادام
روش تهیه : مقداری عسل را روی حرارت گرم کنید تا حالت روان پیدا کند و پودر بادام را به آن اضافه کنید این اسکراب را بر روی پوستتان به حالت دورانی ماساژ دهید و بعد از بیست دقیقه آنرا بشویید این اسکراب عالی برای برداشتن لایه های مرده پوست و جوان سازی پوست میباشد.

اسکراب لیمو و شکر قهوه ای :

اسکراب آبلیمو و شکر

مقداری آب لیموی تازه را با چند قاشق شکر قهوه ای مخلوط کنید تا محلولی غلیظ بدست آید و از هم زدن مواد بپرهیزید حال این اسکراب را به مدت 5 تا 10 دقیقه برروی پوستتان ماساژ دهید و بعد با آب ولرم بشویید. استفاده ی بیش از حد از این  مخلوط ممکن است به پوستتان آسیب برساند.

اسکراب ماست و آرد جو دوسر :

اسکراب ماست و آرد جو دوسر

مقداری ماست را با یک قاشق آرد جو دو سر مخلوط کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی پوستتان ماساژ دهید از این ماسک یتوانید هفته ای یک بار استفاده کنید و از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.
ذرات آرد جو دو سر، پودر بادام و شکر در این اسکراب ها باعث جدا سازی سلول های مرده از سطح پوست میشوند.

با روش های لایه برداری پوست صورت و بدن در خانه آشنا شدید و طرز تهیه سه اسکراب عالی برای لایه برداری را مشاهده کردید امیدواریم مطالب این بخش مورد پسندتان واقع شده باشد.و بتوانید با استفاده از فرایند گفته شده و اسکراب ها شادابی پوست صورت خود را تضمین کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.