دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

علت بوی بد سگ چیست؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۳
  • ۰

برطرف کردن بوی بد سگ با تکنیک و راهکارهای مربوط در این بخش مورد توجه است که می توانید با این راهکارها آشنا شوید و اطلاعات لازم را در این زمینه و علت بوی بد سگ کسب کنید.

سگ‌ ها بوی خاصی داشته که به دلیل نژاد این بود در بدن آنها تغییر می‌ کند. بوی بد سگ در برخی از انواع نژادها نیز بیشتر بوده که دلایل طبیعی داشته و با رعایت یک سری نکات بهداشتی قابل درمان است.

علل بوی بد سگ

دلایل بوی بد سگ:

اگر سگ شما از نژادی بوده که بدن او بدبو است، این موضوع را باید با پزشک در میان بگذارید که دلایل خاصی داشته و با یک سری از رعایت‌ ها می‌ توانید این موضوع را برطرف کنید. نگاهی به نژاد سگ می توانید  در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

 

این بوها ممکن است، تند و بد باشد که می‌ تواند برای دیگران آزار دهنده بوده و با یک سری اقدامات باید آن را رفع کنید. یکی از دلایل این موضوع عفونت گوش در سگ بوده سگ‌ ها به دلیل ساختاری که دارند، دچار عفونت‌ های گوش می‌ شوند که به دلیل تنوع نژادی و تغییر فرم گوش‌ ها در برخی از نژادهای سگ این موضوع بیشتر دیده می‌ شود.

رفع کردن بوی بد سگ

مشکلات پوستی:

در برخی از مواقع مشکلات پوستی نیز می‌ تواند این موارد را ایجاد کند. تجمع چربی و مخمرها در بدن موجب گندیده شدن و بوی بد خواهد شد. قارچ ها، انگل، زخم، التهاب، تعادل‌ های هورمونی و دیگر موارد می‌ تواند این موضوع را تشدید نماید. تمام بیش از حد و استفاده از شوینده‌ های نامناسب نیز می‌ تواند این عفونت‌ ها را بیشتر کرده و موجب تجمع بیشتر چربی‌ ها شود.

  •  آرون گروپس

گاهی لیس زدن سگ در قسمت‌ هایی از بدن نیز این  عفونت ها و بوی بد را ایجاد می‌ کند. بوی بد دهان نیز یکی دیگر از این موارد بوده بوی بد دهان به دلیل باکتری‌ هایی که در دهان و سیستم تنفسی گوارشی وجود دارد و بیماری‌ های مانند آبسه دهانی، مشکلات دندانی و بیماری‌ های کلیوی می‌ توانند این مشکلات را ایجاد نماید.

گازهای سگ، نفخ، آروغ زدن در بین سگ‌ ها یکی دیگر از مواردی بوده که این بو را ایجاد می‌ کند. عفونت‌ های مجاری ادراری در سگ‌ ها و بیماری‌ های مثانه دیابت و قارچ‌ ها در نواحی ادراری موجب شده تا در برخی از موارد برخی نژادها بوی بد داشته باشند. بوی بد حیوانات را می توانید با برخی تکنیک ها رفع کنید.

عدم رعایت نکات بهداشتی:

همانطور که مطالعه کردید، عدم رعایت برخی نکات بهداشتی مانند حمام نبردن یا استفاده از اسباب بازی‌ های کثیف این ترشحات و بوی بد را بیشتر ایجاد می‌ کند. شما بعد از حمام باید حوله و سشوار استفاده کنید تا بدن حیوان شما خشک شود.

علت بوی بد سگ

راهکارهای خلاص شدن از بوی بد:

برای اینکه بوی بد سگ برطرف شود باید این راهکارها را انجام دهید. شستشوی منظم با استفاده از شامپوهای مخصوص و روغن‌ های ضروری که پوست را از رشد بیماری‌ ها دور می‌ کند. شامپوهای خشک سگ نیز یکی دیگه از مواردی بوده که به شما توصیه می‌ شود.

استفاده از جوش شیرین:

در برخی از موارد برای برطرف کردن برخی از بیماری‌ ها و یا کرم‌ های موجود در بدن سگ می‌ توانید از جوش شیرین استفاده کنید که این موضوع را بهتر است با پزشک خود در میان بگذارید. استفاده از جوش شیرین موجب ضدعفونی بدن سگ شده و آن را از بیماری‌ ها دور می‌ کند.

دلایل بوی بد سگ

تمیز کردن پنجه سگ:

پنجه سگ نیز به دلیل پیاده‌ روی و یا گیر کردن برخی از اشیا در لایه آنها ممکن است، بوی بد داشته باشد. پس مرتب آنها را تمیز کرده کوتاه کنید و از پدهای ضدعفونی کننده در این نواحی استفاده کنید که باکتری‌ های آن کمتر شود.

تمیز کردن محیط:

تمیز کردن محیط خانه نیز یکی دیگر از مواردی بوده که مانع تجمع باکتری‌ها در بدن و ناخن‌ ها می‌ شود. بهتر است از جارو برقی و مواد ضد عفونی کننده برای محیط زندگی سگ استفاده نمایید. شستشوی مداوم محیط‌ ها نیز کمک کننده خواهد بود.

استفاده از خوشبو کننده‌ ها:

خوشبو کننده‌ های محیط و خوشبو کننده‌ های بدن که البته به صورت طبیعی نیز قرار دارند، می‌ توانند به شما کمک کنند. شما می‌ توانید از خوشبو کننده‌ های طبیعی استفاده کنید که این بوی بد را کمتر خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *