دسته ها
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

دلیل علف خوردن گربه چیست؟

  • شقایق ایران دوست
  • ۸ خرداد ۱۴۰۳
  • ۰

علف خوردن گربه را در این بخش از آرگا بررسی می کنیم و شما همراهان عزیزی که در خانه تان گربه دارید باید بدانید که بعد از این مورد چه کاری را باید انجام دهید.

همانطور که می دانید هر غذایی برای گربه ها خوب نمی باشد و یکی از غذا های مضر برای این حیوانات علف ها و سبزیجات هستند. این مورد می تواند سیستم گوارشی آن ها را به خطر بیندازد و در نهایت شما مجبور هستید برای درمان گربه های خود هزینه های زیادی را بپردازید. در ادامه اطلاعاتی در مورد علف خوردن گربه  به شما می دهیم و شما نیز می توانید با این موضوع بیش تر آشنا شوید.

گربه گوشتخوار است یا علف خوار؟

علف خوردن گربه و خطرات آن

امکان دارد شما گربه خودتان را دیده باشید که در حال خوردن علف های مختلف و یا گل و گیاهان شما می باشد و باید بدانید که این سبزی ها و علف ها برای این حیوانات قابل هضم شدن نمی باشد ولی باید بدانید که فیبر موجود در این علف ها می تواند برای گوارش گربه مفید باشد و همچنین برخی از علف ها دارای آهن و ویتامین های متفاوتی هستند از این رو می تواند برای سلامت گربه ها نیز مفید باشد از این رو یادتان نرود که علف خوردن گربه ها آنقدر که شما را مضطرب می کند مضر نخواهد بود و در نهایت برای سیستم گوارشی و متابولیسم ان ها ضروری است و از طرف دیگر این موارد ممکن است منجر به ایجاد مشکلات گوارشی مانند اسهال در گربه ها شود.

گربه ها حیواناتی گوشتخوار می باشند از این رو بعد از خوردن سبزی ها می تواند آن ها را بالا بیاورد و این موضوع اصلا نگران کننده نخواهد بود و هرچند این موضع می تواند منجر به ایجاد کثیفی هایی در خانه تان شود ولی با این وجود این مورد یک واکنش طبیعی خواهد بود  و جای نگرانی ندارد. گربه ها در طی روز معمولا چیز های عجیب و غریب زیادی را می خورند و از مهم ترین ان ها می توان به زمانی اشاره کرد که آن ها برای تمیز کردن بدنشان را لیس می رنند از این رو حجم زیادی از مو هایشان را نیز امکان دارد بخورند و همچنین امکان دارد طعمه های عجیب و غریب زیادی را در این زمینه دیده باشید. این حیوانات مگس ها و سوسک ها را نیز می خورند و این موارد اگر از بدن گربه ها خارج نشود می تواند منجر به بسته شدن دستگاه گوارش آن ها شود و در نهایت حال بدی را برای آن ها ایجاد خواهد کرد.

بالا آوردن ناشی از خوردن علف ها در گربه ها خوب می باشد و کمک می کند تا این مواد اضافی که گربه نمی تواند آن ها را هضم کند از دستگاه کارش او خارج شوند و شما بهتر است به این مورد به یک چشم پاکسازی بدن نگاه کنید و بهتر است به جای این که نگران گربه تان شوید او را به این کار تشویق کرده تا مشکلی در بدنش ایجاد نشود. اگر دیدید که گربه شما در حال خوردن سبزی می باشد نباید او را دعوا کنید زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد لج و لجبازی در میان شما و او شود و او بار ها این کار را تکرار خواهد کرد و می تواند با این کار به سلامت خودش آسیب برساند.

علف خوردن گربه

  •  آرون گروپس

کنترل کردن

اگر گربه شما خانگی می باشد و به چمن و سبزی ها دسترسی نداشته باشد می توانید ان ها را از بروز مشکلات احتمالی دور نمایید ولی یادتان باشد که امکان دارد گربه از سایز برگ های گیاهان مانند گل ها و گیاهان آپارتمانی استفاده نماید از این رو برای این که بتوانید برای گربه های خودتان ایمنی بیش تری تدارک ببینید نیاز است تا یک سبزی ایمن برای او تهیه کنید تامیل او را به سبزی خوردن از بین ببرید. برای این مورد می توانید از جوانه های گندم استفاده کنید و بگذارید تا سبز شده و این کار زیاد طول نمی کشد و چون بدون آفت کش ها و موارد این چنین می باشد می توانید نیاز طبیعی گربه خود را به این مورد از بین برده و به نوعی او را کنترل خواهید کرد.

همچنین شما می توانید از فروشگاه های معتبر محصولاتی که مختص به این مورد می باشد را پیدا کنید. شما علاوه بر سبزی ها می توانید از مالت نیز استفاده کتید و این مورد باعث می شود تا دستگاه گوارش گربه ها تمیز شده و گربه شما بعد از خوردن علف دیگر بالا نخواهد آورد زیرا آن ها را دفع می کند. همچنین گر گربه شما مو های بندی دارد و سبزی نمی خورد باز هم دادن مالت به گربه مفید است و می تواند از انسداد روده و ها و دستگاه گوارشی گربه پیشگیری نماید زیرا لیس زدن گربه ها می تواند مو های زیادی را وارد دهان ان ها کرده و در نهایت مو های بلند می توانند خطر ساز باشند.

 چرایی علف خوردن در حیوانات گوشتخوار

بسیاری از افرادی که متخصص دامپزشکی دارند بیان کرده اند که خوردن چمن ها و سبزی ها برای گربه ها خطری ندارد و آن ها بعد از خوردن استفراغ می کنند و چیزی در بدن ان ها باقی نخواهد ماند که شما را نگران کند. با این حال اگر شما دیدید که گربه شما بیش از حد علف مکی خورد و استفراغ می کند و باز هم به این کار خودش ادامه می دهد باید سریعا او را به دامپزشکی ببرید و برای درمانش اقدام نمایید زیرا این مورد می تواند اشکالی در دستگاه گوارش باشد که باید جدی گرفته شود. در ادامه شما می توانید اطلاعات دیگری در مورد شستن گربه و نگهداری از گربه DSH را مشاهده کنید و آگاهی خود را در این زمینه ها بالا ببرید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده کمک بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *