دسته ها
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳

بهترین نژاد سگ خانگی و خصوصیات نژادهای مختلف سگ آپارتمانی

  • منصوره رمضان زاده
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

از نخستین حیواناتی که به منظور همراهی و زندگی در کنار انسان ها مورد تربیت قرار گرفت سگ بوده که دارای نژاد های مختلفی می باشد و این حیوانات از لحاظ خصوصیات ظاهری و رفتاری تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در صورتی که افراد قصد نگه داری از سگ ها را در خانه یا آپارتمان دارند باید شرایط لازمه را فراهم آورند و با بهترین نژاد سگ خانگی آشنایی کافی داشته باشند تا بتوانند حیوانی که سازگاری بیشتری با محیط زندگی آن ها را داشته انتخاب نمایند.

یکی از انواع حیوانات دوست داشتنی و محبوب که انسان ها علاقه زیادی به نگه داری از آن ها به عنوان حیوان خانگی دارند سگ بوده که این حیوان از گذشته های دور همراه همیشگی انسان ها بوده و همواره به عنوان موجودی وفادار از آن یاد می شود. در دنیای امروز سگ ضمن داشتن خدمات مفید و مزایای بسیار همچون کمک به امداد رسانی و نگهبانی و مراقبت، نژاد های مختلف آن به عنوان حیوان خانگی در آپارتمان و خانه نگه داری می شود. در همین رابطه سعی داریم در این مطلب به جهت راهنمایی شما عزیزان به معرفی بهترین نژاد سگ خانگی بپردازیم.

انواع نژاد مناسب سگ خانگی

آشنایی با بهترین نژاد سگ خانگی

به طور کلی باید گفت سگ های خانگی به خاطر خصوصیات منحصر به فردی که داشته انتخابی ایده آل برای کسانی بوده که در مکان هایی با فضای کم و ابعاد کوچک زندگی می کنند. این موجودات ضمن این که به عنوان یک نوع حیوان خانگی مورد پسند خانواده ها تلقی شده در کم کردن میزان اضطراب و بالا رفتن احساس رضایت از زندگی شهری نیز نقش بسزایی دارند. آشنایی با بهترین نژاد سگ خانگی شما را در هنگام انتخاب کمک کرده و می توانید نژادی را مورد انتخاب قرار دهید که با موقعیت زندگی شما سازگار بوده به طوری که دوست و همراه مناسبی برای شما باشد.

انواع گونه مناسب سگ خانگی

انتخاب یک سگ آپارتمانی مناسب تصمیمی مهم بوده که بایستی کاملا با دقت و آگاهانه انجام گیرد. پیش از به سرپرستی گرفتن این موجودات بایستی ویژگی هایی از قبیل سایز و جثه، حالت ظاهری، میزان سر و صدا، احتیاجات نژاد مورد نظر و سازگاری آن با محیط را مورد بررسی قرار دهید تا بتواند یک حیوان خانگی مناسب و محبوب را برای خود پیدا کنید. سگ ها نژاد های متنوعی را شامل شده که اغلب آن ها در سال های گذشته توسط اصلاح نژادی به وسیله انسان ها به وجود آمده اند به طوری که می توان این موجودات را از متنوع ترین گونه های جانوری در جهان به شمار آورد.

انواع گونه مناسب سگ برای نگه داری در خانه

خصوصیات نژاد های عالی سگ آپارتمانی

در ادامه یک سری ویژگی های مخصوص بهترین نژاد های سگ خانگی را شرح داده ایم.

کودک پسند

نخستین خصوصیت یک سگ آپارتمانی خوب کودک دوست بودن آن است. نژادی را مورد انتخاب قرار دهید که با روحیات، رفتار و خلق و خوی فرزند شما سازگار باشد چرا که برخی نژاد ها در برابر بازیگوشی های کودکان از خود خشونت نشان می دهند.

  •  آرون گروپس

ریزش موی کم

از دیگر خصوصیات سگ خانگی مناسب ریزش کم موی آن ها می باشد که اغلب نژاد های مو بلند ریزش موی زیادی دارند.

میزان هوش

به منظور نگه داری از سگ در خانه بایستی نژادی را مورد انتخاب قرار دهید که دارای مقدار هوش زیادی باشد. هوش بالا در آموختن سریع حیوان کمک می کند.

سر و صدای کم

از معضلات نگه داری از حیوانات در خانه سر و صدای آن ها می باشد. برخی نژاد های سگ از صدای تند و تیزی برخوردار بوده و نگه داشتن آن ها در منزل سخت بوده ولی برخی نژاد ها صدای آهسته ای داشته که گزینه بهتری برای این کار می باشند.

انواع گونه مناسب سگ خانگی

انواع نژاد سگ مناسب نگه داری در خانه

در ادامه تعدادی از نژاد های ایده آل سگ که برای نگه داشتن به عنوان حیوان خانگی بسیار مناسب می باشند را معرفی و شرح داده ایم.

باسنجی

از بهترین نژاد سگ خانگی که برای مکان های مسکونی چند واحدی گزینه ای مناسب می باشد این نژاد بوده چرا که بسیار بی سر و صدا بوده و کم پارس می کند. سایز ۶۰ سانتی متری این نژاد مزیت دیگری در این رابطه بوده که باسنجی را به انتخابی درست برای نگه داری در منزل تبدیل می کند. این نوع نژاد سگ بازیگوش بوده و علاقه بسیاری به انجام خرابکاری دارند از این رو نباید آن ها را در منزل تنها رها کنید.

انواع نژاد مناسب سگ برای نگه داری در خانه

بولداگ

در صورتی که در پی نژادی مناسب از سگ ها برای نگه داری در خانه می باشید بولداگ انتخاب خوبی می باشد. این نژاد ضمن داشتن سایز کوچک و ظاهری ریز دارای خصوصیت دیگری بوده که آن هم تنبلی می باشد. سگ بولداگ اغلب اوقات در خواب و استراحت سپری می کند و قدم زدن و پیاده روی طولانی مدت را دوست ندارد. از این رو در صورتی که زمان کافی برای بیرون رفتن با حیوان خود را ندارید این نژاد درگیر مشکلات افسردگی نخواهد شد.

بهترین انواع نژاد سگ خانگی

پامرانین

از مشهور ترین نژاد های سگ خانگی با موی بلند و ظاهر فریبنده گونه پامرانین می باشد. این نژاد حالت وابستگی نداشته و برای نگه داری به وسیله کسانی که شغل دشوار و وقت گیری دارند نیز مناسب می باشد. این نژاد با این که جثه کوچکی داشته بسیار بازیگوش و پر جنب و جوش بوده و علاقه بسیاری به بیرون رفتن از خانه دارد. از جمله احتیاجات این نژاد حمام کردن به صورت هفتگی، مسواک زدن و تمیزی به موقع می باشد.

انواع گونه مناسب سگ خانگی

چی هوا هوا

از دیگر نژاد های مناسب برای نگه داشتن در منزل گونه چی هوا هوا می باشد. این نژاد سگ اندازه و جثه کوچکی دارد و قسمتی از محبوبیت او به همین خاطر می باشد. این نژاد حتی درون کیف دستی بزرگ هم جای می گیرد و به آسانی می توانید او را به هر محلی ببرید. از سایر خصوصیات این نژاد سگ می توان به عدم علاقه مندی به قدم زدن و بیرون رفتن اشاره نمود. این نژاد سگ اغلب به دوستی و همراهی صاحب خود علاقه مند می باشد.

بهترین انواع گونه سگ خانگی

مالتیز

این نژاد سگ از نخستین گونه هایی بوده که برای نگه داری در درون خانه به سرپرستی توسط انسان ها گرفته شد. این مدل سگ جثه کوچکی داشته و با چشم های سیاه و  تیله مانندی که دارد و همینطور موهای بلند باعث جلب توجه افراد می گردد و حتی در صورتی که در پی یک نژاد سگ با این خصوصیات نباشید باز هم نظر شما را جلب خواهد کرد. این گونه بسیار حساس و احساساتی بوده و خیلی سریع به سرپرست خود وابستگی پیدا می کنند. در این صورت چنانچه زمان کافی ندارید یا کار شما به نوعی بوده که معمولا در حال مسافرت می باشید هرگز این نژاد را مورد انتخاب قرار ندهید.

انواع گونه مناسب سگ برای نگه داری در آپارتمان

شیتزو

یکی دیگر از بهترین نژاد سگ خانگی که می توان به سرپرستی گرفت شیتزو می باشد. این نژاد نیز اجتماعی بوده و خیلی سریع با افراد آشنا ارتباط پیدا می کند. این نژاد سگ به ویژه برای منازلی که بچه در آن زندگی کرده نیز خیلی خوب می باشد. این سگ خیلی دوست داشتنی بوده و در دور تا دور جهان پرورش داده شده و تربیت می شود و به به عبارت کلی نوعی سگ خانگی تلقی می شود.

آشنایی با بهترین نژاد سگ خانگی

پینچر مینیاتوری

این نژاد سگ ظاهری مشابه یک دوبرمن ریز به همان میزان دارای اعتماد به نفس، مهربان، وفادار و بسیار پر انرژی می باشد. این گونه از سگ خانگی برای نگهبانی بسیار مناسب می باشد به همین خاطر به اشخاص غریبه خیلی شک دارد. سایز کوچک این نژاد او را برای خانه های آپارتمانی بسیار مناسب کرده ولی این نژاد امکان دارد در برابر بچه های خردسال خوش رفتار نباشد و بایستی از سن کم با او ارتباط با دیگران را تمرین نمایند.

بهترین گونه سگ خانگی

پاگ

این نوع سگ خانگی دارای چهره ای چروکیده بوده که معمولا آن را به خاطر داشتن ظاهر عجیب ولی بانمک می شناسند. این نژاد ویژگی های رفتاری و اخلاقی مناسب برای نگه داری به عنوان سگ خانگی را داشته که از جمله این موارد می توان به بازیگوش بودن، مهربان و مظلوم بودن اشاره نمود. این نژاد سگ با صورت بامزه ای که داشته انتخابی ایده آل به حساب آمده و به منزله دوست و همراهی وفادار ارتباط خوبی با صاحب خود و افراد خانواده برقرار می کند. این گونه سگ ها دارای استعداد زیادی در چاقی بوده و اگر دچار اضافه وزن شوند درگیر اختلالات تنفسی و حتی ایست قلبی خواهند شد.

انواع نژاد مناسب سگ برای نگه داری در آپارتمان

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه شدید بسیار سپاس گزاریم، ضمن این که می توانید برای آشنایی با نحوه شستشوی حیوانات خانگی و فرق عروس هلندی با کاسکو  به لینک های موردنظر مراجعه کنید و از این مطالب بازدید نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *