دسته ها
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳

از این عادات افراد ناموفق دوری کنید!

  • منصوره رمضان زاده
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

افراد ناموفق یک سری مشکلات و موانع در رابطه با هدف گذاری دارند که باعث شکست آن ها در زندگی شده و در صورتی که به رفع آن ها نپردازند رسیدن به موفقیت برای آن ها امکان پذیر نخواهد بود. برخورداری از رفتار های ناپسند و عادات افراد ناموفق جلوی پیشرفت آن ها را گرفته و تنها با دوری از این عوامل بازدارنده و تلاش بسیار قادر به کسب موفقیت خواهند بود.

یکی از رویاها و آرزو های مشترکی که همه افراد در ذهن خود آن را پرورش می دهند کسب موفقیت می باشد که نیازمند تلاش و پشتکار و یک سری برنامه ریزی های اصولی می باشد ولی ممکن است در این مسیر عوامل بازدارنده ای وجود داشته باشد  که مانع از دستیابی به این امر گردد. بنابراین می توان گفت احتمال این که افراد به موفقیت برسند کم بوده و باید فرد دارای یک سری خصوصیات و ویژگی های لازمه در این رابطه باشد. در همین زمینه تصمیم داریم در این مطلب برای آگاهی شما عزیزان به بررسی عادات افراد ناموفق بپردازیم.

انواع رفتار های اشخاص ناموفق

اصلی ترین عادات افراد ناموفق

به طور کلی باید گفت افراد موفق ویژگی ها و توانایی های مشترک زیادی دارند که راه موفقیت را برای آن ها هموار می سازد. در برابر چنین افرادی، کسانی وجود داشته که فقط آرزوی دستیابی به موفقیت را دارند. یک سری رفتار های نادرست و عادات افراد ناموفق وجود داشته که همچون مانعی در برابر مسیر موفقیت آن ها قرار می گیرند که همین امر موجب شده هیچ گونه موفقیتی در زندگی خود بدست نیاورند.

به همان اندازه که افراد موفق از خصوصیات مثبتی برخوردار بوده و به خاطر آن به موفقیت دست پیدا می کنند. افراد ناموفق نیز دارای ویژگی هایی بوده که از پیشرفت آن ها در زندگی جلوگیری کرده است. برخی اوقات لازم بوده از تجربه ها، روش زندگی و خصوصیات دیگران اطلاع پیدا کنید و عبرت گرفته تا مقدار احتیاج شما به انجام آزمون و خطا کاهش پیدا کند. در صورتی که از خصوصیات، عادات و ویژگی های کسانی که موفق نمی باشند اطلاع پیدا کنید از این موارد فاصله گرفته و خود را به اهدافی که مدنظر دارید می رسانید.

ویژگی ها و عادات افراد ناموفق

میان اشخاصی که در زندگی موفق بوده و اشخاصی که به صورت راکد و بدون حرکت مانده یک سری تفاوت وجود داشته که این تمایز معمولا در عادت های آن ها پنهان می باشد و افراد ناموفق به طور معمول در الگو هایی قرار گرفته که از پیشرفت و موفقیت آن ها جلوگیری می کند. بعضی از عادت ها و رفتار ها بایستی حتما کنار گذاشته شود چرا که به جنبه اجتماعی انسان ها آسیب های غیر قابل جبرانی را وارد می کند. تعدادی از این خصلت های همیشگی موجب شده تا دیگران شما را شخصی ناموفق تصور کرده و در نهایت از بر عهده قرار دادن وظایف مهم به شما منصرف شوند.

خصوصیات و رفتار های افراد ناموفق

نادیده گرفتن و چشم پوشی

اشخاص ناموفق همیشه همانند کبک سر خود را درون برف فرو بوده و از رو به رو شدن با مشکلات و واقعیت هایی که موجب ناراحتی آن ها می شود دوری کرده و فرار می کنند. متاسفانه بیشتر افراد ناموفق قادر نبوده در مقابل دغدغه ها و سختی های زندگی مدرن عملکردی درست از خود نشان داده و همیشه از مشکلات در حال فرار هستند. آن ها همواره تلاش کرده مشکلات و معظلات زندگی را نادیده بگیرند و دل خوش به این موضوع بوده که احتمالا روزی این مباحث تمام شده و برطرف می شوند.

  •  آرون گروپس

آشنایی با عادات افراد ناموفق

احساس نفرت

خشم و نفرت در واقع حاصل حسادت می باشند. اغلب اشخاص ناموفق در بین افرادی زندگی و فعالیت زیادی دارند که از آن ها اوضاع مناسب تری داشته و پیشرفت شان خیلی زیادتر می باشد. به طور معمول خشم و عصبانیت این گروه از افراد به اشکال گوناگونی بروز پیدا کرده ولی از بدترین حالات آن خشمگینی منفعلانه می باشد.

حسادت ورزیدن

از دیگر عادات و رفتار های افراد ناموفق این بوده که متعهد نیستند و وظیفه کم کاری های خود در سعی کردن برای کسب موفقیت را عهده دار نیستند. آن ها تمام تلاش خود را می کنند که پیشرفت و موفقیت های دیگران را بدون ارزش نشان دهند. این که فردی قادر نباشد دستاورد های دیگران را در کسب و کار یا هر فعالیت دیگری مشاهده کند نشان دهنده حسادت درونی او می باشد.

خصوصیات اشخاص ناموفق

تلف کردن وقت

اغلب اشخاص ناموفق به برنامه های تلویزیونی علاقه مند بوده یا به اینترنت اعتیاد زیادی دارند. معمولا هر چیزی که مرتبط با استفاده بیشتر از اندازه از فرهنگ عمومی یا کالاهای بدون بها باشد مدلی از اعتیاد به شمار می رود.

عدم تعهد

با توجه به این که خشم و عصبانیت منفعلانه نوعی از مشکلات شخصیتی و رفتاری محسوب شده بیشتر اشخاص ناموفق و حسود در فعالیت های گروهی و برای تلاش برای هدفی مشترک دارای نقشی تخریب کننده بوده و به طور مداوم مسئولیت هایی که بر عهده آن ها گذاشته شده را به وقت دیگری واگذار می کنند.

بهانه آوردن

برخی از افراد همیشه تلاش می کنند از هر چیزی عیب و ایراد گرفته و به هر صورتی که شده بهانه ای ایجاد نمایند. آن ها به طور معمول در پی بزرگ نمایی اشتباه دیگران بوده و همیشه انتقاد های بی اهمیت را عنوان می کنند.

رفتار های اشخاص ناموفق

تکبر و خودستایی

فخر فروختن به دیگران نتیجه ای به غیر از تنها ماندن به همراه ندارد. برخی از افراد حتی در صورتی که کمی اعتماد به نفس در علم و ارزش های خود حس کنند آن را به روی دیگران آورده و از دانش و رویکرد آن ها انتقاد می کنند. ولی در واقع افراد موفق و اشخاصی که ارتباط خوبی با دیگران دارند همیشه از این که دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهند و از آن ها نیز چیز هایی بیاموزند احساس رضایت دارند.

ویژگی های اشخاص ناموفق

فرار از انجام کار ها

این اشخاص به بهانه این که در پی پیشرفت و نشاط در زندگی خودشان می باشند همیشه وقتی که فعالیتی برای انجام دادن وجود دارد خود را از دسترس خارج می کنند.

ایجاد شرمندگی

یکی دیگر از عادات افراد ناموفق این بوده که همیشه سعی می کنند با کار ها، رفتار و صحبت های خود دیگران را شرمسار نمایند یا به مسخره کردن آن ها بپردازند. تحمیل کردن حس شرمساری بر دیگران موجب شده تا آن ها به این نتیجه دست پیدا کنند که فایده ای ندارند و به مرور اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و نوعی از احساس شک و استرس از خود در آن ها ایجاد شده و در نهایت میزان اشتباهشان بالا می رود.

 انواع عادت های اشخاص ناموفق

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه شدید بسیار سپاس گزاریم، ضمن این که می توانید برای بازدید از مطالبی همچون عادات صبحگاهی افراد موفق و شروع بعد از ورشکستگی بر روی لینک های داده شده کلیک کرده و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *