دسته ها
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳

قوانین قهر بین زوجین برای حفظ علاقه و حرمت طرفین

  • کژال کوهستانیان
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

در زندگی مشترک مشاجره ها و بگو مگو هایی اتفاق می افتد، که می تواند، منجر به عوض شدن فضای ارتباطی بین دو نفر شود. با مدیریت بیشتر می توان از بروز تنش های بزرگ در زندگی پیشگیری کرد، از همین رو جالب است بدانید، دعوا و قهر نیز قوانین مخصوص به خود را دارند، که با پیروی از قوانین قهر بین زوجین می توانید، مشکلات پیش آمده را مدیریت کنید، تا با بحران های زندگی مشترک مواجه نشوید.

زندگی مشترک می تواند، آکنده عشق و علاقه و همراه با سختی ها و مشاجره ها باشد، هیچ رابطه ایده آلی بدون مشکل و بحث نمی باشد و این حقیقت در جهان به اثبات رسیده است، که هر رابطه در مسیر خود با سختی ها و فراز و فرود های مختلفی مواجه خواهد شد، بنابراین احتمال اینکه در زندگی با همسر خود مشاجره داشته باشید، به همین جهت، آشنایی با قوانین قهر بین زوجین کمک می کند، تا علاقه و حرمت شما حفظ شود و در ضمن از مشکلات خود عبور کنید.

در صورتی که از این قوانین مهم در حین مشاجره ها پیروی نکنید، این احتمال وجود دارد، که زندگی مشترک شما متحمل آسیب هایی شود، که جبران ناپذیر می باشد، بنابراین برای اجتناب از بدل شدن بحث به یک تنش لازم است، از قوانین قهر در زندگی مشترک پیروی کنید.

بررسی قوانین قهر بین زوجین

قوانین قهر بین زوجین

در زندگی مشترک تمام انسان ها موقعیت هایی وجود دارد، که شرایط مطابق میل آن ها پیش نمی رود و تصورات اشتباه یا برداشت های غلط می تواند، جرقه ای برای بروز یک ناراحتی عمیق شود، همین موضوع سرآغاز دعواها یا قهرها خواهد بود. قهر هایی که اگر با هوشیاری مدیرت نشوند، می توانند یک بحران را در زندگی زوجین رقم بزنند. چرا که قطع رابطه عاطفی حاوی ناراحت کننده ترین خبر برای طرفین می باشد و آن پیام عدم علاقه می باشد و این موضوع می توان، د مشکلات را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهد. مدیریت صحیح قهر با پیروی از قوانین کار دشواری نخواهد بود.

عدم قضاوت دیگری

ترفند برخی از افراد، قضاوت و خوب نشان دادن خود می باشد و تلاش می کنند، دیگری را آدم بد ماجرا نشان دهند، تا خودشان را از اشتباهاتی که انجام می دهند، مبرا کنند. در این حالت دیگری را قضاوت، قهر و خانه را ترک می کنند، تا اثبات کنند، آدم خوبی می باشند و این فرد مقابل است، که مدام اشتباه می کند و رابطه را به سردی می کشاند.

داستان تکراری بسیاری از مشاجره ها که می گوید، من خوب هستم و تو خوب نیستی! این داستان تکراری می تواند، موجب دلسردی عمیقی در شخص مقابل شود، به ویژه اگر فرد مقابل برای حفظ حرمت ها سکوت اختیار کند. چنین افرادی در تلاش هستند، تا با قهر کردن و پرخاش بر دیگری تسلط پیدا کنند، اعمال فشار با چنین رفتار هایی برای رسیدن به خواسته خود می باشد و بسیار خودخواهانه است، چرا که فرصت حرف زدن از شخص مقابل سلب می شود، بنابراین باید یکی از مهم ترین قوانین قهر بین زوجین عدم قضاوت دیگری و بد جلوه دادن شخص مقابل باشد.

بازنگری در شخصیت

بر اساس نظر کارشناسان دراین زمینه می توان گفت قهر کردن در نتیجه خشم افراد درون گرا، کم جرئت، ضعیف، کمرو و خجالتی، تودار و مرموز، پر توقع و ناتوان در ابراز احساسات و عاطفه می باشد. بنابراین در صورتی که اولین راهکار هشما در مواجه با مشکلات قهر کردن می باشد، به عنوان یک قانون بهتر است، دست به اصلاحات جدی در شخصیتان بزنید و تغییراتی در خود ایجاد کنید. اعمال تکنیک های روش های کنترل خشم در زندگی مشترک می تواند، در کاهش خشم راهکار مناسبی باشد.

  •  آرون گروپس

پرهیز از بازی سرزنش

برخی از زوج ها به آلزایمر عاطفی مبتلا می باشند، و خیلی سریع فراموش می کنند، فردی که در مقابل او قد علم کرده اند، همسرشان می باشد، در این لحظه از تمام علاقه و محبت خود می گذرند و به بیان تمام دلخوری ها زندگی مشترک می پردازند، در این شرایط با ایجاد حجم وسیعی از سرزنش همسر خود را با بار عذاب وجدان رها می کنند، تا مسئولیت مشکل پیش آمده را گردن نگیرند.

پرهیز از بازی سرزنش یکی از قوانین قهر در زندگی مشترک

تمام این سرزنش ها برای این است، که دیگری مقصر ماجرا باشد، در چنین شرایطی که یکی از زوجین دچار آلزایمر عاطفی باشد، برای رهایی خود به نقطه ضعف های طرف مقابل متوسل می شود و حال بد خود را به دیگری منتقل می کند و در این حال همسر خود را تنها می گذارد. این موضوع می تواند، از چند جهت برای همسر شما ناراحت کننده باشد، بنابراین پرهیز از بازی سرزنش را به عنوان یکی از قوانین قهر بین زوجین در میان خود نهادینه کنید.

سکوت کردن

سکوت کردن در زمانی که عصبانی می باشید، بهترین راه حل برای پرهیز ایجاد تنش و دلخوری میان طرفین می باشد، می توانید، مدتی بعد از این که آرامتر شدید دوباره با دید بهتری به قضیه نگاه کنید و بدون عصبانیت اولیه به رفع مشکل فکر کنید. سکوت را نباید، در طولانی مدت ادامه دهید و به عنوان یک راهکار موقت به آن نگاه کنید.

در این میان باید توجه داشته باشید، که از جملاتی چون « سکوت می کنم چون حوصله بحث کردن ندارم» یا « سکوت می کنم، تا به اشتباهت پی ببری» استفاده نکنید. بهترین راه این است، که بگویید «ترجیح می دهید، تا روز بعد راجب این موضوع صحبت نکنید، اما فردا حتما درباره این مسئله حرف میزنید.» تعیین کردن یک بازه زمانی به حل بهتر موضوع پیش آمده کمک می کند.

دنبال مقصر نگردید

در دعوا های زندگی مشترک به دنبال مقصر ماجرا نباشید، زوج های موفق در هنگام بروز مشکل می توانند، آشکارا بیان کنند، که در بروز اتفاق پیش آمده مسئول هستند، پس از اینکه افراد تکلیف خود را در بروز بحران مشخص نمودند، هر کدام از همسران که شجاعت بیشتری داشته باشد، برای رفع مشکل قدمی بر می دارد و زندگی مشترک را از بحران خارج می کند.

راهی بگذارید

پیش از ناراحتی، باید قوانین قهر بین زوجین را مطرح کنید و راهی برای بازگشت یکدیگر بگذارید، بنابراین پیشنهاد می شود، بین خودتان به این اصل تاکید کنید، که در زمان ناراحتی هر کسی که برای آشتی و بهبود مشکل پیش آمده قدمی برداشت، دیگری برای جبران وظیفه دارد، هدیه ای مناسب تهیه کند، تا رابطه به خوبی ادامه پیدا کند.

قوانین قهر بین زوجین راهی برای آشتی می باشد

تعمیم ندادن

این قانون را فراموش نکنید، که در بحث و مشاجره های پیش آمده پیرامون یک موضوع مشخص نباید، مشکلات و اشتباهات طرف مقابل خود را تعمیم دهید و از کلمه «همیشه» در بحث ها استفاده کنید. استفاده نکردن از این کلمه باید به یک اصل بدل شود، برای مثال نباید بگویید که همسر شما همیشه این این اشتباه را تکرار می کند. این جمله می تواند، ناراحتی و مشاجره را به اوج برساند و باید از بیان آن خودداری کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *