دسته ها
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

روش صحیح دم کردن چای و نکات خوش عطر و خوش رنگ شدن چای

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

برای یک داشتن یک دمنوش عالی و خوش عطر بهتر است تا در این بخش با روش صحیح دم کردن چای نیز آشنا شوید. شما با این روش انواعی از چای‌ ها را می‌ توانید تهیه کنید.

تکنیک های اصولی برای دم کردن یک چای مرغوب و خوش عطر را می‌ توانید در این بخش مطالعه کنید. روش صحیح دم کردن چای را می‌ توانید در این بخش بخوانید. این دمنوش طعم عالی دارد.

روش صحیح دم کردن چای:

با استفاده از تکنیک‌ های اصولی می‌ توانید یک نوشیدنی مرغوب و عالی داشته باشید. این تکنیک برای دم کردن انواع چای و دمنوش نیز استفاده می‌ شود. تهیه انواعی دمنوش ها با این رسپی ها کار ساده ای است.  شما می توانید در لینک با نحوه دم کردن چای زنجبیل آشنا شوید.

دم کردن چای اصولی

مواد لازم برای یک چای مرغوب:

برای اینکه یک چای مرغوب و عالی داشته باشید، ابتدا باید از یک چای خشک معطر و عالی استفاده کنید. استفاده از چای کیسه‌ا ی موجب شده که چای شما کمی غیر شفاف باشد. تکنیک بعدی استفاده از آب تصفیه می‌ باشد. آب را باید با کیفیت بهتری استفاده کنید. استفاده از یه قوری بزرگ و فضای بازتر موجب شده تا برگ‌های چای در فضای بهتری باز شود و در این صورت خوش رنگ‌ تر و خوش عطر‌تر می‌ شود.

کتری برقی که قابلیت تنظیم دما داشته باش،د ضروری بوده یعنی دمای مناسب برای دم کشیدن یک چایی نکته ضروری دیگر بوده در صورتی که کتری ندارید، می‌ توانید قوری را روی بخار کتری قرار دهید تا به آرامی دم بکشد.

مراحل دم کردن چای:

برای دم کردن انواع چای باید آب جوش دمای مختلفی داشته باشد. این کار را می‌ توانید با استفاده از کتری مناسب انجام دهید. آب جوش باید در دمای ۷۰ درجه باشد تا برای دم کردن چای استفاده کنیم در نهایت باید چای را دم کنید.

مراحل دم کردن چای

  •  آرون گروپس

مدت زمان دم کشیدن چای:

مدت زمان لازم برای دم کشیدن چای نیز با استفاده از تایمر دقیق‌ تر است. شما می‌ توانید قوری را ۵ دقیقه روی حرارت کتری قرار دهید تا دم بکشد. در صورتی که از چای لاهیجان یا چای ایرانی استفاده می‌ کنید. مدت زمان دم کشیدن چای طولانی‌ تر می‌ شود. بهتر است تا ۲۰ دقیقه زمان دارید تا چای دم بکشد.

بهتر از ابتدا چای را صاف کنید. چای دارای خاک بوده قبل از اینکه چای را دم کنید با آب سرد کمی بشورید و بعد آبکش کرد و درون قوری بریزید و آب جوش را روی آن ریخته این کار موجب شده تا چای شفاف‌ تر داشته باشید.

روش صحیح دم کردن چای با این تکنیک ها عالی است. تکنیک دیگر این است که ابتدا قوری را گرمای کتری قرار داده تا کمی داغ شده و بعد چای را درون آن دم کنید. این تکنیک فوق العاده کاربردی است.

روش صحیح دم کردن چای

چرا چای تلخ می‌شود؟

وقتی برگ چای به مدت طولانی درون آب داغ می‌ ماند، طعم تلخی به خود می‌ گیرد. پس نباید بیش از مدت مردم آن را روی حرارت بگذارید در صورتی که چای بجوشد روی حرارت ممکن است طعم آن تلخ شود.

چای سبز را چگونه سرو کنیم؟ برای دم کردن چای سبز نیز همین تکنیک‌ ها را پیاده کنید فقط توجه داشته باشید که چای سبز نباید بیش از حد دم بکشد. در این صورت تلخ می‌ شود ۴۵ ثانیه برای دم کشیدن چای سبز عالی است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *