دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

معرفی انواع قهوه و ویژگی های آن ها

  • کژال کوهستانیان
  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
  • ۰

معرفی انواع قهوه موجب می شود، تا با انواع محبوب دانه های خوش عطر قهوه آشنا شوید و محبوب ترین و خوش طعم ترین قهوه را بشناسید و در نهایت انتخاب مناسبی برای یک نوشیدنی لذت بخش داشته باشید.

دانه قهوه از کشت بذر قهوه حاصل می شود، به طور معمول دانه قهوه دارای هسته ای در رنگ های قرمز و بنفش می باشد و به آن گیلاس قهوه نیز اطلاق می گردد. بسیاری از مردم طبق عادت در طول روز بار ها برای رفع خستگی و یا کمی استراحت از نوشیدن قهوه های متنوع لذت می برند، در این بین ممکن است، انواع مختلف قهوه برای همه شناخته شده نباشد، به همین جهت به معرفی انواع قهوه محبوب می پردازیم، تا آشنایی بهتری با این نوشیدنی محبوب داشته باشید.

قهوه دارای تنوع بسیاری می باشد، بیشتر افراد برای شروع یک روز سرشار از تکاپو و هیاهو نوشیدن قهوه را انتخاب می کنند، تا انرژی کافی داشته باشند و کسالت را از خود دور نمایند. در این خصوص آشنایی با دانستنی های قهوه درباره دانه های قهوه می تواند، امری هیجان انگیز تلقی شود.

معرفی انواع قهوه محبوب در جهان

معرفی انواع قهوه

در معرفی رایج ترین گیاهان قهوه باید به دو نوع قهوه با نام های عربیکا و روبوستا اشاره کرد، در صورتی کمی دقیق تر به ماجرا نگاه کنید، در می یابید تقریبا شصت درصد قهوه های موجود در جهان دارای ریشه عربیکایی و حدود چهل درصد دارای ریشه روباستایی می باشند.

از آنجایی که این نوشیدنی محبوب خواهان بسیاری در سراسر دنیا دارد، دانه قهوه به یکی از محصولات کشاورزی مهم و صادراتی بدل کرده است، همین امر موجب شده است، تا قهوه بتواند بیش از پنجاه درصد از درآمد سالیانه برخی از کشور های توسعه یافته را به خود اختصاص دهد.

قهوه عربیکا

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، قهوه عربیکا «Coffea arabica» در زمره محبوب ترین و پرکشت ترین انواع قهوه در جهان قرار دارد، از ویژگی های بارز این قهوه باید به طعم ملایم، اسیدیته بالا و میزان کافئین پایین تر نسبت به سایر انواع قهوه مانند روبوستا اشاره کرد.

پیشینه این قهوه به هزاران سال پیش باز می گردد و اصالتا متعلق به کوه های اتیوپی می باشد. این گونه به شکلی طبیعی در میان جنگل های گرمسیری آفریقا رشد می یابد و پس از آن به تدریج در سایر نقاط گرمسیر دیگر نیز گسترش یافت.

  •  آرون گروپس

در معرفی انواع قهوه باید این نکته را ذکر کرد، قهوه عربیکا محبوبیت خود را مدیون ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد،  طعم های متنوع و کیفیت بالا، از جمله دلایل اصلی برای انتخاب دوست داران قهوه و قهوه خور های حرفه ای می باشد و معمولا در مسابقات باریستا و جام قهوه، از این نوع قهوه استفاده می شود.

از دانه های عربیکا برای تهیه انواع نوشیدنی های قهوه چون اسپرسو، فرنچ پرس و سایر روش های دم آوری استفاده می شود.

قهوه روبوستا

یکی دیگر از انواع محبوب قهوه که باید آشنایی بیشتری با آن داشت قهوه روبوستا «Coffea canephora» می باشد، این قهوه دو برابر عربیکا دارای کافئین می باشد، همین موضوع موجب شده است، تا این نوع از قهوه در کشت، نسبت به بیماری و آفات مقاومت بهتری از خود نشان دهد.

شایان ذکر است، که این نوع از قهوه دارای طعمی به مراتب تلخ تر و قوی تر می باشد و می توان از آن طعمی از چوب و مغز های خام دریافت کرد، همچنین این قهوه می تواند، دارای نت های زمینی و دانه ای نیز باشد.

علاوه بر آنچه گفته شد، کافئین فراوان و طعم قوی دلیلی است، تا در بیشتر مواقع از روبوستا در امتزاج های اسپرسو استفاده شود و به افزایش گرما و پیچیدگی طعم بیفزاید. از ویژگی های دیگر روبوستا باید به استفاده از آن در قهوه های فوری اشاره نمود، زیرا طعم قوی و هزینه تولید به صرفه ای دارد.

قهوه لیبریکا

نوع دیگری که در معرفی انواع قهوه به آن می پردازیم، قهوه لیبریکا می باشد. این قهوه بومی آفریقای غربی و مرکزی می باشد، اما امروزه در بسیاری از مناطق دیگر نیز رشد می کند، این نوع از قهوه معمولا با طعمی دودی، چوبی و کمی گلی شناخته می شود.

آشنایی با انواع قهوه محبوب در میان مردم

همچنین عطر قوی این قهوه نکته اتکایی می باشد، تا دوستداران آن، این قهوه را با بویی قوی و تقریبا میوه ای به یاد آورند، با این وجود باید گفت قهوه لیبریکا کمتر از دو درصد از انواع قهوه جهان را تشکیل می دهد و یافتن دانه های این قهوه در خارج از کشور های مبدا ممکن است، به امر دشواری بدل گردد.

قهوه ترک

یکی دیگر از انواع محبوب قهوه، قطعا قهوه ترک می باشد، که بیشتر در ترکیه و کشور های خاورمیانه و اروپای شرقی مورد استفاده قرار می گیرد، در حقیقت قهوه ترک روشی جهت آماده کردن دانه های آسیاب شده قهوه می باشد. برای تهیه این قهوه نیازی به فیلتر کردن آن وجود ندارد و معمولا به این روش تهیه می شود. باقی ماندن مقداری از پودر قهوه در اسکان روشی برای گرفتن فال است.

اسپرسو

قهوه اسپرسو نوعی نوشیدنی غلیظ می باشد، که در نتیجه ترکیب فشار زیاد آب داغ و دانه های ریز آسیاب شده حاصل می شود و در نهایت یک شات کوچک و غلیظ قهوه با لایه ای غنی و خامه ای از فوم به نام کرما حاصل می شود. اسپرسو معمولا به عنوان یک نوشیدنی مستقل می باشد و یا از آن برای تهیه انواع قهوه چون کاپوچینو، لاته و آمریکایی استفاده می شود.

از ویژگی های خاص اسپرسو باید به به طعم و عطر شدید آن اشاره کرد، داشتن طعم پیچیده از مشخصه های معروف اسپرسو می باشد، که این نوشیدنی را به یک قهوه خاص بدل می کند.

آمریکانو

در این بخش از معرفی انواع قهوه باید به بررسی آمریکانو پرداخت، این نوشیدنی خوش طعم بر پایه قهوه است و از ترکیب اسپرسو و آب جوش حاصل می شود. نام این نوشیدنی از کشور ایتالیا به آمریکا رسیده است و در ابتدا در معنای سبک آمریکایی بوده است. نوشیدن این قهوه به افرادی که می خواهند، طعم کمتری از اسپرسو را تجربه کنند پیشنهاد می شود.

لاته

لاته یا کافه لاته یکی از انواع محبوب قهوه می باشد، این نوشیدنی از ترکیب شدن یک شات اسپرسو و شیر بخار پر و کمی کف شیر حاصل می شود. کلمه لاته از واژه ایتالیایی « caffè latte » منشا گرفته است، که به معنای شیر و قهوه می باشد. انواع مختلف لاته در در بیشتر موارد با شربت ها یا ادویه های طعم داری چون وانیل، کارامل یا دارچین میل می شود.

کاپوچینو

برای درست کردن کاپوچینو از ترکیب اسپرسو، شیر و فوم استفاده می شود، این نوشیدنی محبوب نیز ریشه در ایتالیا دارد و به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی های قهوه در تمام جهان می توان از آن یاد کرد، این نوشیدنی خوش طعم و پرطرفدار در بیشتر موارد با پودر قهوه یا کاکائو تزئین می شود.

روش تهیه قهوه کاپوچینو

آیس کافی

آیس کافی نوشیدنی می باشد، که در دسته انواع قهوه قرار می گیرد، اما به صورت سرد یا روی یخ سرو می شود. برای درست کردن این نوشیدنی ابتدا قهوه با آب داغ دم می شود و پس از آن خنک شده و یخ به آن افزوده می شود. روش های متفاوتی برای تهیه این نوشیدنی موجود می باشد.

یکی از متداول ترین روش های برای تهیه آیس کافی استفاده از قهوه ساز معمولی یا فرنچ پرس می باشد، که پس از دم کردن باید آن را روی یخ بریزند. آیس کافی انتخابی هیجان انگیزی برای جایگزینی با سایر قهوه های داغ می باشد، این نوشیدنی بیشتر در هوای گرم لذت بخش می باشد و برای افرادی که ترجیح می دهند، از نوشیدنی سرد استفاده نمایند، این انتخاب گزینه مناسبی به نظر می آید.

موکا

قهوه موکا یا موکاچینو نیز باید جایی در لیست معرفی انواع قهوه داشته باشد. این نوشیدنی یک لاته با طعم شکلات می باشد. این نوشیدنی خوش طعم با ترکیبی از اسپرسو و فوم شیر و مقداری شکلات حاصل می شود. هرچند قهوه سنتی موکا با استفاده از دانه های قهوه موکا کشت شده در یمن تهیه می شود.

کافه موکا نیز به شکلات داغ که به آن مقداری قهوه اسپرسو اضافه شده باشد، اطلاق می شود، یک قهوه موکا می تواند، شامل یک لایه شیر، یا خامه به جای شکلات داغ در بالایش باشد. برای افزودن طعم بهتر معمولا مقداری پودر کاکائو نیز به آن اضافه می کنند. با این وجود اگر به دنبال معرفی انواع جایگزین طبیعی برای قهوه می باشید، توصیه می شود، به مقاله مربوط به آن رجوع کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *