دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

سفر به آبشار قره سو با جذابیت های فوق العاده

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ فروردین ۱۴۰۳
  • ۰

در این بخش با معرفی آبشار قره سو شما علاقه مندان را با زیبایی های زیادی رو به رو می کند. این آبشار مرتفع دیدنی بوده و طبعیت بکر و ویژه ای داشته که با آن آشنا می شوید.

کلات نادری یکی از نواحی پر جاذبه برای علاقه مندان و گردشگرن بوده که شما با آن آشنا می شوید. آبشار قره سو که بخشی از این زیبایی ها برای علاقه مندان است دارای تنوع و جذابیت های فوق العاده ای بوده که با آن آشنا می شوید.

تفریح در قره سو

معرفی آبشار قره سو:

استان خراسان رضوی یکی از استان های مهم و پر بازدید است. در میان جاذبه های این نواحی می توانید با زیبایی های این آبشار نیز رو به رو شوید. این آبشار طبیعت بکری داشته و یکی از جاذبه های دیدنی در نزدیکی مشهده محسوب می شود. این آبشار از دیدنی های کلات نادری بوده و از آن دیدن می کنید.

ارتفاعات قره سو

ویژگی های گردشگری:

ویژگی های گردشگری و طبیعی این ناحیه متنوع است. در شهرستان کلات و در غرب روستایی با همین نام می توانید از این آبشار دیدن کنید. علت نامگذاری این آبشارها وجود سنگ های سیاه در بستر این رودخانه و آبشار بوده که نمایی زیبا به آن می دهد.

این آبشار را می توان در شمار یکی از ۴ آبشار مهم خراسان رضوی دانست. علاوه بر این آبشار می توانید با طبیعت بکر و دیدنی روستای آن نیز آشنا شوید که در نوع خود منحصر به فرد است. آبشار، چشمه، تنگه و آبشارهای کوچک نیز از دیگر دیدنی های این نواحی هستند. ارتفاع بلندترین آبشار به ۸ متر می رسد. تنگه های پیچ در پیچ در قسمت های رسیدن به این آبشار نیز مورد توجه هستند.

آبشار قره سو

  •  آرون گروپس

دیواره های بلند و باشکوهی را می توانید در این نواحی مشاهده کنید. در مسیر رسیدن به آبشار نیز نرده ای پلکانی قرار داده شده است و شما می توانید به راحتی از آن عبور و مرور داشته باشید. از آب های این آبشارها و چشمه ها نیز می توانید برای مصارف کشاورزی استفاده کنید.

چگونه به این آبشار برویم؟

این آبشار را می توانید در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شمال مشهده مشاهده کنید. فاصله این آبشار تا کلات نادری تنها ۱۰ کیلومتر است. برای اینکه به این آبشار برسید و از نزدیک نمای دیدنی آن و طبیعت بکر آن را مشاهده کنید یک کیلومتر مانده به تونل ورودی این کلات وارد جاده درگز شوید. مسیر خود را ادامه دهید تا به آبشار برسید.

چشمه های قره سو

از ورودی روستای قره سو نیز باید مسیر ۲۰ دقیقه ای را پیاده روی کنید تا به این منظره برسید. در مسیر نیز می تواندی همراه گروه و دوستان یک تجربه عالی داشته باشید و مناظر دیدنی و زیبایی را مشاهده می کنید.

آبشار قره سو ارتفاع زیادی داشته و با وجود نرده بلند شما می توانید به مناظر و چشم اندازهای زیبایی از این آبشار دسترسی پیدا کنید. این آبشار چشم انداز فوق العاده ای داشته که از نزدیک تماشایی و دیدنی است. دیدنی های زیادی در این نزدیکی قرار دارد که از وجود آن لذت می برید. معرفی دیدنی های مشهد با زیبایی های آن نیز مورد توجه است.

طبیعت قره سو

اقامت در آبشار:

این نواحی آب و هوای ییلاقی داشته و مورد توجه می باشد. شما امکان اقامت در این نزدیکی را داشته و می توانید روزهای خوبی را در این نواحی سپری کنید. اقامتگاه هایی در کلات نادری نیز برای شما علاقه مندان وجود دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *