دسته ها
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

رفتار عاشقانه با همسر چه اصول و قوانینی دارد؟

  • کژال کوهستانیان
  • ۲۱ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

رفتار عاشقانه با همسر به رابطه زیبای شما عمق می بخشد و کمک می کند، تا عشق و احترام شما همانند روز های اول آشنایی در تمام لحظات زندگی جاری باشد، کمک گرفتن از این ایده های به ظاهر کوچک عشق را در تمام لحظات شما جاری می کند و زبان عشق شما خواهد بود.

فراگرفتن رفتار عاشقانه با همسر راز موفقیت برای یک ازدواج بلند مدت می باشد، در صورتی که آگاهی کافی در این زمینه نداشته باشید، به مرور زمان فاصله میان زوجین از یکدیگر بیشتر خواهد شد و این امر نتایج خوشایندی به دنبال نخواهد داشت. برای تجربه زندگی سراسر شادی و لبریز از موفقیت ابتدا باید نحوه صحیح رفتار با یکدیگر و برقراری ارتباط عاطفی و کلامی را بیاموزید.

با رفتار عاشقانه به راحتی می توانید، رابطه خود را احیا کنید، با تلاش هر دو نفر برای بهتر شدن رابطه و در پیش گرفتن رفتار های صحیح و عاشقانه می توانید، به مقابله با مشکلات سخت و فراز و فرود های زندگی بروید و در عین تعامل مشکلات را برطرف سازید و از زندگی در کنار یکدیگر لذت ببرید.

رفتار عاشقانه با همسر

رفتار های عاشقانه از محبت های کوچک تشکیل می شود، که شامل ابراز علاقه کلامی یا غیر کلامی و توجه و محبت دائمی است. رفتار هایی چون دادن حوله گرم به همسر پس از حمام یا استخدام پرستار بچه نمونهئهایی از رفتار عاشقانه هستند، همین رفتار های جزئی و کوچک می تواند، جانی دوباره به حیات رابطه عاشقانه شما ببخشد و نیرویی برای دوام رابطه زوجین باشد. زیرا چنین کار هایی نشان دهنده این است، که هر دو نفر برای یکدیگر ارزش قائلند و رابطه ای که دارند، برایشان مهم است.

ایده برای داشتن رفتار عاشقانه با همسر

با سپری شدن زمان، عشق و احترام هر دو نفر نسبت به یکدیگر بیشتر می شود، اما بسیاری از عوامل موجب می شوند، تا غالبا از بیان آن غفلت شود، با این وجود عاشقانه های زیبای زندگی می تواند، از را های مختلفی در زندگی روزمره جاری شود و عشق و احترام دو نفر را به یکدیگر نشان دهد، البته تمام این راهکار های زمانی موثر می باشد، که هر دو نفر برای زندگی زیبای خود تلاش کنند.

محبت کلامی

یک نمونه دیگر از داشتن رفتار عاشقانه با همسر داشتن محبت کلامی می باشد، معجزه کلام را وارد زندگی خود کنید و از بیان احساس زیبای دوست داشتن غافل نشوید، جاری ساختن کلمات محبت آمیز بر زبان و شنیدن آن توسط مخاطب می تواند، رنگ دیگری به زندگی شما بپاشد، زمانی که از کلمات و بیان آن ها غافل شوید، سایر روش ها تاثیری در ابراز عشق و علاقه شما نخواهند داشت. به یاد داشته باشید، این جملات زیبا هستند، که رفتار های محبت آمیز را تکمیل می کنند و کیفیت این عشق به وجود آمده را ارتقا می دهند.

احترام به خود

در مواجه با دیگران همیشه تلاش خود را برای احترام گذاشتن به کار می بندیم، در حالی که در برخی مواقع از احترام به خود غافل می شویم و این امر بسیار اشتباه می باشد. هر شخصی در زندگی ابتدا باید احترام گذاشتن به خودش را تمرین کند، ممکن است، پس از گذشت ازدواج دغدغه ها و اضطراب ها موجب شود، تا از خودتان غافل شوید، حفظ رابطه مستلزم اهمیت قائل شدن برای خود و شریک زندگی می باشد، البته که از خودگذشتگی برای همسر بسیار شایسته است، اما نباید باعث شود، خودتان را از یاد ببرید.

  •  آرون گروپس

تنظیم قوانین

برای ایجاد الگو های سالم در زندگی هر دو نفر باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند، تا شاهد زندگی لبریز از خوشی باشند، تعیین قوانینی در زندگی مشترک می تواند، احترام متقابل، اهیمت و سایر هدف های مهم دیگر زندگی را میان همسران تقویت کند. برای مثال قوانینی تعیین کنید، که در هنگام عصبانیت و سایر ناراحتی ها هیچ گونه خشونت فیزیکی چون هل دادن یا درگیری نباید وجود داشته باشد، در این قوانین تایم استراحت یا زمانی برای فروکش احساسات منفی در نظر بگیرید.

یا بد زبانی و تحقیر کردن را در ارتباط با خود ممنوع کنید و پیرامون قوانینی از این دست به توافق برسید، مطالعات آشکار کرده است، که زوج هایی که از زبان توهین آمیز در برابر یکدیگر استفاده می کنند، رضایت کمتری از زندگی خود دارند. هر آنچه را که در لحظه به زبانتان می آید بیان نکنید، ویرایش و نظم دادن به افکار پیش از سخن گفتن نشان دهنده بلوغ فکری فرد می باشد و به نوعی سیاست زندگی مشترک محسوب می شود.

تعیین قوانین برای تداوم رفتارهای عاشقانه

رفتار محترمانه

یک رفتار عاشقانه با همسر این است، که احترام متقابل خود را نشان دهید. یک جنتلمن کسی است، که همیشه نسبت به همسر خود حس احترام دارد و با انجام کار های به ظاهر کوچک می تواند، باعث خوشحالی خاطر همسر خود شود، کار هایی نظیر باز کردن در برای همسر، هدایت کردن همسر به سمت مهمانان یا به بیانی دیگر همان «اول خانم ها» و مواردی این چنینی. خانم ها نیز با خوشرو بودن، شنونده خوبی بودن و ارتباط برقرار کردن با همسر خود می توانند، احترام خود را متعاقبا به همسر خود نشان دهند و این رفتار های عاشقانه را در زندگی خود به امری متداول بدل نمایند.

مرور خاطرات

از اشتراک گذاشتن احساسات خود با همسرتان نترسید و خاطرات خوشی را که در گذشته و در کنار هم تجربه کرده اید، مرور کنید، بیان احساسات مثبت و عاشقانه زندگی راهی موثر برای داشتن لحظات شاد می باشد، در بسیاری مواقع دانستن هیجانات مثبت و عاشقانه همسرتان منجر به ایجاد همین احساس در او خواهد شد، بنابراین با مرور خاطرات خوش این اجازه را به همسرتان بدهید، تا بداند از این که در کنارش می باشید، چه احساسی دارید.

پیام عاشقانه

می توانید، با ارسال یک پیام عاشقانه احساس خود را نسبت به شریک زندگیتان بیان کنید و به همین سادگی لبخند را مهمان لبان همسرتان کنید، یا پیش از رفتن به محل کار یادداشتی برای او بگذارید و بگویید که چقدر دوستش دارید، این پیام های عاشقانه تاثیر مطلوبی را از خود بر جای می گذارند و از مهمترین رفتار های عاشقانه می باشند، که در عین سادگی بسیار دوست داشتنی نیز هستند. ارسال پیام های عاشقانه می تواند، در زمره ایده های عالی برای خوشحال کردن همسر قرار بگیرد و نیاز به صرف وقت و هزینه نیز در آن نمی باشد، تنها لازم است، احساس خود را با صداقت بیان کنید.

تجربه های جدید

تزریق کمی هیجان به زندگی می تواند، از بهترین مکمل های زندگی عاشقانه باشد، در یک تصمیم آنی به مسافرت دو نفره می روید، برای اولین بار اسب سواری را امتحان می کنید، یا با یکدیگر از روی تپه برفی سر می خورید، همگی هیجانی شیرین را به زندگی شما وارد می کند، بنابراین هر فعالیت را که می تواند، برای شما هیجان انگیز باشد، امتحان کنید، چه چیزی بهتر از این که ساعات خوشی را کنار یکدیگر داشته باشید.

تجربه های جدیدی موثر در رفتار عاشقانه با همسر

حمایت از علایق

رفتار عاشقانه با همسر می تواند، شامل حمایت شما از علایق یکدیگر شود، فراگرفتن سازی جدید، آموزش برای رقصیدن یا هر نوع فعالیت دیگری که همسرتان به آن علاقه مند می باشد، را عجیب ندانید و در مسیر آن حمایتگر همسر خود باشید.

موسیقی

برای همسرتان ترانه ای عاشقانه بخوانید، حتی اگر احساس می کنید، صدای خوبی ندارید، باز هم این نوع رفتار های عاشقانه را از شریک زندگی خود دریغ نکنید، برای رفتن به کنسرت بلیط تهیه کنید و همسر خود را غافلگیر کنید، یا موسیقی ای پخش کنید، که مفهوم ویژه ای برایش داشته باشد.

هدیه ای تدارک ببینید

با تدارک یک هدیه همسر خود را غافلگیر کنید و یا زمانی که احساس ناراحتی می کند، هدیه ای برایش در نظر بگیرید، تا ذهنش او را از ناراحتی دور کنید، در مواقعی که همسرتان روز بدی داشته است، با او به بیرون بروید و قدم بزنید، یا برایش شام بپزید. تمام این رفتار های عاشقانه می تواند، تسکینی برای ناراحتی شریک زندگیتان باشد. خرید بهترین هدیه برای همسر با کمی شناخت و کنجکاوی پیرامون سلیقه شخصی کار دشواری نخواهد بود.

تشکر کنید

روش های مختلفی را برای تشکر از یکدیگر در نظر بگیرید، در یک رابطه عاشقانه روش های بسیاری برای شگفت زده کردن وجود دارد و از آن مهمتر ارکان یک رابطه هیجانی و باطراوت وجود سورپرایز ها و پرهیز از تکرار می باشد، برای غافلگیر کردن نیاز به هزینه های زیاد ندارید، با شناخت همسر خود می توانید، به راحتی او را هیجان زده کنید. تشکر و قدردانی از همسر به روش های مختلف انگیزه شما را افزایش می دهد و در پیمون مسیر زندگی راهنمای شما خواهد بود. تشکر بهترین رفتار عاشقانه با همسر می باشد، که ارزش و احترامی که برایش قائل می باشید، را نسبت به خود در می یابد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *