دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

۱۹ توصیه عالی برای دفع انرژی منفی از خانه

  • بهجت فلاح
  • ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

همه ما گاهی اوقات در خانه احساس غمگینی داریم و این کاملا طبیعی است. اما اگر فکر می کنید که این احساس مدام در خانه همراه شما است و در بیرون از خانه حال روحی تان خوب است، باید بدانید که وجود برخی وسایل در خانه، سبب جذب انرژی منفی به طرف شما شده و تأثیر شگرفی بر روحیه شما دارد.

انرژی منفی را هر شخصی در یک دوره زمانی تجربه می کند. این تجربه ممکن است به یک موقعیت استرس زا در خانه یا یک روز سخت در محل کار مربوط شود. علاوه بر این حتی کنار کسی بودن هم گاهی باعث ساطع شدن انرژی منفی می شود. انرژی منفی برای سلامتی مضرات فراوانی دارد و سبب ایجاد بی خوابی، استرس و اضطراب می شود. اگر قصد دارید روحیه مثبت و شاداب را در خود پرورش دهید باید از راهکارهای از بین بردن انرژی منفی استفاده کنید. گاهی اوقات به هم ریختگی موجب انباشته شدن انرژی منفی در زندگی شخص می شود. در این مقاله به روش های دفع انرژی منفی از خانه اشاره خواهیم کرد.

راهکارهای دفع انرژی منفی از خانه

نخستین قدم این است که اجازه ندهید اشیایی که دارای انرژی منفی هستند روی شما تأثیر بگذارند. این اشیاء ممکن است مبلمان، لباس، کتاب و عکس های قدیمی باشند و هر وسیله دیگری که موجب افسردگی و ناراحتی شما می شود. سعی کنید از شیوه پاکسازی استفاده کنید تا به دفع انرژی منفی از خانه خود کمک کرده باشید. شما می توانید برای پاکسازی خانه از انرژی منفی از راهکارهای زیر استفاده کنید:

۱. وارد کردن هوای تازه به خانه

یکی از ساده ترین راه ها برای دفع انرژی منفی از خانه این است که اجازه دهید هوای تازه وارد خانه شما شود. پنجره های خانه خود را باز کنید، از فن ها برای گردش هوا استفاده کنید. کشوها و درهای کمد را باز کنید تا انرژی مثبت در خانه جریان داشته باشد. احتمال دارد بخواهید در طول این پروسه خانه خود را ترک کنید. سعی کنید بعد از بازگشت مقداری مریم گلی در خانه بسوزانید.

۲. پاک کردن بهم ریختگی ها

یکی از بزرگ ترین منابع استرس و انرژی در هر خانه ای به هم ریختگی ها هستند. بهم ریختگی موجب می شود اتاق شلوغ و نامرتب به نظر برسد و شما نیز احساس ناخوشایندی داشته باشید. به همین دلیل سعی کنید به هم ریختگی های غیر ضروری را از خانه خود حذف کنید تا گرما و نور به خانه شما وارد شود. اگر مشخص نیست چه چیزی باید بماند یا برود، بهتر است کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که از کدام شی بیشتر استفاده می کنید. آیا شما واقعا به آن وسیله نیاز دارید؟ آیا با چیز دیگری جایگزین می شود؟ شما می توانید با قرار دادن موقت اشیاء در انبار انرژی خانه خود را بیشتر کنید.

۳. استفاده از سنگ نمک در اتاق

اگر در خانه ای سکونت دارید که انرژی منفی در آن محبوس است، سعی کنید در گوشه و کنار هر اتاق مقدار کمی نمک بپاشید یا از سنگ نمک استفاده کنید. این کار موجب می شود ارتعاشات بد خارج شوند و به تمیز کردن فضا کمک می کند. بعد از چند روز، نمک را با جارو پاک کنید و آن را دور بیندازید تا انرژی منفی را از بین ببرید. از سوی دیگر از یک یا چند لامپ نمکی برای تصفیه فضای اتاق یا هوا استفاده کنید. استفاده از این وسایل به دفع انرژی منفی از خانه کمک می کند.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

  •  آرون گروپس

۴. استفاده از بخور خشک

بوی بخور از لحاظ روحی و معنوی فضای خانه را تلطیف می کند. علاوه بر این موجب می شود شخص احساس آرامش داشته باشد و فضا نیز آرام تر می شود. این کار به دفع انرژی منفی از خانه کمک می کند.

۵. استفاده از زعفران

ادویه زعفران به دفع انرژی منفی از خانه کمک می کند. فرقه بودایی بر این باور است که انرژی های شیطانی از بوی تند زعفران تنفر دارند و به همین علت این ادویه باعث دفع انرژی منفی می شود. اجازه دهید بوی خوشایند زعفران در خانه پخش شود تا انرژی منفی از بین برود. علاوه بر این استفاده از رنگ درخشان زعفران باعث می شود انرژی مثبت در خانه افزایش پیدا کند.

۶. سوزاندن کندر

سوزاندن کندر و پخش شدن بوی آن در خانه انرژی های منفی را از بین می برد. اگر به این ماده دسترسی نداشتید، از زغال سوخته استفاده کنید.

۷. گوش دادن به موسیقی با فرکانس بالا

نواختن موسیقی با ویبراسیون بالا موجب می شود انرژی مثبت در خانه ایجاد شود. همه افراد به این موضوع آگاه هستند که موسیقی های گوناگون چه تأثیری در روحیه شخص ایجاد می کنند. هر نوع موسیقی که به داشتن احساس بهتر در شما کمک کند باعث از بین بردن انرژی منفی نیز می شود.

راه های ساده برای دفع انرژی منفی از محیط

۸. استفاده از سنگ های آرامش بخش

برای دفع انرژی منفی از خانه از سنگ های آرامش بخش استفاده کنید. سنگ های آرامش بخش انرژی منفی را از خانه دور می کنند. بهتر است برای خرید این سنگ ها از یک کارشناس سنگ شناسی کمک بگیرید.

۹. استفاده از آینه ها

معمولا آینه ها نقش مهمی در فنگ شویی خانه ها دارند و به دفع انرژی منفی از خانه کمک می کنند. آینه ها با بازتاب نور خانه را روشن تر و دلبازتر نشان می دهند. علاوه بر این آینه ها به بزرگ شدن فضای خانه کمک می کنند. پیشنهاد می شود در اتاق نشیمن از آینه استفاده کنید. قرار دادن یک یا چند آینه به صورت استراتژیک در اطراف خانه به افزایش نوردهی محیط کمک می کند و به آن روشنایی می بخشد. تنها باید مطمئن شوید که آینه انرژی مثبت را در منزل شما منعکس می کند.

۱۰. سوزاندن چوب معطر

سوزاندن یک مخروط یا چوب باعث آزاد شدن هر گونه ارتعاش بد و انرژی سمی می شود و فضای خانه را شادتر نشان می دهد. پالو سانتو یک نوع چوب معطر است که بومی آمریکای جنوبی است و از آن به عنوان بخور هم استفاده می شود. این چوب یک پاک کننده انرژی قوی است. کافی است یک سر چوب را بسوزانید و بگذارید دود به طور کامل در خانه پخش شود. این کار موجب دفع انرژی منفی از خانه می شود.

راهکارهای دفع انرژی منفی از خانه

۱۱. استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های تیره نشان دهنده شخصیت هستند. اما اگر حس خوبی ندارید، این رنگ ها می تواند به پخش شدن انرژی منفی در شما منجر شود. به همین دلیل بهتر است از رنگ های تیره اجتناب کنید. زیرا انرژی منفی به شما انتقال می دهند و موجب می شوند فضای خانه کوچک تر به نظر برسد.

۱۲. روشن تر کردن خانه

زندگی در یک خانه تیره و تاریک تأثیر زیادی در اضطراب و افسردگی دارد. سعی کنید از رنگ های روشن برای طراحی دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. علاوه بر این اضافه کردن رنگ های روشن فضای خانه را روشن تر و دلبازتر نشان می دهد. فضای روشن شادی و نشاط را به منزل شما هدیه می دهد. برای این منظور بهتر است از آباژور سنگ نمک استفاده کنید.

۱۳. استفاده از شمع ها

از دیرباز تا کنون شمع ها با معنویت همراه بوده اند. از شمع ها برای مدیتیشن و دیگر اعمال منفی می توان استفاده کرد. می توانید در اطراف خانه از شمع ها استفاده کنید تا انرژی مثبت درون خانه شما جریان داشته باشد. توجه داشته باشید فقط بهتر است از شمع های با کیفیت بالا استفاده کنید. شمع های ارزان قیمت از رایحه های مصنوعی و موم پارافین درست شده اند و احتمالا دارای مواد شیمیایی مضر هستند.

استفاده از شمعدان سنگ نمک به دلیل داشتن شمع و سنگ نمک موجب می شود انرژی بیشتری در خانه شما جریان داشته باشد. اما به دلیل داشتن سنگ نمک و شمع اجازه می دهد انرژی مضاعف به خانه شما وارد شود.

راهکارهای پاکسازی خانه از انرژی منفی

۱۴. توجه به نورپردازی منزل

نور روی سلامت جسمی، عاطفی و روحیه فرد تأثیر زیادی می گذارد و برعکس آن تاریکی نقش زیادی در جذب انرژی منفی دارد. به همین خاطر سعی کنید در طول روز از نورهای طبیعی استفاده کنید. این نور موجب افزایش انرژی، افزایش اشتها و کاهش افسردگی می شود. سعی کنید فقط شب ها از نور مهتابی استفاده کنید.

۱۵. دور کردن وسایل شکسته از خانه

نگهداری اشیاء شکسته از لحاظ فنگ شویی تأثیر ناخوشایندی در خانه ایجاد می کنند. این وسایل در درون خود انرژی منفی دارند. در نتیجه بهتر است آن ها را مرمت کنید یا به طور کامل دور بیندازید و جایگزین بهتری برایشان پیدا کنید.

۱۶. استفاده از کریستال

بسیاری از مردم سراسر جهان برای پاکسازی و محافظت از بدن، مشاغل و خانه خود از کریستال های شفابخش استفاده می کنند. بهتر است یک کریستال را در قسمتی از خانه خود بگذارید که نیاز است انرژی منفی آن نقطه حذف شود. سنگ های قیمتی محافظ نظیر سیترین، چشم ببر، تورمالین سیاه، ابسیدین و آمتیست به دفع انرژی منفی از خانه کمک می کنند. یکی دیگر از اشیاء مناسب برای پاکسازی انرژی منفی استفاده از کریستال سنگ نمک است.

۱۷. استفاده از گیاهان آپارتمانی

استفاده از گیاهان آپارتمانی سالم موجب می شود فضایی که در آن قرار دارید دلبازتر به نظر برسد و انرژی مثبت در آن مکان جریان داشته باشد. گیاهان در فرد احساس شادی ایجاد می کنند. علاوه بر این آن ها به تصفیه هوا کمک خواهند کرد. اگر به دنبال این هستید که فضای خانه خود را سرشار از شادی و نشاط کنید، در خانه خود چند گل و گیاه پرورش دهید.

ساده ترین راه دفع انرژی منفی از خانه

۱۸. اسپری کردن روغن نارنج در خانه

روغن نارنج تازه محیط خانه را به شدت مطبوع می کند و انرژی و احساسات منفی را از بین می برد. بهتر است چند قطره از این روغن را در آب ریخته و آن را در سراسر خانه اسپری کنید.

۱۹. استفاده از مریم گلی

بهتر است اتاق خود را با سوزاندن یک بسته مریم گلی خشک تمیز کنید. همان طور که اشاره کردیم مریم گلی به پاکسازی خانه کمک می کند و زمانی که سوزانده شود، انرژی منفی را به طور کامل آزاد می کند. اجازه دهید یک دسته مریم گلی ۱۰ تا ۲۰ ثانیه بسوزد تا انرژی منفی پاکسازی شود.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در پایان پیشنهاد می کنیم مقالات تخلیه انرژی منفی، دوری از افراد انرژی منفی و انرژی منفی چشم را نیز مطالعه فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *