دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

کوه کایلاش هند و جاذبه های اسرار آمیز آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

کوه کایلاش یک کوه های اسرارآمیز و دیدنی بوده که ویژگی های زیادی دارد. این نواحی علاقه مندان زیادی داشته و با ویژگی های مهمی از آن آشنا خواهید شد.

کوه کایلاش از کوه های اسرارآمیز هند بوده که به عنوان یک مکان مقدس از آن یاد می شود. این کوه ها دارای طبیعت بکری بوده و در ادامه با مهم ترین ویژگی های آن آشنا می شوید.

طبیعت اسرارآمیز کایلاش

معرفی کوه کایلاش:

در کتاب های مقدس درباره این کوه اینگونه عنوان می شود که اگر فردی فه ارتفاعات و قله های این‌ کوه صعود کند، گناهان او پاک می شود. هر ساله افرادی از پیروان مذاهب گوناگون به این نواحی سفر کرده و از تماشای این کوه ها و دامنه های آن لذت می برند.

کوه های کایلاش

اسرار کایلاش:

اسرار زیادی درباره این کوه وحود داشته که هنوز برخی از آن ها فاش نشده اند. این کوه ها در میان ادیان بودایی، چین، هند و … نیز اهمیت زیادی دارد. هندوها این کوه را به عنوان محل سکونت شیوا یک مکان مقدس می دانند و آن را می پرستند.

جالب است بدانید این ارتفاعات به عنوان مرکز جهان کشف و شناخته می شود. این کوه در واقع محور چرخش کره آسمانی محسوب می شود. در کتاب های اساطیری نیز نام این رشته کوه ها عنوان شده اند. فاصله این کوه ها تا انگلستان و قطب شمال به یک اندازه است و از این جهت آن را مرکز جهان می دانند.

کوه کایلاش

  •  آرون گروپس

هیچ کس به قله صعود نکرد! بسیاری از کوهنوردان قصد دارند تا به این کوه ها بروند ولی توانایی صعود نداشته اند. شرایط این کوه ها به طور ویژه ای بوده و به همین خاطر صعود به آن را چالش هایی رو به رو است.

پلکان میان زمین و بهشت:

در بسیاری های کتب مقدس هندوها و بودا اشاره می شود که این کوه مرزی میان بهشت و زمین است. این کوه دارای شیب های هرمی بوده و امکان لغزش در زمان کوهنوردی در این نواحی بالا است‌ از این جهت باید با احتیاط بیشتری مسیر را طی کنید. کوه کایلاش کوه هایی با این ویژگی ها علاقه مندان زیادی دارد.

سفر به کایلاش

کوهی شبیه اهرام مصر:

خیلی ها می گویند که این کوه ها همانند اهرام مصر بوده و از این حیث نیز دارای اهمیت زیادی هستند. این کوه ها مرتفع بوده و یک سری رشته های وسیع می باشند. قرن های متمادی در این زمینه بررسی هایی انجام گرفته و نشان می دهد که این کوه ها نزدیک به اهرام مصر می باشند. در فصل های مختلفی از سال روی این کوه ها را پوشیده از برف مشاهده می کنید.

سفر در زمان:

یکی دیگر از شگفتی هایی که درباره این کوه ها به دست می آید، سفر در زمان است. کوهنوردان و جهانگردان با سفر به این کوه ها می توانند تجربه سفر به زمان را داشته باشند اما چگونه؟ این امر به دلیل سفر برخی کوهنوردان بوده که می گوید، بعد از بازگشت انگار چند سالی پیر شده بودند. حالا این امر به دلیل سختی های مسیر صورت گرفته که در این صورت آن را سفر به زمان می نامند.

چشم انداز کایلاش

امروزه این کوه ها از مکان های دیدنی هند برای علاقه مندان بوده و ویژگی های زیادی دارد. اعمیت این کوه ها به دلایل مختلفی است. جاذبه های هندوستان متنوع بوده و شما عزیزان می توانید با دیدنی های جیپور هندوستان و ویژگی های آن نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *