دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سفر به روستای لایزنگان و تماشای دیدنی های آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۴ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان با دیدنی های استان فارس هستید در این بخش می توانید با روستای لایزنگان از توابع داراب آشنا شوید. این روستا دیدنی های زیادی دارد.

روستای لایزنگان یکی از روستاهای دیدنی و بکر در استان فارس بوده که علاقه مندان زیادی دارد. این روستا یکی از جاذبه های دیدنی داراب بوده و علاقه مندان زیادی دارد.

چشم انداز لایزنگان

روستای لایزنگان برای سفر:

خیلی از گردشگران این روستا را به عنوان سرزمین گل های محمدی می شناسند. نوع بافت و معماری های این‌ روستا نیز در نوع خود ویژه است. این روستا در نواحی سردسیری واقع شده و دارای باغ های زیبا و تماشایی است.

دهکده لایزنگان

این روستا در میان آثار دیدنی یونسکو نیز به ثبت رسیده و از این حیث علاقه مندان زیادی دارد. مردم این شهر سبک‌ زندگی خاصی داشته و دارای ویژگی های فرهنگی زیادی هستند که شما با جذابیت های فرهنگی فوق العاده آن آشنا می شوید.

این روستا جاذبه های گردشگری فوق العاده ای برای علاقه مندان و هر ساله گردشگران زیادی از زیبایی های این‌ نواحی دیدن‌ می کنند. این روستا از مکان های دیدنی فارس بوده و شما علاقه مندان با زیبایی های آن آشنا می شوید.

سفر به لایزنگان

  •  آرون گروپس

موقعیت روستا:

این روستای دیدنی در فاصله ۷۵ کیلومتری داراب واقع شده است. این منطقه از توابع استان فارس بوده و این نواحی را به عنوان یکی از بهترین مناطق گل محمدی بوده و در فصل بهار زیبایی خارق العاده ای دارد.

شرایط آب و هوایی:

این روستا آب و هوای نسبتا سردسیری داشته و به دلیل قرارگیری کوهستان های مرتفع در این نواحی نیز اهمیت دارد. بهتر است تا برای سفر به این نواحی فصل تابستان و بهار را انتخاب کنید. در این فصل شرایط آب و هوایی معتدل بوده و موقعیت مناسبی برای گردشگران وجود دارد.

روستای لایزنگان

این روستای جذاب را می توانید از بالای تپه ها و ارتفاعات نیز نظاره گر باشید. دز اطراف این روستا نیز دهستان های دیگری واقع شده اند که در نوع خود زیبا و تماشایی می باشند.

روستای لایزنگان یکی از نواحی بکر و زیبا در ارتفاعات کوهستانی با شمار می آید. همانطور که اشاره شد این روستا یک موقعیت سردسیری و کوهستانی داشته از این جهت بارش های این‌ نواحی بالا بوده و موقعیت مناسبی دارد.

زیبایی های لایزنگان

دیدنی های روستا:

این روستا ویژگی های گردشگری فوق العاده ای داشته و زیبایی های زیادی را به سوی شما گردشگران می کشاند. از مهم ترین جاذبه های این‌ روستا نیز توان به با غارهای آن اشاره کرد. این غار در دل کوه های نواحی قرار دارد. غار معدن گاه،  غار لای سنه، غار پیرنو، باغ کر و … از مهم ترین زیبایی های این‌ نواحی ایجاد برای گردشگران به شمار می آیند.

دیدنی های داراب با ویژگی های فوق العاده برای گردشگران در این بخش قرار داده شده است که شما عزیزان با ویژگی های آن آشنا می شوید. این روستا دیدنی های متنوع دیگری نیز داشته و مورد توجه شما علاقه مندان می باشد.

طبیعت لایزنگان

زیبایی های این روستا را می توانید با زندگی چند روزه در میان مردم این روستا بیشتر درک کنید. مردمان این روستا نیز ویژگی های فرهنگی فوق العاده ای داشته و شما با سبک زندگی و ویژگی های فرهنگی زیادی از مردمان این منطقه آشنا خواهید شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *