دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدنی های زاغمرز با چشم اندازهای فوق العاده

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان به دیدنی های زاغمرز هستید در این بخش می توانید با مناظر فوق العاده این نواحی آشنا شوید. این مناطق آب و هوای فوق العاده ای دارد.

دیدنی های زاغمرز با زیبایی ها و چشم اندازهای فوق العاده خود مورد توجه هستند و شما نمایی زیبا از ان را مشاهده می کنید.

آشنایی با زاغمرز

معرفی دیدنی های زاغمرز:

این روستا زیبایی های و چشم اندازهای فوق العاده ای داشته که شما از نزدیک با آن رو به رو هستید.‌ این روستا در شهرستان بهشهر و استان مازندران قرار دارد. مهم ترین شرکت ها در این نواحی واقع شده و می توان از جمله آن ها به بندر امیرآباد، حیات وحش میانکاله و … اشاره کرد.

مکان های فرهنگی زاغمرز

در سال های اخیر علاقه مندان و گردشگران زیادی از زیبایی های این نواحی دیدن‌ می کنند. این منطقه تا دو قرن عاری از سکنه بوده و این نواحی از خاندان قدرتمند و توانای افشاریه و زندیه هستند.

این نواحی محصولات زیادی داشته و دارای مرکبات، هندوانه، برنج و … می باشند. این قطب گردشگری توریستی زیبایی های زیادی داشته و شما از نزدیک با زیبایی های ان آشنا شوید.

 

  •  آرون گروپس

زاغمرز کجاست؟

طزاغمرز روستایی است در نکای مازندران که از بخش توابع بهشهر بوده و به دلیل طبیعت بکر و ویژه خود علاقه مندان زیادی دارد. حیات وحش میانکاله بخشی از زیبایی های این نواحی به شمار می آید. طبیعت گردی در این نواحی تجربه ای خاص برای شما عزیزان است. این منطقه از توابع و مکان های دیدنی مازندران به شمار می آید.

سفر به زاغمرز

سابقه تاریخی زاغمرز:

پیشینه تاریخی اوملکی یا عبدالملکی به دوران پیش از اسلام باز می گردد. در این روستا چهار طایفه پاشاکلاهی، چهار بینچه، کلسوند و شاه قلی قرار داشته که از نزدیک با زیبایی های آن آشنا می شوید.

ساکن این چهار قلعه نیز به زبان مازندرانی مسلط هستند. در عین حال این مناطق زبان کردی و اصالت آن را از بین نبرده اند. این مجموعه دارای مرداب دیدنی با مناظر و چشم اندازهای فوق العاده ای بوده که از نزدیک نمای آن را مشاهده می کنید. در ادامه با دیدنی های زاغمرز آشنا می شوید.

مرداب لپو:

این مرداب نیز زیبایی و مناظر فوق العاده تماشایی داشته که از دیدن آن لذت می برید. این‌ مرداب در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی تماشایی است. قو، اردک سر، چنارها و … از مهم ترین گونه های جانوری بوده و شما با تماشای مناظر آن نیز تجربه ای خاص خواهید داشت.

دریاچه های زاغمرز

این مجموعه مرداب با عنوان پلنگان، شیرخان و لپو شناخته می شوند که مجموعه های دیدنی و ویژه ای هستند. این مرداب ها در فاصله چند کیلومتری از دریای خزر قرار دارند. در واقع این مرداب های دیدنی بخش مهمی از دریای خزر به شمار می آیند. در زمستان و دیگر فصل های سال این نواحی زیستگاه مهمی به شمار می آیند.

زیستگاه مرداب:

در پیاییز، زمستان این منطقه از زیستگاه غنی برخوردار می باشد. انواعی از پرندگان مهاجر شامل قو، اردک سر حنایی، چنگر و … از مهم ترین پرندگان موجود در این زیستگاه به شمار می آیند. شما با تماشای این زیستگاه ارزشمند و زیبا یک تجربه عالی و خاص دارید. این نواحی همچنین طبیعت بکر و ویژه ای دارند.

دیدنی های زاغمرز

اقامت در زاغمرز:

شما بعد از گشت و گزار در زاغمرز و قدم زدن در سواحل دریایی می توانید به اقامتگاه خود رفته و استراحت کنید. اقامتگاه های این نواحی سنتی و دارای مناظر فوق العاده ای هستند.

در فصل های مختلفی از سال امکان اقامت در این مکان ها را دارید. این نواحی و اقامتگاه ها از مکان های دیدنی نکا محسوب می شند. هر ساله گردشگرن زیادی از زیبای این مناطق دیدن می کنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *