دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدنی های لامرد و نقاط گردشگری زیبای این شهر

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان به دیدنی های لامرد هستید در این بخش می توانید با زیبایی های این‌ منطقه و حیات وحش آن آشنا شوید.

یکی از جاذبه های دیدنی متنوع که در این بخش توجه شما علاقه مندان را جلب می کند، دیدنی های لامرد با تنوعی از زیبایی های فوق العاده خود در این بخش قرار داده شده است که با آن آشنا می شوید.

دیدنی های لامرد را بشناسید:

این شهر در جنوب استان فارس واقع شده است و زیبایی های زیادی دارد. آشنایی با جاذبه های فرهنگی این نواحی نیز مورد توجه بوده که شما در این بخش زیبایی های زیادی از آن را می شناسید.

باغ ها، سنگ نوشته ها، آسیاب ها، چشمه ها و … از مهم ترین دیدنی های این‌ منطقه به شمار می آیند و شما با زیبایی های آن آشنا خواهید شد.

جاذبه های طبیعی:

دیدنی های طبیعی این نواحی نیز علاقه مندان زیادی دارد. چشمه های آب گرم با وجود خواص مهم خود از مهم ترین زیبایی ها و مناظر این نواحی به شمار می آیند.‌ باغات، نهرهای آب، دامنه های سرسبز و … از مهم ترین زیبایی های طبیعی این منطقه هستند و شما علاقه مندان را به سوی خود می کشاند.

این نواحی آب و هوای فوق العاده ای داشته و در فصل های مختلفی از سال می توانید به این نواحی سفر کرده و از زیبایی های آن دیدن کنید. علاوه بر این جاذبه های طبیعی و دیدنی می توانید با بازار دهشییخ و زیبایی های آن نیز آشنا شوید.

نقش برجسته سراب بهرام:

این نقش برجسته ها متعلق به زمان ساسانی بوده و تصاویر حک شده بر روی این نقش های برجسته ها نیز در نوع خود ویژه و زیبا هستند. در این سازه که منسوب به بهرام دوم پادشاه ساسانی بوده و مشاهده می کنید که شمشیرهای خود را در زمین فرو برده است.

سنگ نوشته های لامرد

  •  آرون گروپس

منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگخور:

این منطقه نیز یکی دیگر از دیدنی های زیبا بوده و دارای حیات وحس بکری است نه از نزدیک مشاهده می کنید‌. برای بازدید از این نواحی می توانید به فاصله  ۸۵ کیلومتری لامرد بروید. این کوه ها دارای ارتفاعات زیبا و مناظر فوق  العاده ای هستند.

ارتفاعات لامرد

قلعه اشکنان:

اشکنان در شرق لامرد واقع شده و قدمت آن به زمان قاجاریان باز می‌ گردد. مصالح به کار رفته در این بنا نیز خشت، اهک، سنگ و … هستند‌. قسمتی از دیواره های این بنا نیز دارای دو برج و قلعه بوده که شما از تماشای آن لذت می برید. در میان این قلعه عمارتی کلاه فرنگی مشاهده می کنید.

سفر به لامرد

تنگ ترمان:

این تنگه نیز زیبایی های بکر و ویژه ای برای علاقه مندان دارد. در فصل گرما نیز این نواحی منطقه ای بکر و مناسب هستند که شما از آب و هوی بکر آن لذت می برید. در گذشته این نواحی نیز برای  کشاورزی و دامداری مناسب بوده و دارای انواع چشمه های آب طبیعی است.

دیدنی های لامرد

بازار بزرگ دهشیخ:

از دیگر دیدنی های لامرد می توان به این بازار اشاره کرد. بازاری در فاصله ۱۰ کیلومتری شرق لامرد که برای خرید مکان فوق العاده ای است. سفر به این بازار هزینه کمی دارد و می توانید انواعی از خریدها را داشته باشید.

بازارهای لامرد

 

این نواحی از مکان های دیدنی فارس بوده و علاقه مندان زیادی دارد. هر ساله گردشگران زیادی از زیبایی های این نواحی دیدن می کنند. شما می توانید با زیبایی های این نواحی نیز بیشتر آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *