دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

نکات ریز و درست مدیریت مالی در زندگی مشترک

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۸ بهمن ۱۴۰۲
  • ۰

مدیریت مالی در زندگی مشترک را در این مطلب به صورت کامل برایتان مورد بررسی قرار می دهیم و شما می توانید اطلاعاتی خوب و مفید در این زمینه کسب کنید و در نهایت زندگی بهتری برای خودتان و همسرتان بسازید.

مدیریت مالی در زندگی مشترک یکی از واجب ترین ها می باشد و شما اگر نتوانید این مدیریت ها را انجام دهید قطعا در آینده ای نه چندان دور دچار مشکلاتی خواهید شد. بدهی ها و قرض هایی که معمولا در اثر مدیریت نا درست ایجاد می شود امکان دارد زندگی شما را به خطر بیندازد و طرف دیگر شما را بسیار آزرده خاطر نماید از این رو در ادامه اطلاعاتی بسیار سودمند در این زمینه به شما می دهیم تا بتوانید با استفاده از ان این مسئله را از بین ببرید.

   نکات مهم در خرج کردن پول زندگی متاهلی

ترفند هایی برای مدیریت مالی در زندگی مشترک

باید بدانید که مدیریت مالی در زندگی متاهلی تفاوت هایی با زندگی مجردی دارد وش ما نیز نمی توانید بر اساس قبل برای خودتان خرج کنید و پس انداز های شما باید در بر دارنده تمامی اهداف مشترک شما باشد در غیر این صورت ممکن است فرد دیگر از شما ناراحت شده و زندگی شما بابت این موضوع کدر خواهد شد. معمولا افرادی که وارد زندگی متاهلی می شوند باید بدانند که گاها دیگر پول های شان تنها برای خودشان نخواهد بود و بخشی از آن به شخص دیگری تعلق دارد و دیگر این پس انداز ها منفعت های شخصی ندارند و این افراد باید باید بدانند که کارهای ان ها به صورت اشتراکی می باشد و باید در کار ها به صورت منفعلانه عمل نکنند.

در واقع این مشکلاتی می باشند که افراد بعد از مجردی با آن رو به رو می شوند و در ادامه قرار است اطلاعاتی در مورد نحوه درست مدیریت مالی در زندگی مشترک را به شما آموزش دهیم تا در این زمینه با مشکلات بسیار کم تری رو به رو شوید. جالب است بدانید مکه مسائل مالی در هر دوره ای از زندگی دارای اهمیت بالایی می باشد و اگر شما نتوانید در دوره های مختلف زندگی ان را مدیریت کنید قرار است با مشکلات بی شماری در زندگی تان رو به روش شوید.

در واقع اگر پول های خود را بدون هدف و بدون نیاز سنجی های خود خرج کنید تا آخر ماه بعد به مشکل می خورید. اهمیت این موضوع در زندگی مشترک دو برابر می شود و شما نه تنها باید به فکر خودتان بلکه باید به فکر فرد دیگری نیز باشید زیرا او نیز با شما زندگی خواهد کرد و شما باید بتوانید با یک دیگر هزینه ها را تامین کرده و زندگی تان را بهبود بخشید. در اصل باید بدانید که این مدل از مدیریت ها با زندگی مجردی دارای چهارچوب های یکسانی می باشد و تنها در برخی از انشعاب هایی که دارد با زندگی مجردی متفاوت تر خواهد شد و همراه ما باشید تا با اصول اصلی این کار آشنا شوید.

مدیریت مالی در زندگی مشترک

  •  آرون گروپس

مدیریت کردن دو نفره

اصلی ترین راز این  که بتوانید هزینه های زندگی مشترک را تامین کرده و زندگی آرام و خوبی را برای خودتان تهیه کنید این است که اصل اساسی در زندگی تان را رعایت نمایید و سعی کنید این کار را به صورت مشترک انجام دهید و مدیریت یک نفره می تواند منجر به دیده نشدن نیاز های طرف مقابل شما شده و در نهایت دلخوری هایی را ایجاد می نماید. این موضوع نه تنها برای زوج هایی می باشد که هر دوی آن ها شاغل هستند بلکه برای افرادی نیز مفید خواهد بود که تنها یک نفر از آن ها کار می کند.

در این میان یادتان باشد که به هیچ عنوان بحث صمیمیت در نظر گرفته نخواهد شد و مشارکت در تصمیم گیری ها در مورد بودجه خانه یکی از مسائلی است که هر طرف چه شاغل باشد و چه نباشد باید در آن مشارکت داده شود. در واقع هر فردی با توجه به نقشی که در خانه دارد می تواند نیاز های بسیار متفاوتی نیز داشته باشد و مدیریت کردن یک طرفه نمی تواند این نیاز ها را پاسخ دهد.

داشتن صداقت

یکی از مهم ترین کار هایی که در زندگی مشترک نیاز است  تا آن را انجام دهید این است که با همسر خودتان صادق باشید و باید بدانید که این موضوع می تواند در پیشگیری از مشکلات اقتصادی در زندگی زناشویی نیز بسیار مناسب باشد. مدیریت کردن بودجه خانه بدون این که با همسر خودتان صادق باشید درست نمی باشد و از ارزشی برخوردار نخواهد بود. بهترین راه برای شما این است که از ریز و درشت ترین مسائل نیز با همسر خود حرف بزنید و هزینه های ضروری مانند هزینه های درمانی و بدهی های کوچک و بزرگ را بپرسید و اگر سوالی در این زمینه از شما شد به راحتی و با صداقت کامل در این زمینه توضیحاتی بدهید.

در واقع ابتدایی ترین گام برای این که بتوانید مسائل مالی را مدیریت نمایید این است که از یک دیگر آگاه باشید و شرایط یک دیگر را بدانید و نسبت به یک دیگر اعتماد کامل داشته باشید. پنهان کاری ها می تواند تاثیرات بدی روی زندگی تان داشته باشد و منجر به رنجش طرف مقابل شما شود.

مدیریت مالی در زندگی مشترک

پس انداز کردن

پس انداز کردن می تواند تاثیرات زیادی روی مدیریت کردن مال و اموال شما داشته باشد از این رو نباید آن را دست کم بگیرید. اگر بتوانید این کار را با توجه به تعریفی که دارد انجام دهید در کسری از زمان می توانید تمامی بدهی های خود را داده و در نتیجه برای آینده خود مبلغی هنگفت را پس انداز نمایید. در واقع پس انداز کردن به معنای محرومیت از تفریح ها و کم خرجی نمی باشد بلکه شما باید هزینه های خودتان را مدیریت کنید و آینده ای بهتر برای خودتان بسازید.

خرج کردن زیاد و غیر ضروری در روز های ابتدایی اول ازدواج جزئی از شیرینی های این روز ها می باشد و هیچ فردی نتوانسته است در این روز ها از این موضوع شانه حالی نماید ولی باید بدانید که این بریز و بپاش ها می تواند تاثیرات بدی را بر روی زندگی تان داشته باشد و اگر این موارد ادامه دار شوند می توانند بدهی های سنگینی بر دوش شما به جای بگذارند و تنها راهی که می توانید از پس این روز ها بر بیایید این است که تمرین کنید تا پس انداز کرده و تمامی پول های خود را در ابتدای ازدواج حرج نکنید.

بودجه بندی کردن درست

بعد از این که هزینه ها را یادداشت کردید و برآورد کردید که چه مبلغی در ماه برای خانه ضروری است باید با مک یک دیگر تمامی این موارد را نمره دهی کنید و ضروری ترین ها را بررسی کنید. سعی کنید از رویا پردازی دست بردارید . کار هایی که از عهده خرج های شما بر نمی آید را انجام ندهید. سعی کنید صلاح خانواده را بر صلاح فردی ترجیح دهید.

بودجه بندی کردن یکی از ساده ترین راه هایی می باشد که می تواند در مدیریت مالی در زندگی مشترک به شما کمک کند و یادتان باشد  که این موارد باید برای همه خانواده ضروری باشند و نه تنها شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید. برای این که بودجه بندی ها را به درستی انجام دهید می توانید از برنامه هایی که روی این موضوع تهیه شده اند استفاده نمایید.

مدیریت مالی در زندگی زوج ها

داشتن حساب های جدا

یک اشتباه رایج در میان عروس ها و داماد های تازه این است که حساب های مشترک دارند. باید بدانید که این کار می تواند مشکلاتی را در این میان برایتان ایجاد نماید و اگر می خواهید به مدیریت مالی در زندگی مشترک دست پیدا کنید باید حساب های جدا داشته باشید. در واقع بسیاری از افراد از این موضوع می ترسند که این مورد را با همسر خودشان در میان بگذارند زیرا فکر می کنند در زندگی مشترک تمامی هزینه ها باید از حساب مشترک خرج شود که این موضوع از ریشه اشتباه می باشد.

داشتن حساب های جدا بدین معنا نمی باشد که شما در مدیریت کردن خرج های خانه دخیل نمی باشید و در تصمیم گیری ها خود سر هستید بلکه بدین معنا می باشد که شما هر دو نفر دارای استقلال مالی هستید و داشتن این حساب ها نمی تواند نشانه ای از شکست در این مدیریت ها نخواهد بود. در واقع شما برای این که مدیریت بهتری در این زمینه داشته باشید نیاز به حساب های جدا و مشترک با هم دارید.

هدف های بلند مدت و کوتاه مدت داشتن

داشتن هدف در زندگی مجردی و متاهلی بسیار ضروری می باشد و اگر می خواهید زندگی مالی بهتری داشته باشید باید هدف های خودتان را بنویسید زیرا نوشتن می تواند تاثیرات زیادی بر روی زندگی تان داشته باشد و شما می توانید با نوشتن اولویت های این اهداف را دریابید. در بسیاری از شرایط نوشتن نمی تواند شما را از خرج های غیر ضروری دور کند. هرچه اولویت ها در زندگی مشترک هم سو تر با یک دیگر باشد رسیدن به ان ها ساده تر خواهد بود. همچنین شما می توانید از نظرات فرد مقابل خود برای رسیدن بهتر به این مسیر استفاده کنید و سریع تر به موفقیت برسید. مثنوی معنوی در ستایش مشورت کردن برای رسیدن به اهداف خود نوشته است که :

عقل قوت گیرد از عقل دیگر  /  نی شکر کامل شود از نی شکر

پس انداز پول در زندگی

پذیرفتن واقعیت ها

داشتن نگاه مثبت به آینده یکی از ملزومات زندگی خوب می باشد ولی این مورد را از یاد نبرید که فراموش کردن واقعیت ها در این روش می تواند تاثیرات منفی بر روی زندگی تان داشته باشد. در واقع شما نمی توانید بدون این که از پس نا امیدی ها بر بیاید زندگی خوبی برای خودتان بسازید ولی غرق شدن در خیال ها نیز می تواند برای زندگی تان خطر ساز باشد.

سعی کنید انتظار های زیادی از یک دیگر نداشته باشید و انتظار های شما در حد متوسط باشد تا بتوانید با ناکامی هایی که ممکن است در این زمینه با ان ها مواجه شوید شما را زود رنج و ناراحت نکند. پذیرفتن واقعیت های زندگی توام با مشکلات و پستی ها و بلندی های می باشد  در این میان مشکلات مالی نیز می تواند گود ترین چاله های زندگی مشترک باشد.

زندگی کردن رویی یک ریتم

زمانی که انتظار های شما از همسرتان هم خوانا با یک دیگر نمی باشد  دو سطح متفاوت در خانه برقرار می شود و این موضوع می تواند بر دستیابی در تعادل مالی تاثیرات زیادی داشته باشد. بلند پروازی ها و ولخرجی های یک طرف نباید زحمت و رنج زیادی را با خودش برای فرد مقابل به دنبال داشته باشد. تفاوت های شخصیتی برای زن و مرد اصلا بد نمی باشد و گاها این تفاوت ها می توانند سازنده باشند ولی تفاوت های فرهنگی و فاصله ای می تواند جرقه ساز مشکل های بزرگ در خانواده باشد و مشکلات بد مالی را با خودش به همراه داشته باشد. قبل از این که برای ازدواج اقدام کنید بهتر است از روانشناس ها در این زمینه ها کمک بگیرید و تست های مهمی را در این زمینه انجام دهید.

زوج ها و مشکلات مالی

تفاوت های فرهنگی که می تواند ناشی از میزان درآمد باشد عمیق ترین گودال ها را در زندگی شما ایجاد می کنند از این رو سعی کنید در این زمینه از آن ها دوری کنید زیرا این گودال ها به  این زودی ها جبران نخواهد شد. اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه اطلاعاتی دیگر در مورد محبت زیاد به همسر و تاثیر همسر بر شخصیت نیز می توانید مشاهده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *