دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

روتین پوستی بعد از اصلاح صورت و نکات ریز و درشتی که باید بدانید

  • شقایق ایران دوست
  • ۱ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

روتین پوستی بعد از اصلاح بسیار اهمیت دارد و شما نیز می توانید با داشتن اطلاعاتی در این زمینه از بروز بسیاری از مشکلات پوستی پیشگیری کنید. برای دریافت اطلاعاتی بیش تر در این زمینه همراه ما باشید.

بند انداختن یکی از رایج ترین مواردی می باشد که شما می توانید از ان استفاده کرده و سریعا صورت خود را اصلاح نمایید. داشتن یک روتین پوستی بعد از اصلاح به شما کمک می کند تا بتوانید سریع تر از هر زمان دیگری پوست شفاف و سالمی داشته باشید. در ادامه باید ها و نباید هایی که بعد از اصلاح کردن نیاز است تا ان ها را بدانید را رایتان مورد بررسی قرار می دهیم و شما می توانید در این زمینه ها اطلاعاتی بسیار خوب و مفیدی بدست آورید.

مراقبت از پوست بعد از شیو کردن

آشنایی با روتین پوستی بعد از اصلاح

خانم ها و آقایانی هستند که بعد از اصلاح کردن دچار جوش ها و یا قرمز شدن پوست می شوند و این موارد را می توانید به راحتی و با تنها اندکی رعایت کردن از بین ببرید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد خراب شدن و از بین رفتن پوستتان نخواهید داشت. اگر پوست حساسی دارید باید یک سری از باید ها و نباید هایی را برای بعد از اصلاح کردن بلد باشید در غیر این صورت پوست شما آسیب می بیند.

استفاده از یخ

برای این که بتوانید با جوش های خود بعد  از اصلاح کردن پوستتان مقابله کنید بهترین راه برای شما این است که از یخ استفاده نمایید. استفاده از یخ نباید به صورت مستقیم روی پوست شما باشد زیرا امکان دارد که پوست شما در اثر تماس مستقیم با یخ نیز دچار حساسیت و سوختگی شود. بعد از بند انداختن می توانید مقداری یخ را درون کیسه فریزر بریزید و بگذارید درون پارچه و بعد ان را روی پوست خود قرار دهید. در واقع این روش التهاب ها و قرمزی پوست شما را به شدت کاهش می دهد. استفاده از این روش تنها برای چند دقیقه کافی است و بعد شما می توانید بدون هیچ نگرانی در مورد حساسیت پوستی تان به ادامه کار هایتان برسید.

آلوئه ورا

از دیگر مواردی که می توانید برای کاهش التهاب و جوش های پوستی بعد از اصلاح کردن از آن استفاده کنید آلوئه ورا می باشد. این ژل دارای تاثیرات بسیار زیادی روی پوست می باشد و چون طبیعی تر از هر محصول دیگری است دارای تاثیرات بسیار بالایی بوده و به کاهش التهاب و قرمزی پوست کمک می کند. برای این که از قرمز شدن پوست خود در امان بمانید نیاز است تا بعد از هر بار اصلاح کردن از این ژل استفاده نمایید.

شیو کردن پوست و مراقبت های لازمان

  •  آرون گروپس

استفاده از گلاب

راه دیگری برای این که صورت شما بعد از اصلاح کردن حساسیت ندهد استفاده از گلاب می باشد و کافی است بعد از انجام دادن اصلاح مقداری گلاب رقیق شده با آب را روی پوست خود اسپری نمایید. این کار به کاهش التهاب های پوستی تان کمک می کند و یکی از روتین پوستی بعد از اصلاح به شمار می رود. همچنین این روش به بازیابی بافت طبیعی پوست کمک خواهد کرد و از سایر روش ها موثر تر می باشد.

استفاده از روغن درخت چای

این روغن برای پوست بسیار خوب می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد و می تواند با رادیکال های آزاد که منجر به چروک شدن و خراب شدن و التهاب های شدید پوستی می شود مبارزه نمایید. برای این که صورت شما بعد از اصلاح التهاب نداشته باشد و جوش نزند بهترین و موثر ترین روتین آن استفاده از روغن درخت چای خواهد بود. برای استفاده از این روغن کافی است تا پنبه ای را به آن آغشته کرده و بر روی بخش های مختلفی از پوستتان بکشید. البته بهتر است این روغن را با مقداری روغن زیتون و یا روغن نارگیل ترکیب کرده و بعد به پوست خود بزنید زیرا این روغن بسیار قوی می باشد و می تواند منجر به ایجاد حساسیت های پوستی نیز بشود.

استفاده از آبرسان ها

برای این که پوست شما بعد از اصلاح کردن دچار مشکل نشود بهترین راه این است که سعی کنید آن را مرطوب نگه دارید و در این میان می توانید از انواع آبرسان ها و مرطوب کننده ها استفاده نمایید. سعی کنید مرطوب کننده شما سبک باشد و احساس سنگینی روی پوست شما ایجاد نکند. همچنین این مرطوب کننده ها را صبح و شب استفاده کنید زیرا با این کار به سالم ماندن پوست خود کمک خواهید کرد و یادتان باشد  که این مرطوب کننده نباید حاوی عطر و یا الکل باند در غیر این صورت حاوی اثرات مخربی روی پوست خواهند شد.

مراقبت های لازم بعد از اصلاح

پرهیز از لایه برداری

برای این که بتوانید از التهاب های بعد از اصلاح پیشگیری کنید و صورت شما دچار جوش های ریز و درشت نشود بهترین راه این است که بعد از انجام دادن این کار لایه برداری پوست را انجام ندهید. پوست با اصلاح کردن تحریک می شود با این حال شما با لایه برداری کردن این مورد را تشدید خواهید کرد بنابراین در روتین پوستی بعد از اصلاح نیازی به لایه برداری نمی باشد و این مورد را حتما یادتان باشد و تا زمانی که پوست شما کاملا بهبود پیدا نکرده است نمی توانید از لایه بردار های پوستی استفاده کنید و در این دوران بهتر است با پوست خود با لطافت پیش تری رفتار نمایید.

عدم استفاده از محصولات ضد آکنه

اگر پوست شما چرب می باشد و یا مستعد برای آکنه ها و جوش های پوستی می باشید بهتر است بعد از اصلاح کردن از محصولات ضد آکنه استفاده نکنید زیرا این محصولات دارای موادی می باشند که می توانند منجر به ایجاد تحریک های شدید پوستی شوند و در برخی از مودار امکان دارد که پوست شما خراب سازند از این رو تا چند روز بعد از اصلاح کردن استفاده از این محصولات در روتین پوستی بعد از اصلاح ممنوع می باشد.

دوری از نور خورشید

نور خورشید دارای اشعه های مضری می باشد که اگر بدون ضد آفتاب در برابر آن قرار بگیرید پوست شما به مرور دچار تغییراتی خواهد شد و دیگر جوان و شفاف نخواهد بود. بعد از اصلاح استفاده از ضد آفتاب می تواند منجر به مسدود شدن منافذ پوستی شود از این رو بهترین راه حل این است که تا متی در برابر نور خورشید نباشید. معمولا بعد از این که اصلاح می کنید چه پوستی حساس داشته باشید و چه نداشته باشید بهتر است از نور خورشید دوری کنید زیرا تاثیرات مخرب ان می تواند با درمان های دشواری همراه باشد. بعد از یک الی دو روز که التهاب های پوست شما کم شد می توانید از کرم های ضد آفتاب استفاده کرده و به راحتی در زیر نور خورشید قرار بگیرید.

روتین پوستی بعد از اصلاح

دوری از بخار و گرما

اگر بعد از این که صورت خود را اصلاح کردید در معرض بخار و گرما قرار بگیرد پوستتان خشک می شود و امکان آسیب دیدن آن زیاد تر خواهد شد از این رو اگر می خواهید به سونا بروید و یا برنامه الی برای آن دارید بهتر است این کار را قبل از رفتن به آرایشگاه و. اصلاح کردن انجام دهید زیرا بعد از تان می تواند آسیب های جبران ناپذیری به پوست شما وارد شود. دو ساعت بعد از بند انداختن نیز نباید به حمام بروید و از محصولات شوینده صورت استفاده کنید.

خودداری از لمس پوست

پوست شیو شده و اصلاح شده بسیار صاف می شود و شما دوست دارید که دائما آن را لمس کنید ولی یادتان نرود که با این کار شما آلودگی ها را وارد منفذ های باز پوستی می کنید و همین مورد می تواند به تنهایی برای آکنه ها و جوش های بدخیم بسیار موثر باشد از این رو بعد از اصلاح کردن سعی کنید اصلا صورت خود را لمس نکنید.

آرایش نکردن

از دیگر روتین پوستی بعد از اصلاح می توان به این مورد اشاره کرد که شما تا ۱۲ ساعت نمی توانید آرایش کرده و از کرم های آرایشی بر روی پوست خود استفاده کنید. در وقع لوازم آرایشی می تواند منجر به مسدود شدن پوست شما شود از این رو می تواند زمینه را برای آکنه ها فراهم آورد و تا بسته شدن این منفذ ها آرایش  کردن ممنوع خواهد بود.

اصلاح اصولی پوست

فواید بند انداختن صورت

بند انداختن صورت یکی از ساده ترین و قدیمی ترین روش هایی می باشد که شما می توانید برای از بین بردن مو های زائد در بدن خود از آن ها استفاده نمایید. اگر چه که امروزه روش های دیگری برای از بین بردن مو های زائد بدن وجود دارد ولی هنوز هم بند انداختن روی بورس می باشد و شما می توانید با استفاده از ان صورت خود را تمیز کنید. فایده هایی که این مورد با خود به همراه دارد عبارت است از :

  • ملایم بودن نسبت به سایر روش ها
  • تمیز تر بودن کار
  • سرعت بالا داشتن
  • جایگزین ساده برای وکس و لیزر
  • مناسب برای انواع پوست ها

داشتن یک روتین پوستی بعد از اصلاح به شما کمک می کند تا بتوانید پوستی سالم تر و شاداب تر داشته باشید و از روند پیری پوست خود تا حدودی پیشگیری نمایید. در ادامه اطلاعاتی دیگر در مورد مزایا و معایب فیشیال صورت و دلایل قرمز شدن پوست صورت به شما داده می شود و شما نیز برای خواندن این مطالب کافی است تا از لینک های داده استفاده کرده و وارد صفحات مربوطه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *