دسته ها
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

آشنایی با انواع نژاد سگ آمریکایی و خصوصیات آن ها

  • کژال کوهستانیان
  • ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
  • ۰

بیشتر سگ های آمریکایی اصیل به دلیل زیبایی ظاهری در سراسر دنیا شناخته شده می باشند، بنابراین آشنایی با انواع نژاد سگ آمریکایی می تواند، شما را بیشتر با این موجودات وفادار و قدرتمند آشنا کند، تا ویژگی های و خصوصیات این سگ ها را بهتر بشناسید.

انواع نژاد سگ آمریکایی با جثه بزرگ شناخته می شوند و عموما در دسته سگ های شکاری جای می گیرند، این ویژگی ها از مشخصه های اصلی سگ هایی با خاستگاه آمریکا می باشد. در این مقاله با انواع این نژاد سگ آشنا می شویم و اطلاعات مفیدی در رابطه با آن ها کسب خواهیم کرد.

آمریکای ها علاقه زیادی به سگ ها دارند و از این رو این حیوان وفادار در زندگی آن ها نقش بسیاری دارد، چه به عنوان سگ نگهبان و چه به عنوان حیوان خانگی، البته برخی از نژادها خطرناک می باشند و برای نگهداری به عنوان حیوان خانگی مناسب نیستند. سگ های آمریکایی نژاد های متنوعی دارند و در تمام دنیا طرفداران پروپا قرصی را به خود اختصاص می دهند. و می توان گفت از نژاد های شناخته شده هستند. در ادامه به بررسی سگ های اصیل با خاستگاه آمریکا می پردازیم، تا با معرفی انواع نژاد سگ و خصوصیات هر کدام اطلاعات جامعی از آن ها در اختیار داشته باشید.

معرفی چند نمونه از سگ های زیبا دارای نژاد آمریکایی

انواع نژاد سگ آمریکایی

با توجه به تنوع نژاد سگ هایی با خاستگاه آمریکا بهتر است، با شناخته شده ترین آن ها که بسیار پرطرفدار نیز می باشند، آشنایی داشته باشید. از انواع این سگ ها می توان به تریر، آلاسکن مالاموت، روتوایلر، پودل و بیگل اشاره کرد. سگ های اصیل آمریکایی به دلیل ظاهر زیبا و ابهتی که دارند، مجذوبان بسیاری در سراسر جهان به خود اختصاص داده اند.

زیبایی و ابهت این نژاد باعث شده، تا شاهد عکس های فراوانی از آنها در فضای مجازی باشیم. جالب است بدانید، در آمریکا برای سگ ها احترام بسیاری قائل هستند و به آن ها علاقه خاصی دارند، حتی از برخی از سگ ها در تبلیغات گران قیمت به عنوان مدل استفاده می شود.

آلاسکن مالاموت

آلاسکن مالاموت زیبا و قدرتمند آمریکایی در نواحی شمالی آمریکا زندگی می کند، آناتومی این سگ مخصوص نواحی سرد سری است و به همین دلیل پوشش بدن او از دولایه تشکیل شده است تا بتواند محافظ خوبی برای او در برابر سرما باشد، همین امر موجب می شود، تا این حیوان طاقت زندگی در مناطق گرم و شرجی را نداشته باشد. از خصوصیات انواع نژاد سگ پشمالو اصولا قدرت کم برای تحمل هوای گرم می باشد.

مالاموت ها بسیار بازیگوش و وفادار می باشند و همین ویژگی ها او را به یک همدم مناسب برای خانواده های آمریکایی بدل کرده است، این نژاد از سگ با تنهایی خو ندارد و تمایل زیادی برای زندگی در کنار خانواده دارد، رفتار مناسب این نژاد با کودکان باعث شده، از محبوب ترین نژاد ها در بین مردم این کشور باشد، البته بازیگوشی و قدرت طلبی مالاموت یادآور این نکته می باشد، که از همان ابتدای باید در تربیت او تلاش کرد تا دردسر ساز نشود.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

آلاسکن مالاموت از انواع نژاد سگ آمریکایی می باشد، که در برابر ابتلا به بیماری بسیار مقاوم است، سگی اجتماعی و خوش رفتار با کودکان می باشد  و هم دم مناسبی برای صاحب خود می شود، در نگهداری از این سگ باید دقت داشت، چرا که تحمل آب و هوای گرم را ندارد.

معرفی هاسکی از انواع نژاد سگ آمریکایی

بولداگ

انواع نژاد سگ آمریکا شامل بولداگ زیبا و قدرتمند نیز می شود، این سگ بخشی از فرهنگ و تاریخ آمریکا باشد و گاهی نیز به عنوان نماد فرهنگ ایالات متحده به شمار می رود، از مشخصه های اصلی بولداگ می توان به ظاهر قدرتمند، خشن و سرسخت آن ها اشاره کرد. ظاهر با ابهت این سگ باعث شده از آن ها در جنگ ها و نمایش ها استفاده شود.

در مواردی نیز از بولداگ ها به عنوان سگ های جنگی آمریکایی و نگهبان استفاده می شوند. البته ناگفته نماند، که ظاهر زیبا و بامزه این سگ باعث شده، تا طرفداران بسیاری داشته باشد و به دلیل رفتار ملایم و علاقه به بازی از انواع مورد علاقه مدم برای نگهداری باشد.

آکیتا

آکیتا از گونه های پرطرفدار در آمریکا و کشورهای همسایه آن می باشد. ظاهر جذاب و زیبای این سگ باعث شده دوستداران حیوانات بسیاری علاقمند نگهداری از آن باشند. معمولا رنگ این سگ ها سفید و کرم می باشد و معمولا سگ مستقلی است، که نیازمند نگهداری خاصی نیست و تنها نکته نگهداری از آن دقت در تغذیه برای پیشگیری از کم تحرکی و اضافه وزن است. از مهم ترین نکات در رابطه با این سگ زیبا می توان به هوش بسیار آنها اشاره کرد، همین امر آموزش پذیری آن ها را بسیار آسان نموده و کمک کرده است، از بهترین همراهان انسان ها به شمار آیند.

آکیتا از سگ های پرطرفدار با نژاد آمریکایی

تریر

تریری از انواع نژاد سگ امریکایی اصیل به شمار می رود و از نژاد های محبوب خانواده های سلطنتی می باشند، تریر ها توقع محبت زیادی از صاحبان خود دارند و می توانند، تا ساعت ها در آغوش صاحب خود بمانند. این نژاد در اندازه های مختلفی از عروسکی گرفته تا با قد های بلند و زیبا وجوددارند، پوست بدنی برخی از آن ها صاف و بدون مو می باشد، در حالی که برخی دیگر بدن پر مویی دارند.

این نژاد سگ مستقل می باشد و کنجکاوی زیادی دارد و البته علاقه چندانی به سایر سگ ها ندارد و ترجیح می دهد، تنها حیوان خانگی موجود خودش باشد و در صورتی که شرایط فعالیت کافی برایشان مهیا نشود، ممکن است سگ های پر سرو صدایی به شمار آیند.

پودل

پودل ها چه در سایز های مینیاتوری و عروسکی و چه در اندازه های استاندارد به رنگ های سیاه، سفید یا زرد آلویی با افتخار در میان اشراف های واقعی دنیای سگ ها قرار می گیرند و پوشش مو های فرفری زیبا که حساسیت زایی پایینی دارد، تمام بدن بدن پودل را می پوشاند. این پودل های جذاب و بامزه از اندازه های جیبی تا بزرگ در سراسر قاره آمریکا وجود دارند. این نژاد از سگ ها همبازی های خوبی برای کودکان می باشند و بسیار بازیگوش هستند.

آشنایی با سگ های دارای نژاد آمریکایی

پیت بول

پیت بول ها سگ هایی عضلانی با موی کوتاه، سینه ستبر و اندازه های متوسط تا برگ می باشند. این سگ نژاد های مختلفی دارد و همگی آن ها بازیگوش و مهربان می باشند، که آموزش پذیری بالایی دارند. پیت بول ها معمولا بسیار پرانرژی و شاد می باشند و دوستانی خوبی برای صاحبانشان خواهد بود، اما به دلیل ساختار عضلانی که دارند، در تبعیضی ناعادلانه در ورزش های غیر انسانی سگ های فایتینگ از آن ها استفاده می شود و برچسب نادرست تهاجمی بودن بر آن ها تحمیل شده است، در صورتی که واقعیت درباره این نوع از انواع نژاد سگ آمریکایی چیز دیگری است.

معرفی انواع نژاد سگ آمریکایی مانند پیت بول

هاسکی آلاسکایی

هاسکی آلاسکایی گونه ای از انواع نژاد سگ آمریکایی می باشد، که خواستگاه آن به ایالات متحده آمریکا بر می گردد، به طور میانگین این نژاد ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می کند، از این نژاد بیشتر به عنوان سگ سورتمه استفاده می شود، به عبارتی می توان گفت هاسکی آلاسکایی بیشتر در مسابقات سورتمه کشی در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر آن ها دارای گوش های تیز و دمی که روی پشت خم شده می باشند.

مشخصات ظاهری هاسکی آلاسکایی بسیار شبیه به هاسکی سیبریایی است، وزن سگ های نر بالغ این نزاد ۱۸ تا ۲۷ کیلوگرم و ماده ۱۶ تا ۲۲ کیلوگرم می باشد و نژاد های مختلف آن رنگ های متفاوتی دارند و به دلیل بازیگوشی و زیبایی در زمره سگ های پرطرفدار قرار می گیرند.

بیگل

در معرفی نژاد بیگل باید گفت در سال ۱۸۸۵ به رسمیت شناخته شد و در دسته سگ های شکاری قرار گرفت، این سگ تمام ویژگی های یک سگ شکاری باهوش را دارد و امروزه به دلیل رفتار دوستانه و ظاهر بامزه و گوش های آویزان به یکی از انواع محبوب برای نگهداری تبدیل شده است. از نقاط قوت این سگ می توان به چهره دوست داشتنی و روحیه شاد و پرانرژی آن اشاره نمود.

ویژگی های اخلاقی نژاد بیگل باعث شده است، به همراهی مطمئن برای خانواده تبدیل شود. به همین جهت تا سال ها این نژاد از محبوب ترین سگ های شکاری در میان صاحبان حیوانات خانگی آمریکایی بوده است. بیگل ها دارای هوش سرشار، حس کنجکاوی و بازیگوشی بسیاری هستند و نگهداری از آن ها نیازمند اختصاص دادن زمان بازی بسیاری می باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *