دسته ها
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

ترفندهای بیرون آوردن ماشین از گل

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • ۰

در این مطلب شما را با روش های بیرون آوردن ماشین از گل آشنا می کنیم و یک سری از اطلاعات خوب را در این مورد به شما خواهیم داد بنابراین این بخش را از دست ندهید.

گیر کردن ماشین یکی از ساده ترین کار هایی می باشد که هر فرد می تواند به آن دچار شود. اگر شما نیز راننده هستید بهتر است سعی کنید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که بیرون آوردن ماشین از گل دارای مراحلی می باشد که بهتر است این مراحل را یک به یک اجرا کنید در غیر این صورت امکان دارد تنها به ماشین خود آسیب هایی را وارد نمایید.

 خروج ماشین از گل

آشنایی با بیرون آوردن ماشین از گل

یکی از کار هایی که هر راننده ای باید آن را بلد باشد این است که ماشین خود را بتواند از گل و لای بیرون آورد. در نظر داشته باشید که این  مورد به راحتی امکان پذیر می باشد و کافی است شما تنها چند نکته را در این میان رعایت نمایید. در واقع بارش برف و باران در این رو ها می تواند این دردسر را برای بسیاری از افراد ایجاد نماید.

ابتدایی ترین کاری که باید در این زمینه انجام شود این است که شما آرامش داشته باشید از این رو اگر در این موضوع مشکل پیدا کردید ابتدا باید آرامش خود را پیدا کرده و بعدا برای در آوردن ماشین خود اقدام نمایید. در واقع اگر آرامش کامل در این زمینه نداشته باشید امکان دارد به عابرین و یا حتی خودتان و ماشین تان آسیب های زیادی وارد کرده و در نهایت امکان دارد  ماشین شما دچار خسارت های شدید شود. در ادامه مراحلی را برایتان بیان می کنیم تا بتوانید با استاده از آن ها به راحتی ماشین خود را از گل و لای خارج نمایید و با این تکنیک ها آسیبی به ماشین شما وارد نخواهد شد.

یافتن علت

ابتدایی ترین کار در بیرون آوردن ماشین این است که علت گیر کردنش را در گل یا برف بیابید. در واقع تا زمانی که لاستیک خودرو با زین سفت برخورد داشته باشد در گل و برف گیر نخواهد کرد. در واقع گیر کردن ماشین زمانی ایجاد می شود که اصطکاک لاستیک ها و کف خیابان از بین برود.

در حین گیر کردن ماشین در گل لاستیک های ماشین شما شروع به چرخش های هرز خواهند کرد. یادتان باشد که در این میان گاز دادن شما بدون دلیل می باشد و هر چه بیش از این کار را انجام دهید امکان دارد میزان فرو رفتن تان بیش تر شود بنابراین از این حرکت اضافی دست برداشته و سعی کنید اقدامات درست را انجام دهید. در این میان  باید بیابید که کدام لاستیک ماشین شما در گل فرو رفته است.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

روش های خارج کردن ماشین از گل

باز کردن مسیر اگزوز

بعد از این که متوجه شدید که لاستیک های شما در گل گیر کرده اند ساده ترین کاری که باید انجام دهید این است که از باز بودن مسیر اگزوز خود اطمینان پیدا کرده و در این میان سعی کنید بیش از حد پدال گاز را فشار ندهید زیرا این کار بی فایده ترین کاری می باشد که می توانید در این میان انجام دهید.

در واقع اگزوز مسیر آلاینده های ماشین می باشد و گاز های سمی از این بخش از ماشین به صورت تصفیه شده خارج می شوند. اگر این بخش از ماشین مسدود شود امکان دارد گاز های سمی به داخل خودرو منتقل شده و در نهایت جان سرنشین های شما به خطر خواهد افتاد.

پاک کردن برف اطراف لاستیک ها

کار دیگری که باید در این میان انجام دهید این است که برف اطراف لاستیک ها را پاک نمایید. در واقع اگر در این میان وسیله ای نداشتید باید سعی کنید یک وسیله تهی  کرده و یا از افراد آن محل قرض بگیرید. بهترین گزینه در این زمینه بیل می باشد و حتی اگر شما درون برف و یخ هم باشید به راحتی می توانید از بیل استفاده کرده و در نهایت ماشین خود را از گل و برف رها سازید.

همچنین اگر نتوانستید این کار را انجام دهید می توانید از تشک های زبر استفاده کنید زیرا با این کار لاستیک شما راحت تر از گل خارج می شود و اگر به اندازه کافی زمان دارید می توانید برای خارج کردن ماشین خود از گل و لای از امداد ها کمک بگیرید و با این کار آسیب های کم تری به ماشین خود وارد نمایید.

بیرون آوردن ماشین از گل

کاهش باد لاستیک ها

از دیگر راحلی که در این زمینه نیاز است تا انجام دهید کاهش دادن باد لاستیک ها می باشد و یادتان باشد که هرچه میزان این لاستیک ها کم باشد سطح تماسشان با زمین بیش تر شده و راحت تر از گل و لای خارج خواهد شد.  اصطکاک بیش تر هان چیزی می باشد که شما برای خارج کردن گل و لای ماشین به آن نیاز دارید بنابراین مقداری از باد تایر ها را کاهش داده تا سریع تر ماشین شما از گل خارج شود.

استفاده از دنده دو

بعد از این که تایر ها را کم باد کردید بهترین را برای بیرون آوردن ماشین از گل این است که آن را در دنده دو قرار دهید. در واقع این دنده سنگین این دنده ماشین می باشد و باعث می شود تا چرخ ها کند تر حرکت کرده و در نهایت از گل و لای به راحتی خارج خواهید شد.

بعد از این که ماشین را در دنده دو قرار دادید باید سعی کنید گاز زیادی به ماشین بدهید. در همین حین باید فرمان را به سمت راست و چپ بچرخانید و با این کار اصطکاک بیشتری بین لاستیک ها و کف جاده ایجاد نمایید. اگر بتوانید تمامی مطالب فوق را به درستی انجام دهید می توانید به راحتی ماشین خود را خارج کرده و ادامه مسیر را طی نمایید.

در واقع اگر بتوانید نکات ایمنی را در حین رانندگی رعایت کنید هیچ وقت در گل و برف نخواهید ماند و یادتان باشد که در روز های بارانی و برفی باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشید. در واقع داشتن زنجیر چرخ و بستن آن در برف و بوران باعث می شود که شما در برف و گل گیر نکرده و راحت تر حرکت خواهید کرد.

همچنین یادتان باشد که قبل از حرکت کردن حتما باد لاستیک ها را چک نمایید و عملکرد درست بخش های مختلف را بررسی نمایید. اگر در برف رانندگی می کنید سعی کنید از بخش هایی بروید که رد لاستیک های قبلی روی ان ها مانده است زیرا این مسیر ها ایمن ترین ها هستند و سعی کنید در زمستان از ماشین هایی با آج های عمیق تر استفاده نمایید و همچنین در این موارد نباید از تغییر مسیر های ناگهانی استفاده نمایید.

در آوردن ماشین از گل

اگر بتوانید از موارد گفته شده استفاده نمایید می توانید بدون این که در برف و بوران گیر کنید رانندگی کرده و ایمن تر به مقصد خود برسید. در ادامه می توانید کنترل کشش خودرو و فناوری پارک خودکار خودرو نیز را مشاهده کرده و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه استفاده نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *