دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

ساخت کانسیلر در خانه با ۵ روش آسان

 • بهجت فلاح
 • ۲۰ آبان ۱۴۰۲
 • ۰

در صورتی که زیر چشم شما تیره بوده و یا جای لک و جوش دارید، برای داشتن آرایش زیبا و بدون نقص به استفاده از کانسیلر نیاز خواهید داشت. کانسیلر زدن مرحله ای از زیرسازی آرایش است که پوست شما را برای یک آرایش زیبا آماده می کند. یک کانسیلر خوب و با کیفیت می تواند تمام ایرادات پوستی شما را پوشش دهد. گاهی اوقات پوست شما نسبت به کانسیلری که خریداری کرده اید، حساسیت نشان داده و یا رنگ آن برای پوست شما مناسب نیست. هم چنین ممکن است کانسیلر شما تمام شده باشد و شما تصمیم بگیرید با ساخت یک کانسیلر در خانه تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کنید.

کانسیلر بیشتر از نیم قرن عمر دارد و اولین کانسیلر تجاری در سال ۱۹۵۴ توسط برند معروف مکس فاکتور ساخته و روانه بازار شد. این محصول کلیه عارضه های پوستی صورت مانند زخم های سطحی، جوش، ناهماهنگی های رنگ پوست و مشکلاتی از این دست را می پوشاند و به همین خاطر به عنوان یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی در میان خانم ها شناخته می شود. شاید تا همین چند سال اخیر نیز خانم ها اطلاع چندانی از کانسیلر نداشتند و نمی دانستند که کانسیلر چیست. اما این روزها هیچ خانمی نیست که کانسیلر را نشناسد.

تولیدکنندگان محصولات آرایشی و زیبایی در رقابت تنگاتنگی برای ساخت بهترین مارک کانسیلر قرار دارند. در این شرایط ساخت کانسیلر خانگی به شدت پیشنهاد می شود. این کار زمان زیادی را از شما نمی گیرد و می تواند جایگزین مناسبی برای کانسیلرهای موجود در بازار باشد. در ادامه مطلب به روش های ساخت کانسیلر در خانه اشاره خواهیم کرد.

کانسیلر چیست؟

نخستین گام برای ساخت کانسیلر در خانه، آشنایی با این محصول و کاربردهای مختلف آن است. کانسیلر یکی از محصولات آرایشی پرطرفدار است. این محصول از موادی شبیه به کرم پودر ساخته شده است. با این تفاوت که بافت آن به مراتب غلیظ تر از کرم پودر بوده و از رنگدانه های بیشتری تشکیل شده است. کانسیلر به منظور پوشاندن نواقص صورت، جای لک و جوش و پوشاندن تیرگی های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر به بافت غلیظی نیاز است که این نواقص را به خوبی بپوشاند. از این رو در ساخت کانسیلر خانگی و طبیعی نیز باید به این غلظت توجه شود.

با استفاده از مقدار بسیار کمی کانسیلر بر روی نقاط تیره پوست، می توان پوستی صاف و یکدست داشت. این محصولات همانند کرم پودرها، در رنگ ها و برندهای مختلف با پوشانندگی متفاوت در بازار موجود هستند. یادتان باشد که در انتخاب کانسیلر باید محصولی را انتخاب کنید که رنگ آن یک یا دو درجه از کرم پودر شما روشن تر باشد.

نحوه ساخت کانسیلر خانگی و طبیعی

نحوه استفاده از کانسیلر

در صورتی که نحوه استفاده از یک محصول را ندانید، بعد از استفاده نتیجه خوبی به دست نخواهید آورد. به همین خاطر بهتر است پیش از استفاده از کانسیلر، حتما نحوه استفاده از این محصول را بدانید. باید این محصول را به مقدار کم و چند نقطه بر روی ناحیه مورد نظر بزنید. زمانی که کانسیلر را روی پوست صورت خود گذاشتید، به کمک یک براش، اسفنج و یا انگشت به شکل ضربه ای آن را سر جای خود محو کنید. اگر اسفنج یا براش را بر روی کانسیلر بکشید و ضربه ای نزنید، کانسیلر از جای خود تکان خورده و نمی تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. بعد از استفاده از این محصول، به منظور جلوگیری از جمع شدن آن در چین و چروک و خطوط صورت، حتما از پودر فیکس استفاده کنید.

 • مبل و میز
 • آرون گروپس

کانسیلر چه کاربردهایی دارد؟

کانسیلر کاربردهای مختلفی در آرایش دارد و می توان از آن برای اهداف مختلفی استفاده کرد. این محصول کمک می کند که صورت زیباتری داشته باشید. برخی از مهم ترین کاربردهای کانسیلر عبارتند از:

 • کانتور صورت: کانتورینگ صورت یک نوع تکنیک است که می تواند نقاط قوت صورت را برجسته نشان دهد. برای این کار دو رنگ تیره و روشن مورد نیاز خواهد بود. رنگ تیره جهت عمق دادن و رنگ روشن برای برجسته ساختن استفاده می شود. کانسیلر برای قسمت های روشن استفاده می شود.
 • کمتر نشان دادن خطوط ریز پوست: کانسیلر می تواند خطوط ریز را محو کرده و باعث می شود که آن ها کمتر به چشم بیایند. برای این منظور باید یک کانسیلر زیر چشم را انتخاب کنید که داخل خطوط صورت جمع نشود. چند نقطه کانسیلر به زیر چشم بزنید و آن را با ضربه محو کنید.
 • برجسته کردن گونه ها: یکی از ساده ترین روش ها برای داشتن گونه هایی برجسته، استفاده از کانسیلر است. برای این منظور می توانید کانسیلر را زیر استخوان گونه و پایین تر از برنزکننده در یک امتداد بزنید. این کار به برجسته شدن گونه ها و تمیزتر نشان دادن برنزکننده کمک می کند.
 • محو کردن حلقه های سیاه دور چشم: اغلب افراد به طور طبیعی حلقه های تیره ای در اطراف چشم خود دارند. برخی از این تیرگی ها ناشی از فشار کاری و شب زنده داری است. کانسیلر می تواند این تیرگی ها را پوشانده و ظاهری یکدست در زیر چشم شما ایجاد کند و صورت شما را از بی حالی نجات دهد. اگر تیرگی های زیر چشم شما زیاد باشد، باید از کانسیلرهایی که رنگ آن ها برای محو تیرگی های زیر چشم مناسب است، استفاده کرده و سپس به سراغ کانسیلر اصلی بروید.
 • پوشاندن لک های پوستی: لک های پوستی موجب دو رنگ شدن پوست صورت شما شده و ظاهر خوبی به پوست شما نمی دهند. برای این که لک های پوست خود را بپوشانید، می توانید مقدار بسیار کمی کانسیلر را روی منطقه مورد نظر زده و آن را محو کنید.
 • پرایمر: پرایمر محصولی است که برای زیر سازی حرفه ای به کار می رود تا آرایش را بهتر نشان داده و ماندگاری آن را افزایش دهد. شما می توانید برای زیر سازی رژ لب و سایه چشم از کانسیلر استفاده کنید. به این صورت که به این قسمت ها کانسیلر بزنید و آن را خیلی خوب محو کنید. سپس بر روی آن پودر فیکس بزنید تا خشک شده و سر جای خود باقی بماند. این کار سیاهی چشم و قرمزی لب را محو کرده و کمک می کند که رنگ ها واقعی تر به نظر برسند.

روش های ساخت کانسیلر در خانه

روش های ساخت کانسیلر در خانه

ساخت کانسیلر در خانه کار بسیار ساده ای است و هیچ گونه پیچیدگی ندارد. اما باید صبر کنید و از چند روش مختلف برای ساخت کانسیلر استفاده کنید. برخی از ساده ترین روش های ساخت کانسیلر در خانه به شرح زیر است:

۱. ساخت کانسیلر با پنکک و وازلین

برای ساخت این کانسیلر در خانه باید مقداری وازلین به اندازه یک گردو را در یک ظرف تمیز بریزید. سپس مقداری از پنکک خرد شده خود را به آن اضافه کنید. دانه های رنگی پنکک به وازلین می چسبد و بافت مناسب و غلیظی به دست می دهد. البته شما می توانید برای این کار از یک پنکک سالم نیز استفاده کنید. تنها کافی است مقداری از آن را به وسیله چاقو خراش دهید. در صورتی که به پوشانندگی بیشتری نیاز داشتید، می توانید از پودر فیکس به جای پنکک استفاده کنید.

راه های ساخت کانسیلر در خانه

۲. ساخت کانسیلر با پودر آرایشی و مرطوب کننده

برای ساخت این کانسیلر می توانید از مقداری مرطوب کننده به عنوان پایه استفاده کنید. مقداری از کرم مرطوب کننده را در یک ظرف تمیز بریزید. فقط توجه کنید که حتما از یک مرطوب کننده با بافت سبک استفاده کنید تا پوست شما جوش نزند. بنابراین بهتر است از یک کرم استفاده کنید که مطمئن باشید باعث بستن منافذ پوست شما نمی شود. در مرحله بعد مقداری پودر فیکس را به کرم اضافه کنید. فقط قبل از آن مطمئن باشید که رنگ پودر با پوست شما تناسب داشته باشد.

طبق فرمول، باید به تساوی از پودر فیکس و کرم استفاده کنید. اما تا زمانی که مخلوط شما مات نشده و به غلظت مورد نظر نرسیده است، پودر اضافه کنید. ترکیب را به خوبی هم بزنید تا یکدست شود. اکنون کانسیلر شما آماده است. اگر پودر فیکس شما بی رنگ بود، می توانید از مرطوب کننده رنگی استفاده کنید و سپس مقداری پودر به آن اضافه کنید. حالا می توانید با یک براش از این کانسیلر استفاده کنید.

آموزش ساخت کانسیلر دور چشم

۳. ساخت کانسیلر با کرم پودر و مرطوب کننده

این ترکیب را می توانید با کرم پودرهای تیره استفاده کنید. یک قاشق کرم دور چشم یا کرم مرطوب کننده را داخل یک ظرف تمیز بریزید. سپس نصف قاشق کرم پودر به آن اضافه کنید و مواد را خیلی خوب ترکیب کنید. در پایان مقدار کمی از کرم پودری که رنگ آن با پوست شما هماهنگی دارد را به ترکیب فوق اضافه کنید.

۴. ساخت کانسیلر با آلوئه ورا و روغن های طبیعی

این کانسیلر یک محصول کاملا طبیعی و فاقد هر گونه مواد شیمیایی است. برای این منظور می توانید یکی از روغن های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. روغن آرگان، روغن گل سرخ و روغن بادام یکی از بهترین گزینه ها برای این روش است. مقداری از این روغن ها را در یک ظرف به طور مساوی با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را می توانید با مقداری موم زنبور عسل، ژل آلوئه ورا، کره کاکائو یا کره شی باتر غلیظ کنید. مواد را خیلی خوب ترکیب کنید تا به بافت مورد نظر برسد. برای رنگ دهی به کانسیلر می توانید از پودر کاکائو استفاده کنید. یادتان باشد که پودر کاکائو را باید با مقدار کم اضافه کنید تا به رنگ مورد نظر برسد.

چطور در منزل کانسیلر بسازیم؟

۵. ساخت کانسیلر با رژگونه و کرم دور چشم

مقداری کرم دور چشم را داخل ظرف بریزید و به نسبت مساوی به آن رژگونه اضافه کنید و تا زمانی که ترکیب به دست آمده، یکدست شود، آن ها را خوب هم بزنید. اگر به رنگ مورد نظر خود نرسیدید، می توانید مقدار رژگونه را تغییر دهید. مواد را به وسیله یک خلال دندان ترکیب کنید و با براش روی پوست خود امتحان نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *