دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

درمان چربی سینه در آقایان و روش های کاهش سایز سینه مردان

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۹ مهر ۱۴۰۲
 • ۰

دانستن اطلاعاتی در مورد درمان چربی سینه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با آگاهی بیش تر این مورد را درمان نمایید. برای این که با روش های درمانی آشنا شوید بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

چربی سینه در مردان یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر فردی ایجاد شود از این رو باید بدانید که این مورد قابل درمان می باشد و شما می توانید از روش های مختلفی برای این مشکل استفاده نمایید. در ادامه شما را با درمان چربی سینه آشنا می کنیم تا بتوانید از پس این مشکل به راحتی بر بیایید.

کاهش چربی سینه های مردان با استفاده از هورمون ها

درمان چربی سینه در مردان

چربی سینه می تواند برای بسیاری از آقایان بسیار زشت و نامناسب باشد و روی اعتماد به نفس آن ها تاثیراتی داشته باشد. در واقع این مشکل به دو دلیل چاقی و یا مشکل ژنیکوماستی ایجاد خواهد شد. در واقع زمانی که مردان چاق می شوند رژیم غذایی سالم ندارند و تعادل وزنی شان از بین می رود و همین مورد می تواند منجر به انباشته شدن چربی ها در سینه آقایان باشد. در وقع برای درمان این مشکل کافی است تا بتوانید از شر برخی از چربی های بدنی خودتان رها شوید. معمولا افرادی که با این مورد رو به رو می شوند بعد از این که چربی های آن ها کوچک می شود از شر این مورد رها خواهند شد.

البته اگر بزرگ شدن سینه در مردان بر اثر ژنیکوماستی باشد درمان هورمونی باید انجام شود. در واقع این بیماری هورمونی می باشد و در بین نوجوان ها و مردان مسن بسیار شایع می باشد. در واقع این بیماری می تواند منجر به رشد کردن بیش از حد سینه در مردان شود و در نهایت سینه ان ها به شدت بزرگ خواهد شد. در نظر داشته باشید که این بیماری مرتبط با غدد درون ریز در بدن می باشد و در مردان شایع می باشد. در واقع این مشکل می تواند بافت های سینه را حجیم تر نماید و در نهایت یک و یا هر دو سینه آن ها به شدت بزرگ خواهد شد.

نشانه های ژنیکوماستی  بسیار ساده می باشد و بزرگ شدن سینه ها، حساسیت در لمس آن ها و ترشح داشتن از یک و یا هر دو سینه می تواند دلیلی بر اثبات این بیماری باشد. بعد از این که به این مورد مبتلا شدید نگران نشوید زیرا این مورد قابل درمان می باشد و عارضه های خطرناکی برایتان ایجاد نمی شود.

از مهم ترین دلایلی که افراد به بیماری ژنیکوماستی  مبتلا می شوند می توان به تغییرات شدید هورمونی در بدن، استفاده از برخی از دارو های استروئیدی و آندروژنی و کورتون و دارو های درمان کننده سرطان، استفاده از مخدر هایی مانند هروئین و الکل و ماری جوانا و برخی از بیماری ها مانند مشکلات تیروئیدی و کلیوی اشاره کرد. یادتان نرود که برای درمان این مورد باید دارو مصرف کنید و داشتن تغذیه ای سالم و ورزش در این زمینه موثر نمی باشند از این رو این مورد را سرسری نگیرید و به دنبال درمانش باشید.

 • مبل و میز
 • آرون گروپس

کاهش چربی سینه ها در مردان

روش های کاهش سایز در سینه آقایان

در واقع اضافه وزن و چاقی می تواند از دلایل بزرگ تر شدن بافت سینه در مردان باشد از این رو باید بدانید که روش هایی برای تغییر سایز در این زمینه وجود دارد و در ادامه تمامی این راه ها را برای شما همراهان عزیز مرد بررسی قرار می دهیم.

ورزش کردن

ساده ترین راه برای کاهش چربی بافت سینه ورزش کردن می باشد. در واقع ورزش کردن می تواند بر بالا تنه شما تاثیرات زیادی داشته باشد و برای این که چربی های سینه آقایان از بین برود نیاز به برنامه ورزشی خواهند داشت و در این زمینه باید از یک مربی خوب و حاذق در این زمینه کمک بگیرند. البته یادتان باشد که تنها ورزش کردن کفایت نمی کند و شما باید رژیم غذایی خود را نیز در کنار این مورد رعایت نمایید.

ورزش هوازی برای این مورد بسیار خوب خواهد بود و شما می توانید از برنامه هایی مانند پیاده روی تند، شنا کردن، تنیس و طناب زدن استفاده کنید. در واقع این روش ها می توانند سریع تر از سایر تمرین ها میزان چربی بدن شما را کاهش داده و سینه هایتان سریع تر کوچک می شود و به اندازه طبیعی باز می گردد.

البته هوازی به تنهایی کافی نخواهد بود و شما باید در کنار تمرین هایی قدرتی از تمرین های دیگر نیز برای درمان این مورد استفاده کنید و تمرین هایی مانند وزنه زدن و یا بدنسازی برایتان بسیار خوب خواهد بود. مهم ترین تمرین های قدرتی در این زمینه شنا سوئدی، پرس سینه و بارفیکس می باشد و بهتر است در این مورد با مربی خود نیز مشورت نمایید.چند مورد از حرکات ورزشی مفید برای درمان چربی سینه در مردان عبارت است از :

 •  شنا با بلند کردن دست ها ۳ ست ۱۲ تایی
 • شنا به طرفین ۳ ست ۱۰ تایی
 • جاگینگ ۳ ست ۵۰ تایی
 • بورپی ۳ ست ۸ تایی
 • کرانچ پا صاف ۳ ست ۸ تایی
 • لانگ به جلو ۳ ست ۱۲ تایی
 • دیپ روی زمین ۳ ست ۱۰ تایی

درمان چربی سینه

داشتن برنامه غذایی

از دیگر روش های درمان چربی سینه در آقایان رعایت کردن رژیم غذایی خود می باشد. البته این مورد در آقایان معمولا رعایت نمی شود ولی اگر بتوانید در کنار ورزش کردن رژیم غذایی خود را داشته باشید امکان این که توانید سریع تر وزن خود را کاهش دهید بسیار زیاد خواهد بود.

برای این که بتوانید رژیم غذایی درستی داشته باشید نیاز است تا عادت های بد غذایی خود را ترک کنید و سعی کنید با سالم تر زندگی کردن چربی های بدن خود را به خصوص در سینه ها کاهش دهید. در این میان باید سعی کنید محصولات لبنی را کاهش داده و همچنین شکر و قند ها را کم تر مورد استفاده قرار بدهید.همچنین برای داشتن عادت های سالم سعی کنید غذا های مقوی و خوب میل نمایید و به جای استفاده از گوشت قرمز از آجیل ها و دانه ها استفاده نمایید.

در حین غذا خوردن به کالری مورد استفاده خود دقت نمایید زیرا اگر کالری زیادی را به بدن خود برسانید امکان این که لاغر شوید وجود نخواهد داشت. برای این مورد بهتر است محاسبه کالری غذا ها را بلد باشید و اگر برایتان سخت می باشد آن ها را روی کاغذ بنویسید و می توانید در این میان از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید. متخصص تغذیه به شما برنامه ای اختصاصی می دهد و شما می توانید با رعایت کردن یک سری از نکات و نخوردن برخی از غذا ها به سرعت به درمان چربی سینه خود بپردازید.

از بین بردن چربی سینه

کاهش استفاده از دارو های خاص

استروئید ها از جمله دارو هایی می باشند که ممکن است منجر به بزرگ شدن سینه در مردان شوند از این رو اگر با متخصص خود مشورت کردید و او تایید کرد شما می توانید استفاده از این دارو ها را قطع کنید. در واقع این دارو ها به قدری خاص هستند که یک هفته بعد از مصرف امکان دارد ژنیکوماستی برای فرد ایجاد شود. استروئید ها تا این حد خطر ناک می باشند از این رو بدون نسخه متخصص اصلا نباید از این دارو ها استفاده کنید.

برخی از افرادی که ژنیکوماستی می شوند امکان دارد بعد از قطع استروئید ها این بیماری همچنان پا برجا باشد از این رو باید بدانید که آنتی بیوتیک ها و دارو های ضد زخم و هورمون های رشدی نیز امکان دارد این مورد را ایجاد نمایند. برخی از نوجوانان با استفاده از ماری جوانا، الکل، هروئین و آمفتامین ها امکان دارد این مورد را برای خود ایجاد نمایند و معمولا بعد از کاهش این مواد سینه این افراد کوچک تر خواهد شد و دیگر مشکلی نخواهند داشت.

هورمون درمانی

از دیگر مواردی که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد درمان هورمونی می باشد. در واقع استروژن یکی از هورمون های زنانه می باشد و باید بدانید که این هورمون ممکن است در مردان نیز وجود داشته باشد  بنابراین با بالا رفتن این هورمون در مردان مشکل بزرگ تر شدن سینه ها نیز ایجاد خواهد شد. برای درمان این مورد باید هورمون استروژن را در بدن مردان پایین نگه داشت از این رو نیاز است با یک متخصص مشورت شود تا دارو های لازم برای این افراد تعیین شود.

 ورزش کردن و کاهش میزان چربی در سینه

ساده ترین روش های کاهش سایز سینه در مردان

یک سری از ساده ترین روش هایی که شما می توانید بدون دردسر و جراحی این مورد را از بین ببرید را در ادامه برایتان مورد بررسی قرار می دهیم.

 • کاهش استفاده از الکل در این زمینه بسیار خوب می باشد زیرا الکل می تواند میزان هورمون زنانه را در مردان افزایش دهد از این رو برای پایین نگه داشتن این هورمون در بدن کافی است تا استفاده از الکل را کاهش داده و به تدریج آن را قطع نمایید.
 • سعی کنید برای این که استروژن در بدنتان پایین بماند به صورت منظم ورزش نمایید. در واقع افراد ورزشکار دارای سطح کم تری از این هورمون در بدن خود خواهند بود.
 • داشتن یک رژیم غذایی خوب در این میان بسیار کمک کننده خواهد بود و می توانید میزان استروژن را در خون با استفاده بیش تر از فیبر ها و چربی های اشباع نشده کاهش دهید.

حال که با درمان چربی سینه در مردان آشنا شدید و اگر از این مورد رضایت داشتید در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد تورم زیر بغل و لرزش بدن در خواب نیز مشاهده کرده و آگاهی خود را در این زمینه ها نیز افزایش دهید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این میان استفاده نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *