دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر محبوب و خوش چهره ترکیه

 • محدثه خاکشور
 • ۲۲ مهر ۱۴۰۲
 • ۰

سریال عشق ممنوع یکی از سریال های محبوب و بسیار مطرح ترکی محسوب می شود که برخی از بازیگران آن همچون کیوانچ تاتلیتوغ نیز از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار شدند تا حدی که به این بازیگر لقب برد پیت خاورمیانه را بخشیدند. در این مطلب بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ را مرور می کنیم.

کیوانچ تاتلیتوغ از بازیگران و مدل های معروف و محبوب ترکی می باشد که در گذشته بستکبالیست بوده است. تاتلیتوغ از جمله پرددرآمدترین هنرپیشه های ترکیه به شمار می رود که موفق به کسب جایزه های پروانه طلایی (۳ تا) و جایزه سینمایی یشیلچام (۱ جایزه) گردیده شده است. همچنین این هنرمند در رقابت های برترین مدل دنیا و نیز برترین مدل ترکیه ۲۰۰۲ برنده شد. در این مطلب به بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ از دو بعد حرفه ای و شخصی می پردازیم.

مرور زندگی شخصی و حرفه ای کیوانچ تاتلیتوغ

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر محبوب عشق ممنوع (برد پیت خاورمیانه)

کیوانچ تاتلیتوغ به گویش ترکی معنی غرور، افتخار را دارا می باشد که به بیانی اصالتش را شامل می شود. تاتلیتوغ با بازی در سریال های قوی زیادی مانند «منکشه و هلیل»، «کوزی و گونی»، «عشق ممنوع»، «جسور و زیبا» عملکرد خوبی را از خود نشان داد و توجه منتقدین و مردم را به خود جلب نموده و در نتیجه توانست نه تنها در کشور ترکیه که فراتر از مرزها، در سطح جهان مشهور شود. همچنین به واسطه این نقش آفرینی های خوب و درخشان برای بازی در سریال «یاکاموس اس»، «اعماق شب» انتخاب شد. این هنرمند ۱۸۷ سانتی متر قد دارد.

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکی

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ از شروع فعالیت تا به شهرت رسیدن

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ+ عکس

آشنایی با بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ از بازیگران سریال عشق ممنوع

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ از شروع فعالیت تا به شهرت رسیدن

آشنایی با بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر و مدل مشهور

زندگی شخصی (خانواده و کودکی)

این بازیگر در بیست و هفتم ماه اکتبر سال ۱۹۸۳ در آدانای جنوب ترکیه در خانواده ای ۷ نفره متشکل از چهار خواهر و یک برادر به دنیا آمده است، مادر وی از ترک زاده های ادرنه و پدر وی نیز اهل آدانا می باشد. طبق گفته خودش خانواده او بیشتر از ۱۰۰ سال در شهر آدانا صاحب نانوایی بوده و دارای دین اسلام هستند. وقتی پدرش بیمار گردید برای مداوای بهترش به همراه خانواده به استانبول رفتند، تاتلیتوغ در استانبول عضو تیم ورزشی بشیکتاش و فنر باغچه شد. کیوانچ تاتلیتوغ در ۲۰۰۲ بعنوان نماینده ترکیه موفق شد برترین مدل مرد دنیا شناخته شده و سپس جایزه های زیادی را برای بازی های خود به دست آورد.

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ هنرپیشه محبوب عشق ممنوع

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ + عکس

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ هنرپیشه موفق عشق ممنوع

ازدواج اول و دوم

کیوانچ تاتلیتوغ در ۲۰۰۳ با غذرا آکین هنرپیشه و برترین مدل ۲۰۲۲ نامزد نمود، تاتلیتوغ ۲ سال از نامزدش کوچکتر بود. ۵ سال بعد آن دو از یکدیگر جدا شدند.

بعد از این ازدواج ناموفق او در نوزدهم ماه فوریه ۲۰۱۶ با طراح مد و فشن ترک به اسم باشاک دیزر که تحصیلات رشته ارتباطات داشته در پاریش ازدواج نمود، کیوانچ تاتلیتوغ ۶ سال از همسر خود کوچکتر است.

مرور زندگی شخصی و حرفه ای کیوانچ تاتلیتوغ

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ و مرور فعالیت هایش

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر موفق ترکی

آشنایی با بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ برد پیت خاورمیانه

ورود به عرصه مدلینگ

کیوانچ بعد از ارسال تصاویرش برای آژانس مدلینگ توسط مادرش، از سوی این آزانس دعوت گردیده و استخدام شد. تاتلیتوغ در ۲۰۰۲ بعنوان نماینده ترکیه موفق شد بعنوان برترین مدل مرد دنیا شناخته شده و معرفی گردد. پس از آن کیوانچ تاتلیتوغ فعالیتش را در عرصه مدلینگ و همچنین بازیگری به صورت حرفه ای آغاز نمود.

مرور زندگی شخصی و حرفه ای کیوانچ تاتلیتوغ

آشنایی با بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ از شروع فعالیت تا به شهرت رسیدن

ورود به عرصه بازیگری و مشهور شدن

تاتلیتوغ در ۲۰۰۵ با بازی در سریال ترکی نور با شخصیت مهمت شادوغلو نخستین تجربه بازیگری خود را به دست آورد، او در این سریال با هنرمندانی مانند اکرم بورا، سونگل اودن، سردار اورچین همکاری داشت.

در ۲۰۰۷ بود که جهت ایفای نقش در سریال ترکی «منکشه و هلیل» موفق به کسب جایزه پروانه طلایی به عنوان هنرپیشه مرد گردید. در ۲۰۰۸ بود که با بازی در سریال «عشق ممنوع» با شخصیت «بهلول خزندار» توجه ها را به خود جلب نموده و به بسیار مشهور شد. او برای این بازی خود دوباره به عنوان برترین هنرپیشه شناخته شد و نیز به عنوان مرد شیکپوش سال برگزیده گردید.

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ هنرپیشه معروف عشق ممنوع

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر شناخته شده ترکی

معرفی آثار

تاتلیتوغ بازیگر سینما و تلویزیون ترکیه است که سریال عشق ممنوع را می توان شاخص ترین اثر او دانست. در ادامه به معرفی آثار او می پردازیم:

سینما

 • فیلم سینمایی آمریکایی ها در دریای سیاه ۲ در سال ۲۰۰۷
 • فیلم سنیمایی رویای پروانه در سال ۲۰۱۳
 • فیلم سینمایی آرما ۱ :حمله مسلحانه در سال ۲۰۱۹

تلویزیون

 • سریال نور در سالهای ۲۰۰۵ – ۲۰۰۷
 • سریال جادوگر تازه کار در سال ۲۰۰۵ – ۲۰۰۷
 • سریال منکشه و هلیل در سال های ۲۰۰۷ – ۲۰۰۸
 • سریال عشق ممنوع در سال های ۲۰۰۸ – ۲۰۱۰
 • سریال کوزی گونی در سال های ۲۰۱۱ – ۲۰۱۳
 • سریال سعید و شورا در سال ۲۰۱۴
 • سریال شجاع و زیبا در سال ۲۰۱۶
 • سریال تصادف در سال های ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹
 • سریال خانواده در سال ۲۰۲۳
 • سریال ایزل در سال ۲۰۱۰

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ و معرفی آثار

دانستنی های جالب در مورد این هنرمند

علاوه بر ایفای نقش در سریال «کوزی گونی» در فیلم «رویای پروانه» نیز بازی می کرد، به خاطر اینکه در این فلیم با شخصیت یکی از ۲ شاعر فیلم مقابل دوربین می رفت، ناچار شد کاهش وزن داشته باشد.

پس از اینکه سریال های وی به خصوص عشق ممنوع در شبکه های ماهواره ای عربی پخش گردید، در کشورهای عربی نیز مورد توجه قرار گرفت که از سوی این کشورها نیز دعوت گردید و حتی در موزیک ویدیویی از رولا سعد خواننده زن اهل لبنان حاضر شد. تاتلیتوغ در کشورهای عربی ملقب به برد پیت خاورمیانه می باشد.

بعد از پایان یافتن نخستین فصل سریال سعید گرگ و شورا شایعه دعوای او با فرح زینب عبدالله شنیده شد که از سوی وی تکذیب گردید.

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر و مدل

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ هنرپیشه شناخته شده عشق ممنوع

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ هنرپیشه محبوب عشق ممنوع

زندگینامه کیوانچ تاتلیتوغ از شروع فعالیت تا به شهرت رسیدن

بازی در سریال عشق ممنوع

این سریال محصول کشور ترکیه در ژانر درام می باشد که طبق رمانی با همین اسم ساخته گردیده و در سال های ۲۰۰۸ – ۲۰۱۰ از کانال د پخش گردید. کیوانچ تاتلیتوغ و برن سات از ایفاگران نقش اصلی آن محسوب می شوند. از دیگر بازیگران این سریال می توان به سلجوق یونتم، هازل کایا، رجب آکتوغ، نور آیسان، ایلکر کیزماز، رانا جبار، باران آکبولوت و … اشاره داشت. در مطلبی که به پایان رسید شما را با بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ آشنا کردیم که یکی از بازیگران مطرح و محبوب ترک می باشد، در صورت تمایل برای آشنایی با دیگر هنرپیشگان ترک موفق همچون هانده ارچل، کرم بورسین، پینار دنیز و بوراک اوزچیویت می توانیید به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *