دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

دیدنی های منطقه چیچکلی و تماشای طبیعت بکر این منطقه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان به جاذبه های گردشگری هستید، می توانید در این بخش با دیدنی های چیچکلی آشنا شوید. این منطقه جنگلی از نواحی سرسبز ارسباران می باشد.

اگر به دنبال یکی دیگر از طبیعت های دیدنی در اران هستید حتما سری به زیبایی های این منطقه بزنید. منطقه ای از ارسباران که دیدنی های چیچکلی شامل آن می شوند. در این بخش نیز با دیدنی های ان آشنا خواهید شد.

چیچکلی کجاست

معرفی دیدنی های چیچکلی:

شهرستان ورزقان که به عنوان یکی از نواحی دیدنی ارسباران شناخته می شود دارای طبیعتی بکر و زیبا است. اگر دنبال مکان هایی جذاب و بکر می باشد حتما باید سری به این ناحیه بزنید. این ناحیه دارای آبشار و سایر دیدنی ها بوده که از آن بازدید می کنید.

جذابیت های چیچکلی

در این منطقه می توانید از جاذبه های باستانی همچون صنایع دستی نیز دیدن کنید. گلیم بافی یکی از مهم ترین صنایع دستی و هنرهای ویژه در این ناحیه می باشد که شما باید از زیبایی ان ها لذت ببرید. این نواحی دارای کوه هایی سرسبز با دشت ها و دامنه های وسیع بوده که شما از نزدیک زیبایی ها را مشاهده می کنید.

مسیر دسترسی:

برای بازدید از این دشت های دیدنی با جاذبه های متنوع باید به شهرستان ورزقان ارسباران سفر کنید. این مناطق دارای مناظر طبیعی بدیعی بوده و از سوی دیگر نیز دارای جاذبه های شگفت انگیزی می باشد. از مهم ترین دیدنی های این ناحیه می توان به بناهای تاریخی و سنگی نیز اشاره کرد.

طبیعت بکر چیچکلی

  •  آرون گروپس

آبشار گل اخور یکی از آبشارهای دیدنی بوده که در این ناحیه قرار داشته و شما از ان دیدن می کنید. این منطقه در کنار دره سونگون نیز دارای زیبایی بوده و جذابیت های زیادی دارد. همانطور که اشاره شد این ناحیه دارای جاذبه های تاریخی هم می باشد. از مهم ترین جاذبه های تاریخی در این منطقه می توان بهقلعه جوشین اشاره کرد. قلعه ای که پیشینه تاریخی وسیعی دارد.

طبیعت زیبای چیچکلی:

دیدنی های چیچکلی تنوع زیادی دارد. اکثر گردشگران برای تماشای طبیعت بکر به این ناحیه سفر می کنند. از مهم ترین جذابیت های این منطقه می توان به دشت های سرسبز اشاره کرد. شنیدن صدای پرندگان نیز از دیگر جذابیت هایی بوده که به شما آرامش زیادی می دهد. این منطقه امروزه از دیدنی های ارسباران به شمار می آید.

دیدنی های منطقه چیچکلی

شما علاقه مندان می توانید در لینک با مکان های دیدنی آذربایجان شرقی آشنا شوید. این استان زیبایی های زایدی برای علاقه مندان داشته و هر ساله نیز افراد زیادی از زیبایی های این ناحیه دیدن می کنند و با آن آشنا می شوند.

زمان مناسب برای سفر:

اگر از علاقه مندان به دامان طبیعت هستید حتما باید از زیبایی های این ناحیه هم دیدن کنید. این منطقه در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی بوده به ویژه در فصل بهار و تابستان شما شاهد مناظر ویژه و دل انگیزی از این منطقه خواهید بود.

معرفی چیچکلی

شما می توانید در نزدیکی دشت های این ناحیه نیز اسکان داشته باشید و در این صورت زیبایی های زیادی از آن را مشاهده کنید. اسکان در این نواحی تجربه ای خاص بوده که شما عزیزان باید از ان لذت ببرید. شما می توانید به نزدیک ترین هتل ها نیز رفته و در هتل ها یاسوئیت ها اسکان داشته باشید. مسیر دسترسی به این منطقه نیر راحت و سریع است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *