دسته ها
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

این عوارض کنار گذاشتن ورزش به شما می گوید هرگز ورزش را کنار نگذارید

  • شقایق ایران دوست
  • ۸ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

عوارض کنار گذاشتن ورزش بسیار زیاد می باشد و تاثیرات منفی این کار بیش تر از تاثیرات مثبتش می باشد و این مورد تنها زمانی خوب است که برای چند روز باشد و ترک همیشگی آن می تواند بیماری های زیادی را برای تان ایجاد کند.

ورزش کردن به صورت کلی می تواند منجر به ایجاد یک سری از مشکلات خاص در بدن شما شود و باید بدانید که اگر برای مدتی ورزش کنید و چند روزی آن را کنار بگذارید تاثیرات منفی نخواهد داشت و حتی می تواند برای شما مفید باشد با این حال بهتر است بدانید که عوارض کنار گذاشتن ورزش بسیار زیاد می باشد و در ادامه همه ان ها را برایتان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ورزش نکردن و تاثیرات ان بر بدن

آشنایی با عوارض کنار گذاشتن ورزش

ورزش کردن می تواند منجر به کاهش استرس در بدن شما شود از این رو اگر قصد دارید از این کار دوری کنید و با مدتی ورزش نکنید باید بدانید که همه مشکلات شما باز خواهند گشت. در واقع اولین جلسه بعد از این که ورزش کردن را کنار می گذارید احساسات عجیب و غریبی به شما دست می دهد و از نظر فیزیکی نیز دچار تغییراتی خواهید شد و باید بدانید که ممکن است سال ها طول بکشد تا بتوانید به این آمادگی جسمانی اولیه دست یابید.در ادامه تمامی آن چه که بعد از ترک کردن ورزش برای شما ممکن است ایجاد شود را برایتان بررسی خواهیم کرد.

فشار خون بالا

ساده ترین مشکلی که بعد از ترک کردن ورزش برای افراد ایجاد می شود فشار خون بالا در آن ها خواهد بود. در واقع ورزش به شما کمک خواهد کرد تا فشار خون خود را کنترل کنید و در ادامه باید یادتان باشد که کنار گذاشتن این فعالیت می تواند منجر به ایجاد فشار خون بالا در افرادی که از این بیماری رنج می برند بشود. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شده نشان داده که دو هفته بعد از این که فعالیت های خود را کنار می گذارید امکان بازگشت بیماری فشار خون شما وجود دارد و باید بیش تر از قبل مراقب خود و سلامتی تان باشید.

کاهش توانایی قلبی و عروقی

از دیگر عوارض کنار گذاشتن ورزش می توان به کاهش توانایی های قلبی و عروقی اشاره کرد. در واقع قلب یک عضله می باشد و شما با ورزش کردن می توانید ان را تقویت کنید ولی یادتان باشد که در صورت ورزش نکردن ممکن است نتواند دیگر به درستی و ورزیده بودن قبل کار کند از این رو دچار کاهش توانایی های خود خواهد شد و این مورد را شما به وضوح احساس خواهید کرد.

برای مثال امکان دارد زمانی که شما در حال بالا رفتن از پله ها می باشید نفس کم بیاورید و مشکلی برایتان ایجاد شود و همچنین توانایی دویدن در مسافت های طولانی مدت را نداشته باشید زیرا این کار می تواند به قلب شما فشار های زیادی را وارد نماید.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

ترک ورزش و مضرات ان

درگیر شدن با بیماری ها

از دیگر مشکلاتی که می تواند با کنار گذاشتن ورزش برای شما ایجاد شود این است که شما درگیر بیماری های مرتبط با سلامت جسمی و روانی خواهید شد. در واقع تاثیرات ورزش همیشگی نمی باشد و ممکن است با ترک کردن ان درگیر یک سری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا، افسردگی، استرس و اضطراب بالا شوید.

از دست دادن انگیزه

از دیگر مشکلاتی که بعد از ترک کردن ورزش به سمت شما می آید این است که انگیزه تان نسبت به قبل کاهش پیدا خواهد کرد و شما دیگر رغبت قبلی را برای این که بتوانید ورزش کنید از دست خواهید داد. ورزش کردن می تواند منجر به بهبود حال روحی شما شود از این رو اگر برای مدتی ورزش نکنید این حال خوب را فراموش خواهید کرد و بازگشت به سمت ورزش کاری بسیار دشوار خواهد بود و نیاز به اراده ای قوی و محکم دارد.

کاهش میزان آمادگی جسمانی

از دیگر تاثیرات بدی که ترک ورزش برای شما به همراه دارد این است که می تواند توان شما را کاهش دهد و میزان مهارت ها و آمادگی هایی که قبلا داشته اید را بعد از چند هفته ترک کردن ورزش نخواهید داشت. در واقع در این میان انعطاف بنی، استقامت و سرعت و چابکی را در برخی از شرایط از دست خواهید داد و برای بازگشت این موارد باید بیش تر از قبل تلاش نمایید.

ترک ورزش و مشکلات سلامتی

نداشتن عضلات ورزیده

یکی از دلایلی که افراد ورزش می کنند این است که دارای عضلانی آماده و ورزیده باشند و باید بدانید که این تاثیرات همیشگی نمی باشد و یادتان باشد که بعد از ترک ورزش به مرور این مورد غاز بین خواهد رفت و شما دیگر دارای این عضلات نخواهید بود. در واقع اگر مدت زمانی را ورزش کرده و بعد از مدتی ان را قطع کنید  متوجه خواهید شد که چربی ها در بدن شما بیش تر می شوند و زمانی که این مورد رخ دهد احتمال این که مشکلاتی در این میان برایتان ایجاد شود بسیار زیاد خواهد بود.

در سال ۲۰۱۴ مطالعه ای در این زمینه انجام شد که شان داد ورزش کنانی که به مدت ۶  هفته ورزش نکرده بودند دچار چربی های بیش تر در بدن خود و اضافه وزن شدید شده بودند. همچنین باید بدانید که ورزش کردن تنها راه برای کنترل کردن وزن نمی باشد و شما باید در کنار ورزش کردن یک سری از نکاتی را در رژیم غذایی خود رعایت کنید در غیر این صورت نمی توانید از افزایش وزن خود پیشگیری نمایید و وزن شما کاهش پیدا نخواهد کرد.

   عوارض کنار گذاشتن ورزش

حال که با عوارض کنار گذاشتن ورزش آشنا شدید اگر دوست داشتید در ادامه شما می توانید یک سری اطلاعات دیگری در مورد ورزش تای چی و ورزش برای کاهش درد پریود نیز مشاهده نمایید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه استفاده کرده تا بتوانید وارد صفحات مربوطه شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *