دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

همه چیز درباره حمام کردن در فصل سرما

 • شقایق ایران دوست
 • ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
 • ۰

حمام کردن در فصل سرما دارای یک سری اصلی می باشد که بهتر است ان ها را بلد باشید تا به پوست خود آسیب نرسانید. برای دریافت اطلاعات بیش تر این مطلب را از دست ندهید

حمام کردن در فصل سرما با حمام کردن در سایر روز های سال متفاوت می باشد و باید بدانید مه در این زمان باید یک سری نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید از سرماخوردگی و سایر مشکلاتی که در این میان ممکن است بایتان ایجاد شود پیشگیری نمایید. در ادامه شما را نکاتی در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

خشک شدن پوست بعد از حمام در زمستان

حمام کردن در فصل سرما

با فرا رسیدن فصول سرد بسیاری از افراد دارای پوست های خشک می شوند و این مورد می تواند به دلیل کاهش رطوبت در هوا باشد و اگر شما نیز در این زمینه مشکل دارید باید در حین حمام کردن یک سری نکات ساده ای را رعایت کنید در غیر این صورت این خشکی پوست شما تا جایی ادامه دار خواهد شد که پوست شما آسیب هایی جدی می بیند. در واقع چیزی که در این میان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ساعت حمام رفتن است. سایر علل ایجاد خشکی پوست در فصول سرد عبارت است از :

 • استفاده بیش از حد از صابون
 • سرد شدن هوا
 • کاهش رطوبت هوا
 • کلر موجود در آب
 • استفاده از آب داغ
 • قرار گیری در معرض مواد شیمیایی
 • بروز بیماری های پوستی در فصل سرد

همه این موارد در فصول سرد می تواند بر روی پوست سالم شنا تاثیرات منفی داشته باشد از این رو توصیه می شود تا اصولی که در ادامه برای شما بیان می کنیم را رعایت کنید تا از بروز شدید ترین مشکلات در این زمینه دور بمانید.

دمای مناسب آب

سعی کنید در فصول سرد زیاد از آب داغ استفاده نکنید زیرا این کار شما می تواند منجر به آسیب های شدید پوستی شده و در نهایت باید بدانید که دمای بالای آب می تواند برای شما عزیزان بسیار مضر باشد و پوست و موی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع دمای بالای آب می تواند منجر به کاهش رطوبت پوستی شده و در نتیجه پوست شما خشک خواهد شد و خارش های شدیدی در این بخش ها مشاهده خواهید کرد.

زمستان و نحوه حمام کردن در این فصل

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

مدت زمان استفاده از حمام

علاوه بر توجه به دمای آب باید به مدت زمانی که در حمام می باشید نیز توجه ویژه ای داشته باشید. در واقع بهترین زمان برای حمام کردن ۱۵ دقیق می باشد و بهتر است حمام شما در زمستان بیش تر از این مورد نباشد. بهتر است بعد از حمام کردن در زمستان بعد از این که بدن خود را خشک کردید از نرم کننده ها بهره بگیرید.

حمام کردن با سرماخوردگی

از شایع ترین مشکلات در زمستان سرماخوردگی می باشد و افراد سرماخورده می توانند حمام کنند و از آب گرم استفاده کنند تا روند بهبودی آن ها سریع تر شود ولی نباید مدت زمان زیادی را در حمام بمانند. فرد سرماخورده بهتر است بعد از حمام کردن بدن خود را با مو هایش خشک نماید و سعی کند بدن خود را گرم تر نگه دارد.

استفاده از صابون مناسب

صابون های مناسب در این فصل ها صابون های دارای چربی می باشد از این رو باید سعی کنید از این مدل از صابون ها تهیه کرده و در فصل های سرد از ان ها استفاده کنید زیرا خشک بودن هوا باعث می شود رطوبت و چربی پوست شما از بین برود و صابونی که چربی نداشته باشد این مورد را دو برابر می کند.

حمام کردن در فصل سرما

استفاده از اسکراب

لیف ها و کیسه هایی که در حمام ها استفاده می شود می تواند منجر به خشک شن پوست شود زیرا تمامی چربی ها و کثیفی های پوستی را از بین می برد از این رو در زمستان بهتر است حداقل هفته ای یک بار از اسکراب های دارای مرطوب کننده برای بدن استفاده کنید. یادتان باشد که لیف ها و کیسه ها در مجاورت باکتری های حمام قرار می گیرند از این رو می   توانند سریع تر بیماری های پوستی را ایجاد نماید و اگر از لیف استفاده می کنید یادتان باشد که آن را در حمام رها نکنید و سعی کنید هر سه ماه یک بار لیف های خود را تعویض کنید.

خشک کردن مو ها

یادتان باشد که در زمستان بعد از این که از حمام در می آیید باید مو های خود را خشک کنید و یادتان باشد که اگر این کار را انجام ندهید در دراز مدت مو های شما آسیب های شدیدی کمی بینند و همچنین این مورد می تواند زمینه ساز بسیاری از عفونت های پوستی باشد و در نهایت مو های شما ضعیف تر خواهد شد و ریزش پیدا می کند.

حمام کردن کودک در زمستان

حمام کردن در فصل سرما برای کودکان نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید از این رو باید یادتان باشد که کودک شما دارای حساسیت زیادی می باشد و باید بیش تر از خود مراقب کودک تان باشید. سعی کنید بعد از حمام کردن کودک در زمستان حتما از روغن بچه استفاده کرده و بدن او را با این روغن ها ماساژ دهید. بهترین دما برای کودکان در حمام آب با دمای زیر ۵۰ درجه می باشد و باید حواستان در حمام بیش تر به کودک باشد زیرا معمولا کودکان بعد از این که حمام می کنند سرما می خورند و دچار تب و لرز می شوند از این رو باید حتما دمای مناسبی را برای آن ها ایجاد کنید و حتما بدنشان و مو های ان ها را خشک کنید تا بتوانید از این مورد پیشگیری نمایید.

  حمام کردن کودک در زمستان

درمان پوست خشک در زمستان

زمستان یکی از فصول پر دردسر سال می باشد و باید بدانید که خشک شدن پوست در این زمان می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد نماید. راه هایی که می توانید با استفاده از آن پوست خشک خود را درمان کنید عبارت اند از :

 • استفاده کم تر از آب داغ
 • کوتاه کردن زمان استحمام
 • استفاده کم تر از صابون های خشک
 • استفاده از مرطوب کننده ها بعد از حمام کردن
 • استفاده از نرم کننده های لب در زمستان بعد از حمام
 • پاکسازی هفته ای پوست با استفاده از اسکراب

اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های رانندگی در زمستان و درد مفاصل در زمستان  اطلاعاتی در مورد  آن ها بدست آورید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *