دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

سازگاری با شغل جدید چه راهکارهایی دارد؟

  • زهرا شفیعی
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

محیط کاری هر شخص، خانه ی دوم او به شمار می آید. ساعت های زیادی را در آنجا از پشت هم به سر می گذراند و به آرامش بی امانی برای خوشی روح و روان خود همچون آرامش خانه، نیازمند می باشد. اما این آرامش را مدیون چه خواهد بود؟ مدیون سازش و سازگار شدن؟ بله این چنین صحیح است. سازگاری هر شخص درست به خود او مربوط است، که چه قدر با کار و چه قدر با همکاران جدید خود اخت می شود. روز های ابتدای آشنایی طبیعتا سازگار شدن مشکل است، اما رفته رفته عادت می شود. اگر عادت نشود، ادامه ی راه برای شخص سخت پیش خواهد رفت. نظر شما همراهان عزیز مجله ی آرگا چیست، آیا سازگاری با شغل جدید آسان است یا سخت؟ مراحل تغییر شغل را در مقالات پیشین ما مطالعه کنید.این مهارت اکتسابی، همچون مهارت های دیگر علاوه بر تلاش های خود در آینده، به فراهم نمودن شرایط مطلوب کاری توسط کارفرما هم نیاز دارد. اما چه عواملی برای سازگاری بیشتر با شغل جدید موثر است؟ مسلما با تصور به این موضوع که اگر وارد محیطی جدید از کار شوید، کار تمام است و نیازی به انجام مشغله های دیگر را ندارید، بدانید سخت در اشتباه هستید. حتی اگر با افرادی که با شما همکاری دارند، رابطه خوبی نداشته باشید و یا به کارفرما احساس توجه و گوش فرمایی القا نکنید، آینده خوبی در کار شما نخواهد بود و باید از همین حال برگه استعفای خود را امضا کنید.

آشنایی با مهارت اکتسابی سازگاری با شغل جدید

ذکر عوامل موثر در سازگاری با شغل جدید

حقوق مناسب:

ماهیگیر تنها برای رضای خدا، ماهی نمی گیرد. پس هیچ آدمی هم تنها در ازای رضایت کارفرمای خود وظیفه ی کاری خود را به انجام نمی رساند. او به حق زحمت خود، به درآمد بسیار مناسب شخصیت خود نیاز دارد که توسط کارفرما باید پرداخت شود.

امنیت شغلی:

شغل دائمی، حقوق مناسب و بیمه از جمله نیاز های اساسی حیات به شمار می آیند. در این صورت فرد با اطمینان بیشتری می تواند سال ها به این شغل دلبسته شود. شاید به همین علت است که بسیاری از افراد چه زن و چه مرد به کار های دولتی کشش پیدا می کنند.

شرایط مساعد کار:

همه ی ما به نظافت و آراستگی محل زندگی خود بسیار اهمیت می دهیم و برای نتیجه ی بهتر آن تلاش می کنیم. پس توقع داریم که در محیط کاری تمیز، آراسته و خوش آیندی مشغول به کار باشیم.

فرصت پیشرفت:

کار فرما برای به چالش کشیدن کارمندان خود باید فرصت هایی را فراهم کند، تا آن ها با ریسک کردن، مهارت های بیشتری را از خود به نمایش بگذارند. با این روش، درجات سمت کارمندان بر حسب لیاقتشان تغییر پیدا خواهد کرد.

روابط شخصی:

آدم ها با سلایق، فرهنگ و آداب رسوم خود در کنار هم زندگی می کنند و مشغول به کار می شوند. پس واژه ی احترام در این بحث بسیار پر اهمیت می شود که باید بین کارمندان به خوبی رعایت شود.

  •  آرون گروپس

هماهنگ با استعداد درونی شخص:

اگر فرد استعداد درونی خود را بشناسد و متناسب با آن به شغل مورد نظر خود برسد. بی شک موفقیت های بیشتری را نسبت به شخصی که بی علاقه فعالیت کاری اش را انجام می دهد، کسب می کند. پس برای موفقیت اولویت ابتدا با علاقه و استعداد، بعد آن تلاش و تکرار تمرین است.

عوامل سازگاری ذر شغل جدید

چگونگی دستیابی افراد به سازش شغل جدید خود در محیط کاری متفاوت از قبل

انگیزه خود را برای رسیدن به هدف کاری بشناسید.

خوب مشاهده کنید و یاد بگیرید.

اگر سوالی داشتید، حتما نقش پرسش گو را داشته باشید.

خلاق باشید و در کار جدید خود مسیر خلاقیت را بیشتر، پیش بگیرید.

از ارتقا و شایستگی شغلی نترسید و با اعتماد به نفس آن را هم تجربه کنید.

 روحیه ی اعتماد به نفس و عزت نفس را در وجود خود تقویت کنید و به ظاهر نشان دهید.

مهارت های بیشتری را به نسبت قبل یاد بگیرید و خود را محدود نکنید.

اهداف آینده خود را دسته بندی کنید.

شکست را بپذیرید اما تکرار نکنید.

از اشتباه کردن در کار خود هیچ واهمه ای نداشته باشید.

چگونگی سازش افراد در محیط شغلی جدید خود

مزیت های سازگار شدن به شغل تازه یافته خود

پذیرش مسئولیت تعهد کاری

عملکرد بهتر فرد از نظر سلامت فیزیکی و ذهنی

رضایت از کار موثر در میزان تولید و بهره وری بیشتر

کسب مهارت های جدید

اگر فرد با شغل جدید خود ناسازگاری پیشه کند چه عواقبی را به همراه خود خواهد داشت؟

فردی که از شغل خود رضایت ندارد، همواره با روش های متفاوتی به دنبال فرار از محیط کاری هستند. گاه دیر می رسد، گاه بی منظور مرخصی می گیرد و گاه خود را به بازی مشغول می کند. از نظر روحی بهم ریخته و دائما در حال جر و بحث و درگیری با همکاران خود است، با همین رفتار زشت ناپسند خود همچون آهنربایی با قطب مخالف، دیگران را از دوست داشتن خود دور می سازد. با بی علاقگی تمام، تمایلی برای وقت گذاشتن به یادگیری مهارت جدید نداشته و تنها تمرکز به رسیدن زمان بازنشستگی خود دارد. آیا با سیاست محیط کار آشناییت دارید؟

معایب ناسازگاری با عوامل مربوطه شغل جدید

صحبت پایانی:

هر انسانی در طول حیات خود هیچگاه ثابت و بی تحرک نبوده، دائما زندگی خود را از مکانی به مکانی دیگر نقل می کند و جا به جا می شود. چه از نقل منزل سکونت خود و چه نقل منزل کاری خود، همه در تحرک و تکاپو است. از آشنایی با محیط های متنوع که بگذریم، آشنایی با آدم ها و برقراری روابط جدید با یکایک آن ها بسیار تجربه دلنشینی را به همراه خواهد داشت. مثل سوغات، که مسافر از سفر برگشته برای عزیزان خود تحفه می آورد. همین قدر شیرین و همین قدر پر احساس….

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *