دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

دیدنی های آبشار سواسره و بهترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۷ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

آبشار سواسره یک آبشار با دیدنی های زیاد بوده که طبیعت بکری دارد. این آبشار را باید از زیبایی های متنوع نور و چالوس دانست که مورد توجه است.

ایران کشوری، سراسر زیبایی با جاذبه های متنوع بوده که شما در این بخش با آبشار سواسره آن آشنا می شوید. آبشاری که در اطراف نور واقع شده و جاذبه های دیدنی مختلفی را به خود اختصاص می دهد.

آبشار سواسره

معرفی دیدنی های آبشار سواسره:

این آبشار که با ویژگی های بکر و فوق العاده خود امروزه مقصد بسیاری از گردشگران است، دارای جاذبه های زیادی بوده و بد نیست تا از نزدیک زیبایی های آن را مشاهده کنید. این آبشار نسبتا مرتفع بوده و دارای دیدنی های بسیار زیادی است. این آبشار را می توان از مکان های دیدنی مازندران دانست.

ارتفاعات سواسره

این آبشار از مهم ترین زیبایی های چالوس بوده و شاید هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. امروزه نیز به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل و مطبوع خود مورد توجه است. این آبشار را می تواند در شمار یکی از پر آب ترین آبشارهای ایران دانست.

مسیر دسترسی به آبشار:

برای بازدید از زیبایی های این آبشار باید به نزدیکی ۵۴ کیلومتری جاده هراز و ۵۵ کیلومتری چالسو بروید. نزدیک بودن این آبشار به نور نیز موجب شده تا یکی از دیدنی های مهم در این نواحی باشد و زیبایی های زیادی دارد. شما در مسیر دسترسی به زیبایی های این آبشار می توانید با جاذبه های متنوع دیگری نیز اشنا شوید که حتما توجه شما را جلب می کند.

چشم انداز سواسره

  •  آرون گروپس

ویژگی های آبشار:

یکی از مهم ترین ویژگی های این آبشار شدت اب آن در سرازیر شدن است. این آبشار مرتفع ۱۰۰ متر ارتفاع داشته و دارای زیبایی های زیادی است که باید از آن لذت ببرید. در فضای کوهستانی و اطراف این آبشار نیز زیبایی های زیادی قرار داشته که بد نیست از آن هم دیدن کنید.

آبشار سواسره را می توان امروزه از دیدنی های نور دانست و با بخش زیادی از جاذبه های طبیعی خود حتما توجه شما را جلب می کند. نور منطقه ای بکر با جاذبه های متنوع بوده که بی شک برای شما نیز جذاب است. تفریحات متنوع و جاذبه های طبیعی در این نواحی تنوع زیادی دارند.

جاذبه های سواسره

بهترین زمان برای سفر:

اگر از علاقه مندان به چنین جاذبه های طبیعی متنوعی هستید، می توانید به نواحی شمالی کشورمان سفر کنید. در فصل های مختلفی از سال این نواحی دارای تنوعی از جاذبه ها بوده و توجه شما را جلب می کند. شما می توانید در فصل بهار و تابسطتان نیز با طبیعت سرسبزتری از آن رو به رو شوید.

با توجه به اینکه این نواحی دارای آبشار است و شرایط آب و هوایی آن خنک و معتدل بوده، بهتر است تا فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید که امکان آب تنی در حوضچه آن را نیز داشته باشید. طبیعت این آبشار نیز در بهار دیدنی تر هستند.

آب های سواسره

برای بازدید از دیدنی های آبشار باید تجهیزات لازم را داشته باشید. کفش مناسب، لباس مناسب، کوله و چادر از مهم ترین تجهیزاتی بوده که باید همراه داشته باشید. اگر از علاقه مندان به جاذبه های طبیعی هستید، می توانید در این ناحیه نیز عکس های زیبا و تماشایی را ثبت کنید که خاطره انگیز هستند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *