دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

ساخت کاردستی دوربین با روش های مختلف و وسایل بی استفاده

  • منصوره رمضان زاده
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

ساخت دوربین از جمله کاردستی های هیجان انگیز و جذابی به شمار آمده که می توانید در صورت تمایل با کمک روش های ساده و کاربردی مدل دلخواهی از آن را با داشتن کمی صبر و حوصله و چند ابزار ساده در خانه درست کنید و از هنر دست خود لذت ببرید.

یکی از انواع وسایل جالبی که می توانید با استفاده از لوازم دور ریختنی و اضافه ای که در دسترس دارید درست کنید دوربین بوده که نیاز به ابزار خاصی نداشته بلکه با ساده ترین چیزها و با کمک گرفتن از ایده های موجود می توانید در منزل با صرف کمی خلاقیت و ذوق هنری هر مدلی را که می خواهید بسازید و استفاده نمایید. در همین راستا تصمیم داریم در این مطلب برای یادگیری شما عزیزان به آموزش مراحل ساخت دوربین بپردازیم.

آموزش درست کردن دوربین با رول دستمال کاغذی

نحوه ساخت دوربین

کاردستی ها در انواع و اقسام مختلفی وجود داشته که برخی جنبه تزیینی و بعضی از آن ها جنبه کاربردی دارند. شما می توانید براساس میزان توانایی و خلاقیتی که دارید مدلی از کاردستی که مدنظرتان است با صرف کمترین هزینه بسازید و از آن استفاده گوناگون داشته باشید. ساخت کاردستی دوربین یکی از این موارد بوده که می توانید به منظور سرگرم کردن کودکتان و خوشحال کردن او یک نمونه از آن را درست کرده و اوقات فراغت او را با انجام این کار مفید پر کنید.

روش ساده ساختن دوربین با وسایل دورریختنی

به طور کلی باید گفت ساخت کاردستی هایی که حس کنجکاوی و اکتشاف را در کودکان تقویت می کند می تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد. این نوع کاردستی نیز از جمله کاردستی هایی بوده که تا زمان زیادی بچه ها را سرگرم خواهد نمود. حتی می توانید پس از درست کردن این کاردستی با بچه ها به دل طبیعت رفته و اطراف را نگاه کنید و به کشف کردن بپردازید.

با توجه به این که دوربین یک وسیله جذاب و هیجان انگیز برای بچه ها به حساب آمده در نتیجه بیشتر آن ها تمایل دارند دوربینی واقعی داشته باشند. شما می توانید با وسایلی ساده همچون رول دستمال کاغذی به راحتی یک دوربین برای فرزند خود درست کنید. ایده های متنوعی در این زمینه وجود داشته که می توانید برای ساخت و تزیین از آن ها کمک بگیرید و اوقات فراغت خوبی برای کودکتان فراهم نمایید.

نحوه درست کردن کاردستی دوربین

با این نوع کاردستی می توانید ضمن سرگرم نمودن فرزند خود براساس میزان سن و مهارت های او در مواردی همچون برش زدن، رنگ کردن و چسباندن کمک گرفته و در پرورش توانایی ها و مهارت های جسمی او کمک نمایید. این کاردستی همینطور می تواند مزایای دیگری همچون آشنایی با دوربین و افزایش میزان خلاقیت را برای کودکان به همراه داشته باشد.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

روش ساده درست کردن دوربین

در ادامه نحوه درست کردن کاردستی دوربین را به چند طریقه مختلف شرح داده ایم.

مراحل درست کردن دوربین با رول دستمال کاغذی

برای انجام این روش به لوازم مختلفی از قبیل رول دستمال کاغذی، ماژیک، چسب نواری، لوازم تزیینی، کاموا یا روبان های رنگی احتیاج دارید.

نحوه ساخت این مدل دوربین به این صورت بوده که می توانید رول های دستمال کاغذی را در اختیار فرزند خود بگذارید تا آن ها را به شکل دلخواهش دیزاین کند. دو رول دستمال کاغذی را با کمک چسب به یکدیگر بچسبانید و بعد دو سمت دوربین را سوراخی ایجاد کرده یا با کمک چسب کاموا را بچسبانید تا بند دوربین نیز حاضر گردد. اکنون کاردستی شما ساخته شده و می توانید از آن استفاده کنید.

ایده های خلاقانه ساخت دوربین

روش دوم ساختن دوربین

برای درست کردن این نوع کاردستی به وسایلی نظیر کاغذ سفید، کارتن، چسب، کاتر، ماژیک، مستطیل سفید ۳۰ در ۸ سانتی متر و قیچی نیاز می باشد.

برای آغاز کار باید تصویر دوربین را بر روی کارتن رسم کنید و بعد برش بزنید. دو خط روی دوربین بکشید و بعد با کمک کاتر قیچی بزنید. سپس کاغذ را از بخش های قیچی زده عبور دهید و نشانه گذاری نمایید. با کمک ماژیک بخش های علامت زده شده را پررنگ نمایید و درون هر بخش تصویری را که دوست داشتید رسم کنید. بعد مجددا از بخش های برش خورده عبور دهید و هر بخش یک عکس خاص را نمایش می دهد.

کاردستی دوربین با مقوای دستمال کاغذی

برای درست کردن این مدل کاردستی به دو مقوای دستمال کاغذی، کاموا، چسب و کاغذ رنگی احتیاج دارید. برای پوشش دادن اطراف مقواها دو کاغذ رنگی بنفش را برش بزنید و با کمک چسب به مقوا وصل نمایید. کاغذ را مقداری بزرگتر در نظر گرفته و کمی به داخل مقوا هدایت نمایید و سپس چسب بزنید. برای ظرافت کار تنها قسمت لبه ها را چسب بزنید.

سپس با کمک کاغذ رنگی زرد استوانه کوچکتری بسازید و بین دو مقوا بگذارید و چسب بزنید. قطعه ای از کاغذ رنگی سبز را تا زده و در اطراف مقواهای بنفش بگذارید و لبه های آن را به یکدیگر بچسبانید.  از قسمت انتهایی دوربین قطعه ای کاموا رد کرده و از درون به کاغذ سبز بچسبانید تا کاردستی شما کامل گردد.
نحوه درست کردن کاردستی دوربین برای کودکان

درست کردن دوربین به روشی خلاقانه

در این شیوه با کمک یک جعبه کاغذی و یک فنجان کاغذی می توانید به عنوان یک وسیله دکوری یا یک اسباب بازی برای کودک خود یک دوربین کاغذی درست کنید.

در ابتدا باید لوازم مورد احتیاج که شامل یک جعبه کاغذی کوچک، یک فنجان کاغذی، درب ظروف وسایل آرایشی برای قسمت لنز دوربین و نوار رنگی را تهیه نمایید.

طریقه ساخت دوربین با جعبه کاغذی

در گام بعدی با استفاده از نوار رنگی بخش بالایی جعبه کاغذی را نوار قرمز بچسبانید و در بخش پایینی آن و قسمت زیادی از آن را نوار رنگی خاکستری یا تیره بچسبانید.

طریقه ساختن دوربین کاغذی

نحوه ساختن دوربین با جعبه کاغذی

سپس باید بخشی از فنجان کاغذی را قیچی بزنید.

مراحل درست کردن کاردستی دوربین

بعد از آن باید دور تا دور بخش بالایی فنجان کاغذی را نیز نوار کاغذی بچسبانید.

مراحل درست کردن دوربین

در مرحله بعدی ساخت دوربین باید فنجان، درب وسایل آرایشس و یک شیء دیگر را به روی جعبه کاغذی بچسبانید و همینطور برای جذاب شدن حالت ظاهری آن می توایند از کمربند پارچه ای نیز بهره مند شوید.

شیوه درست کردن کاردستی دوربین

در اینجا مراحل انجام کار به پایان رسیده و می توانید دوربین کاغذی را در اختیار کودک خود قرار دهید.

 مراحل درست کردن کاردستی دوربین

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه شدید بسیار سپاس گزاریم، ضمن این که می توانید برای یادگیری نحوه ساخت کاردستی میز و کاردستی ربات بر روی لینک های موردنظر کلیک کرده و از این مطالب بازدید نمایید و ایده های بیشتری را فرا بگیرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *